Skocz do zawartości

316i M43 Wtyczka Sondy Lambda


pawwelloss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem polegał na szarpaniu i falowaniu silnika więc samochód podłaczylem pod kompa pokazało błąd sondy lambda, sonde wymieniłem na oryginalną u tych samych fachowców ale błąd nadal występowal i zero poprawy w jeździe. Więc jak bylem u nich drugi raz wypieli wtyczkę i powiedzieli że ta która idzie od samochodu jest zaśniedziała i stąd bląd i mówili że najlepiej kupić taką nową i wymienić i teraz pytanie bo już szukalem oni też nie wiedzą, gdzie da się kupić taka nową wtyczkę? I czy w ogóle się da bo jak nie to najwyżej trzeba wywalić obie i złączyć na krótko i już...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż wyczyść tę wtyczkę i sprawdź ... nikt nie jest jasnowidzem :/ kombinuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli to bylaby wina sondy czy po odłaczeniu silnik powinien pracować normalnie? Bo odłączałem i jeździlem bez sondy przez jakies może 100 km i praca się nie zmieniła szarpie w zakresie 1000-2500. Przeplywomierz podmieniałem już kiedyś i nie pomogło. Kiedyś tez miałem takie objawy ale tylko czasem wymieniłem kable WN i świece i ja wiem może przez jakieś 1000 km bylo lepiej a teraz to już całkiem jest tragedia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam o ile mi się wydaje to ta sąda jest 4 przewodowa, podgrzewana nie jestem za bardzo specem w tym wszystkim ale jak sonde byś wykręcił i podłączył do wtyczki i odpalił auto ona nie powinna się sama nagrzać?? (wtedy kable od auta OK)

a z drugiej storny idąć czy miernikiem nie można sprawdzić czy idzie napięcie w niej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie, jak odbiąć sondę lambda?

wjechałem na kanał i nie udało mi si ejej odbiąć, tam jest taka pastikowa wtyczka którą chyba trzeba przekręcic i pociągnąć ale niestety nie udało się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie, jak odbiąć sondę lambda?

wjechałem na kanał i nie udało mi si ejej odbiąć, tam jest taka pastikowa wtyczka którą chyba trzeba przekręcic i pociągnąć ale niestety nie udało się...

 

To bardzo dziwne, przekręcasz a ona sama odskakuje jak nie to lekko pociągniesz i schodzi, może ktoś to czymś zakleił dla uszczelnienia.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie sonda odpada (pomijam debili w warsztacie którzy wymieniają sondę bez sprawdzenia miernikiem a potem mówią że wtyczka niezdatna), sonda nie daje takich objawów, co do falowania i szarpania to raczej przepływomierz daje takie objawy a podmiana bez zresetowania wartości starego mogła nic nie dać, no i jeszcze przewody masz wersje gdzie jest cała listwa z której idzie dodatkowy kabelek jeszcze na cewkę z tego co pamiętam czy zwykłe kable od cewki do świec ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.