Skocz do zawartości

BMW E60 530d 2004r-Filtr odmy


kukis84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Od jakiegos czasu mam zapocone okolice wydechu od oleju.

Wszystkie przewody gumowe,aluminiowa rura od turbo i kable są pokryte olejem.

Po zrzuceniu przewodu gumowego przed przepustnica widze takze sladu oleju.

Za stanawia mnie czy to możlie ,że to tylko odma, czy turbina sie rozszczelniła?

Dodam,że jakieś 3 mies temu wymieniłem, olej, filtr oleju, paski, napinacze, płyn na zimowy itp.

Jedyne czego nie wymieniałem to filtr odmy.

Czy to mozliwe ,że przez to że jest zabrudzony pojawia sie olej w intercoolerze i jego łcznikach ??

Gzdie moge dostac taki filtr i jaki bedzie to koszt?

Z góry dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moza prosic o opis pt"wymiana filtra odmy"

dzisiaj zaprowadzilem auto do serwisu na wymiane sterownika swiec zarowych,przy okazji powiedzialem zeby sprawdzili gdzie jest wyciek oleju.zaolejona lewa czesc silnika.

stwierdzili ze lekko leci z pod kolektora ssacego(kolektor wiadomo ile kosztuje) jezeli faktycznie leci z kolektora to czy jest jakas opcja uszczelnienia?

 

przy okazje ze bylem w tym serwisie to wzialem od razu ten filtr odmy,tylko jeszcze nie wiem jak sie do tego zabrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie mechanik w serwisie za bardzo sie nie przejal tym wyciekiem,powiedzial ze delikatnie leci z kolektora ale tragedii nie ma.ewentualna naprawa mala by polegac na wymianie kolektora.z tym ze troche mi szkoda wydawac tyle kasy a auto ma dopiero 100tys km wiec te klapki tez jeszcze powinny wytrzymac.

na razie wymiene ten filtr odmy i zobacze co bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dimas

 

Nier wiem ale nie bardzo rozumiem na co ta wymiana kolektora miala by pomóc z tym wyciekiem. Przeciez w kolektorze normalnie nie powinno być oleju, tylko jakies tam sladowe ilosci, jak sie nazbiera wiecej to potem moze sie gdzies wypocic. Zwykle olej w kolektorze jak i w calym dolocie pochodzi z turbosprezarki, ktora zawsze minimalnie bedzie puszczac olej w zaleznowsci od zuzycia lub wlasnie odma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na maja logike tez tak jest.ale w serisie widza to inaczej :roll: jak zapytale ile kosztuje ölabscheider(odma)to wielce sie zdziwil i zapytal czy silnik olej bierze :mad2:

moze jutro sie wezme za wymiane,mam nadzieje ze podolam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest tani wiec warto wymienic, a sama wymiana jest bardzo prosta, wiec bez obaw:)

Sam tez musze wymienic, jak go oglądałem to byl caly zawalony olejem, mam taki papierowy. Narazie nie wymienialem bo jakos nie mam czasu podjechac do serwisu po nowy.

 

gdzie tam jest papierowy filtr?

wymiana jednak taka prosta nie byla :nienie: ale jakos to ogarnolem

trzeba zdjac plastikowa pokrywe silnika nastepnie zdemontowac filtry kabinowe i ten plastik z podszybia na ktorym sa zamocowane filtry kabinowe,trzeba tez odkrecic filtr powetrza i jego obudowe a takze taki plstik ktory znajduje sie pod rozporka kielichow na srodku.najlepiej tez sciagnac rozporke ale ja ja zostawilem bo nie mialem takiej duzej gwiazdki.trzeba tez odkrecic listwe z kablami i potem pozostale juz tylko odkrecic sam separator,ja wymienilem calosc wraz z uszczelkami ale moze tez wymienic sam wklad.calosc zajela mi 1,5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest papierowy okragły wkład czy tam z czego on tam jest zrobiony, nowe sa chyba cale plastikowe, które wystarczy wyczyscic podobno.

 

No wlasnie, jak to jest z tymi nowymi ? Czyscic czy wymienic ? Bede niedlugo wymienial filtr powietrza i przy okazji chcialem ruszyc ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wywala oleju z kolektora ssacego(zaolejon lewa strona silnika jak patrzysz od przadu)to nic sie nie dzieje.ewentualnie wymien sam wkad,w czysczenie bym sie nie bawil tym bardziej ze jak moj rozbieralem to polamalem zatrzaski(dosyc slabe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
panowie czy sie rozni zakup calego seperatora i odmy za 250zl a zakup filtra uszczelek za 50zl?poprostu obudowa zostaje stara a srodek nowy.sa jakies przeciwskazania zeby wymieniac calosc na nowe?

 

Głównie to membrana i sprężyna w obudowie się zużywają dlatego zaleca się wymianę kompletnej, separatora nie trzeba by wymieniać bo to sam plastik ale nie da się kupić samej obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

trochę to wymieszałeś

kompletna odma z pierwszego linku jest do benzyny, a ten filtr do diesla

 

filtr jest niby do poprzednich modeli, ale np. u mnie był zamontowany, więc pasuje i jak ktoś chce to może go wsadzić do E6x

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.