Skocz do zawartości

Bixenony w E39 , jak to zrobić?


orkwisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Mi właśnie udało się dorwać takie soczewki od forumowego kolegi, bo miał komplet na zbyciu (dosłownie przed chwilą), a do tego gościa dzwoniłem, i się dowiedziałem że ma ale tylko jedną (ta co na aukcji).

Ja mam już fajny zestawik 6000K na długich i robi nieziemsko dobre światło :mrgreen:

DRL nie mam, więc tutaj akurat mam spokój :mrgreen:

Za to moje mijania świeca tak tragicznie, że zabłocone zwykłe lampy w poldolocie dają więcej światła, mimo że mam u siebie nowe oryginalne palniki philipsa. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Soczewki masz wypalone. Ja też odczułem dużą różnicę po wymianie i teraz nawet moja krótkowzroczność tak mi nie przeszkadza :D

6000 K nie świecą niebieskawo? Pamiętam że do E36 kiedyś 4300 K kupowałem

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

6000K to bardziej biało niż niebiesko, 8000K to juz niebieski.

Na długich jest super, a na mijania nawet nie przekładałem, bo skoro ori philips 4300K ledwo się przebija, to nie ma co kombinować, jak wymienię soczewki to wtedy poprzekładam i zobaczę co to wyszło ciekawego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też mam tak podłączone ale moje przesłony cicho siedzą, może ma znaczenie jaką jasność DRL wybierzesz, ja mam wert_02 ustawione i to jest chyba na 18% a wert_03 np to 22% więc może u mnie idzie mniejszy prąd na przesłony i nie zdoła ich otworzyć. Nie mam innego pomysłu :)
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowki przy DRL sa zasilane impulsowo, stad brzeczenie.

Trzeba zastosowac patent z dioda i kondensatorem elektrolityczym przy sterowaniu przeslon, zeby zlikwidowac ten efekt, czyli podac na przeslony napiecie stale.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W Audi i Mercedesie są soczewki Helli E55. W BMW też, ale bez ruchomej przesłony, więc to nie bixenon.

Moje lampy zaczęły świecić słabo, choć jeszcze nie sprawdzałem czy wypalona soczewka (a raczej odbłyśnik), czy nabyłem podróby Philipsów (95% rynku to podróby), które kończą swój żywot - może być to i to.

Na forach wiele osób poleca soczewki FX-R oraz RX350, choć niektórzy twierdzą, że mają mniejszy zasięg na światłach mijania niż ori Hella, ale za to świecą szerzej. Mi na szerokości aż tak nie zależy, wolę odległość, dlatego wstrzymuję się z wymianą. Podobno najlepsze są soczewki z Lexusa LS460 - rzeczywiście na zdjęciach wyglądają miażdżąco, jeśli chodzi o rozkład światła (równomierność) i szerokość, ale nie mogę znaleźć info jak z zasięgiem względem standardowej Helli, no i cenę mają 100% wyższą niż FX-R, RX350. Powyższe pasują prawie P&P, trochę rzeźby trzeba jednak wykonać.

Kilka osób wspominało, że soczewki z Audi bixenon gorzej świecą na mijania niż BMW monoxenon. Pasują za to P&P. Realnie w Polsce rzadko jeździ się na długich, więc priorytetem jest idealne światło mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ODgrzewam,

 

może mi ktoś wytrłumaczyć na jakiej zasadzie wymienia się tą soczewkę i jak się to ma później do świateł długich i np mrugnięcia komuś, że np misiaczki stoją?

 

Jest jakaś fotorelacja z wymiany jak to zrobić? I czy to można zastosować tylko do lamp po lifotwych czy do przed lifta również?

http://www.rookers.pl

Ulica to nie tor wyścigowy, tutaj nie ma znaczenia kto będzie pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedliftach widziałem że ktoś kiedyś przerabiał to ale ciężko raczej z tym. a w poliftach zmieniasz tylko soczewke z przesloną. są różne manuale poszukaj dobrze. normalnie xenon jest tylko na światła mijania, na dlugie masz drógą żarówke, w bi-xenon żarówka xenonowa służy też jako światło drogowe, kiedy włączasz swiatła drogowe otwiera się przesłona i zmienia się strumień światla. czyli masz zwykłe drogowe + bixenon. mniej więcej tak to wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może być ciężko, najgorzej z rozklejeniem lampy. widziałem u jednego gościa, to całą lampe miał połamaną i poklejoną :D jak to zobaczyłem to za głowe się złapalem, efekt po wymianie regulatorów, jeszcze go za to skasowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Kup Hella E55 - to właśnie takie w A6 i Mercach są wsadzane i pasują do E39 bez żadnych przeróbek. Nawet na Allegro takie coś sprzedają co jakiś czas i to nowe. Pasują plug and play - rozstawy śrub itp. - ale problem jest z sensownym rozklejeniem i sklejeniem lampy. Ewentualnie zagadaj do firmy, która co jakiś czas tutaj na forum pisze (użytkownik: reflektory-samochodowe) - ja z nimi właśnie dogaduję szczegóły mojego pomysłu i będę im zlecał w styczniu przeróbkę na podwójny bixenon. Mają soczewki E55 nowe w dobrych cenach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak , E55 pasują bez problemowo, tylko trzeba pamiętać ze kupimy uzywane i będą nadpalone lub wypalone to bi-xenon nic nie da, soczewka najlepiej albo nowa , lub odbłyśnik dobrze zregenerowany ,

Jesli ktoś ma jakieś pytania zapraszam na pw, pozdrawiam

 

Oczywiście Dombrek zapraszamy

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.