Skocz do zawartości

Niekontaktująca wtyczka czujnika PDC


silver111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pojawił się u mnie ostatnio "PDC Failure!". Doczytałem na forum że to częste w tym modelu i winę za to ponosi albo czujnik albo wiązka i śniedziejące połączenie.

Sprawdziłem "na palec" wszystkie czujniki i okazało się że z dwoma jest coś nie tak. Jeden z tyłu nad wydechem okazał się w połowie uszkodzony, tzn. komputer twierdzi że czujnik jest ok ale czujnik odbiera tylko sygnały, nie emituje fali. Odbiera falę emitowaną przez sąsiedni czujnik. Gdy zasłonię sąsiedni czujnik oba nie wskazują nic. Gdy odsłonie oba działają.

Drugi czujnik który nie działał to ten s przodu obok tablicy ze strony kierowcy. Udało mi się do niego dostać przez zdemontowanie kratki w zderzaku. Okazało się że gdy docisnę wtyczkę to PDC zaczyna działać. Po jakimś czasie znowu przestaje i muszę docisnąć wtyczkę. Czyściłem styki preparatem do styków. Niestety nie zdaje to rezultatu.

 

Macie na to jakieś sposoby. Czy tylko wymiana przedniej wiązki PDC? Z tego co widziałem to wiązka nie kosztuje zbyt wiele. Czy ktoś wie ile kosztuje jej montaż w ASO.

 

Pozdr

silver111

http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co podłanczać, nie styka wtyczka przy jednym czujniku. Nie chcę wymieniać całej wiązki więc pytam czy ktoś miał już taki problem i sobie poradził jakoś (naprawił wtyczkę). Czujnik z tyłu mam do wymiany. I tyle.
http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Właśnie wymieniłem u siebie czujkę z tylu. Raz działała raz nie. Szczególnie padała w wilgotne dni. Ostatecznie przestała działać na dobre.

 

Zdejmij zderzak (10 min roboty) i zamień niedziałającą z działającą i wszystko będzie jasne.

 

P.S Cena nowej , lakierowanej pod kolor, 120 Eronów :(

Edytowane przez pszyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat

U mnie czujnik działa jak jest wyjęty ze zderzaka.

zamiana czujników nic nie zmienia, każdy czujnik w tym jednym gnieździe raz działa raz nie.

Czy ktoś miał taki przypadek?

 

To jest na tyle prosty układ ze w twoim przypadku są trzy opcje(wykluczając czujniki) wtyczka, kable, sterownik pdc. Trzeba sprawdzić i wyeliminować błąd. Jak nie masz pdc na podmiane można na czas testu poprzekladac piny we wtyczce, nie pamietam czy można zamienić przód z tyłem. Po zamianie będziesz widział czy sytuacja sie powtarza na innym kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat

U mnie czujnik działa jak jest wyjęty ze zderzaka.

zamiana czujników nic nie zmienia, każdy czujnik w tym jednym gnieździe raz działa raz nie.

Czy ktoś miał taki przypadek?

 

To jest na tyle prosty układ ze w twoim przypadku są trzy opcje(wykluczając czujniki) wtyczka, kable, sterownik pdc. Trzeba sprawdzić i wyeliminować błąd. Jak nie masz pdc na podmiane można na czas testu poprzekladac piny we wtyczce, nie pamietam czy można zamienić przód z tyłem. Po zamianie będziesz widział czy sytuacja sie powtarza na innym kanale

Tak tylko dziwne jest to, że jak czujnik leży na zderzaku w miejscu lampy to jest OK (mogę go obracać przesówać ruszać) dopiero jak jest wciśnięty to się zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat

U mnie czujnik działa jak jest wyjęty ze zderzaka.

zamiana czujników nic nie zmienia, każdy czujnik w tym jednym gnieździe raz działa raz nie.

Czy ktoś miał taki przypadek?

 

To jest na tyle prosty układ ze w twoim przypadku są trzy opcje(wykluczając czujniki) wtyczka, kable, sterownik pdc. Trzeba sprawdzić i wyeliminować błąd. Jak nie masz pdc na podmiane można na czas testu poprzekladac piny we wtyczce, nie pamietam czy można zamienić przód z tyłem. Po zamianie będziesz widział czy sytuacja sie powtarza na innym kanale

Tak tylko dziwne jest to, że jak czunik leży na zderzaku w miejscu lampy to jest OK (mogę go obracać przesówać ruszać) dopiero jak jest wciśnięty to się zawiesza.

 

Jeśli jest tak jak piszesz to moim zdaniem wina leży po stronie wiązki, może któryś z przewodów w wiązce przy czujniku nie łączy i jak czujnik jest wyjęty to łapie (łączy), a jak czujnik jest na swoim miejcu w zderzaku to już wiązka układa się inaczej i nie łączy :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam gdzie w e60 znajduje sie modul od pdc?lub gdzie w bagazniku wychodzi wiazka od tylnych czujnikow pdc?pozdrawiam

 

W styropianie pod kołem zapasowym, oznaczenie na rysunku A81a

 

http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/GREO_E60_66_0001.png

 

Trzeba zdjąć koło i tą szmate z pod spodu zdjąć z pod tego koła (da się ją po prostu wyciagnac i zalozyc bez dodatkowych ingerencji?) i tam znajde moduł PDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cholera i mam kłopot, bo jak montowali gaz to wyjęli ten styropian i gdzieś ten moduł włożyli ... pytanie gdzie, bo nigdzie tam nic takiego nie widać. A mam problem, bo raz działa, a raz nie, jeden czujnik, zawsze ten sam. Podejrzewam, że coś się poluzowało, ale nie mogę znaleźć tego modułu :D

Gazownicy, może wiecie gdzie zwykle upychacie ten moduł? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam problem z czujnikami PDC.

Podłączyłem pod komputer i przesyłam screeny jak to wygląda gdy samochód stał w bezruchu.

http://s32.postimg.org/jswzjyik5/aaaaaa.png

I do tego wyświetla ten błąd:

http://s32.postimg.org/3kpy1yohh/Zrzut_ekranu_2016_04_27_20_40_32.png

Przy wyłączonym zapłonie wszystko działa w porządku. Przy włączonym silniku zaczyna się dyskoteka jak to pokazują wykresy.

Jest to wina czujników/wiązki czy modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje mi jego błąd ale jako jedyny nie wariuje, wskazuje dobrze.

 

Edit:

Aktualnie pdc ciągle nie działa. Po kasowaniu bĺedu od razu pokazuje błąd czujnika przedniego lewego - obwód przerwany. Zabieram się za rozebranie zderzaka i przegląd wiązki (juz drugi raz :duh: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Cześć,

sorry że odgrzewam kotleta...

ale jestem w podobnej sytuacji


PDC Failure.

Komp pokazuje błąd 009E38 Przewód czujnika ultradźwiękowego przedni prawy.

na mierniku widzę że nie ma napięcia.

Po podmianie czujników, stwierdzamże są sprawne - tylko brak prądu na wtyczce.

możliwe że padnięty moduł nie dawałby prądu na jedną wtyczkę ?


z przodu na bank dwa czujniki mam kątowe o numerze 6 989 081.

wg realoem to powinny być z końcówką 82 chyba.


są jakieś sprawdzone zamienniki ? bo ori kurcze 800zł kosztuje.

dzięki

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.