Skocz do zawartości

320d jaki ON najlepszy??


Balugass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Powiem szczerze że zgłupiałem...posiedziałem troche na necie i poczytałem na temat ropki, z tego co wyczytałem jedni mówią ze siarka smaruje elementy pompy i wtryskiwaczy a innni wręcz przeciwnie- zabójstwo dla pompy. Niby paliwa bezsiarkowe są dobre dla CR a dla ropniaków wyposażonych w zwykłe pompy wtryskowe najodpowiedniejsza jest zwykła ropa. Jeżeli prawdą jest ze siarka pomada dla mojej vp44 to przechodze na "redbulla" :D co dodawac do paliwa by elementy pompy były w jak najlepszym stopniu smarowane?? znalazłem cos takiego: http://moto.allegro.pl/lubryfikator-dodatek-do-diesla-ratunek-dla-vp44-i1394647985.html warto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty, ale ja bałbym się dolewać do oleju jakieś dziwne ustrojstwa smarujące i dbające o silnik. Na tvn turbo swego czasu był chwalony modyfikator plus, że niby zajefajnie odnawia moc, obniża spalanie, możliwa jest praca bez oleju, dosłownie same plusy... Ale cholera, skoro to jest takie super to czemu wszyscy tego nie stosują?

 

Też mam silnik na vp44 i leję zwykłą ropę, te wszystkie specyfiki do mnie nie przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem kiedyś z sprzedającym na temat super dodatków tego typu to powiedział, że to ściema wielka akurat był temat do dodatków do oleju żeby silnik lepiej ciszej pracował to on tylko zagęszcza olej i dlatego ale to na krótką metę. Kiedyś sąsiad stosował to do swojego Volvo S60 jakiś ceramizer dogadał się ze z znajomym co to produkuje czy coś i hamowali to auto przed, po i po iluś tam kilometrach i rewelacji nie było na początku trochę więcej mocy wykazało ale potem to już nic odczuwalnego. Ja osobiście bym się bał tego stosować. Co do tankowania leje zawszę na Shellu albo ostatecznie na Orlenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodaje do paliwa ten o to środek http://allegro.pl/hit-xeramic-zimowy-dodatek-do-diesla-1l-w-wa-i1358394288.html

jeśli chodzi o spalanie to mniej pali ;)

leje zwykłego diesla a tankuje tylko shell i bp ;)

 

teraz w zimę od czasu do czasu dolewam mixol'u żeby było lepsze smarowanie wtrysków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosuje zadnych ulepszaczy i chodzi bez problemu...Co do wypowiedzi kolegi wyzej sadze ze juz dosyc groszy dokladamy do paliwa...(chodzi o aktualne ceny on) ;/ a zeby tankowac ON po 5 zl czy wiecej to juz jest sprawa dla ludzi co maja ''wiecej''pieniedzy...:(takie jest moje zdanie...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzałem różne paliwa na renomowanych stacjach i różnic nie odczułem w spalaniu, osiągach i kulturze pracy

chyba ze trzeba by było wyjeździć ze 4 baki na tym samym paliwie bo może 60L to za mało

w PL ropa to jeden gnój

szkoda że nie mam bliżej do niemiec bo tam na ich ropie auto jeździ lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosuje zadnych ulepszaczy i chodzi bez problemu...Co do wypowiedzi kolegi wyzej sadze ze juz dosyc groszy dokladamy do paliwa...(chodzi o aktualne ceny on) ;/ a zeby tankowac ON po 5 zl czy wiecej to juz jest sprawa dla ludzi co maja ''wiecej''pieniedzy...:(takie jest moje zdanie...Pozdrawiam

 

Podobno dzięki podwyżce vatu benzyna niedługo przekroczy psychologiczną barierę 5 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodaje do paliwa ten o to środek http://allegro.pl/hit-xeramic-zimowy-dodatek-do-diesla-1l-w-wa-i1358394288.html

jeśli chodzi o spalanie to mniej pali ;)

leje zwykłego diesla a tankuje tylko shell i bp ;)

 

teraz w zimę od czasu do czasu dolewam mixol'u żeby było lepsze smarowanie wtrysków ;)

 

 

Wlasnie mechanik tez mi powiedzial zebym wlewal mixolu ze niby ma to zrobic lepiej i przedluzyc zywotnosc naszych pomp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosuje zadnych ulepszaczy i chodzi bez problemu...Co do wypowiedzi kolegi wyzej sadze ze juz dosyc groszy dokladamy do paliwa...(chodzi o aktualne ceny on) ;/ a zeby tankowac ON po 5 zl czy wiecej to juz jest sprawa dla ludzi co maja ''wiecej''pieniedzy...:(takie jest moje zdanie...Pozdrawiam

Kolego nie miałem na myśli paliw typu "power" lecz normalne paliwa tyle że nie np od znajomego za 3 zeta czy ze stacji no name za 15 groszy taniej niż np na shell(tam akurat tankuję),bp lub orlenie :)

(*pozdrawiam*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje też czasem na ST1 cena jest 15 gr. taniej a jeszcze nic mi się z autem nie działo, znajomy scenikiem tankuje się tam kolejny rok i jest ok wszystko a one są delikatniejsze. Nie zawszę niższa cena idzie w parze z jakością. ST1 jest akurat automatyczna i to pewnie dlatego jest taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje też czasem na ST1 cena jest 15 gr. taniej a jeszcze nic mi się z autem nie działo, znajomy scenikiem tankuje się tam kolejny rok i jest ok wszystko a one są delikatniejsze. Nie zawszę niższa cena idzie w parze z jakością. ST1 jest akurat automatyczna i to pewnie dlatego jest taniej

 

Na st1 jest najtaniej bo są to biopaliwa. Można o tym przeczytać na ich stronie.

Ja od czasu do czasu tankuję na stacji 1-2-3 jest to sieć stacji automatycznych sieci statoil. Głównie jeżdżę na bp ultimate bo wydaje mi sie ze na tym on równiej i ciszej pracuje silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje na Shell ale nei wiem czy to najlepiej.

 

Ostatnio w Ostrowie za 1l Diesel V power zaplacilem 5,13 zl...Chyba trzeba zalozyc gaz do diesla :) A mozna. Ciekawe czy ktos to juz zrobil z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez różnicy czy zwykły ON zatankujecie na Bp , Statoil czy Shellu i tak ropa na tych stacjach pochodzi z Orlenu ! wyjątkiem jest Vpower Diesel ponieważ przyjeżdża on bodajże z Niemiec w zaplombowanych cysternach ..... reszta to nasz rodzimy Orlen...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słyszałem ze wszystkie ON pochodzą z orlenu... ja tankuje tylko na jednej stacji i praktycznie z jednego dystrybutora na stacji orlen i teraz czy tankować verwe czy ekodiesel??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że Ty masz nowszy silnik na CR któremu szkodzi zawartość siarki w ON , natomiast w aucie z VP44 lepeij lać zwykłą ..

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzuce swoje 5 groszy. Jak lalem rope w tarnowie na taniej stacji, na trasie spalanie rzedu 6,5litra. Od dluzszego czasu jezdze na bp i spalanie na trasie jest w okolicaxh 6;) natomiast niemiecka ropa jest bezkonkurencyjna, bowiem podczas dluzszego pobytu zaobserwowalem ze na niemieckim on pali 5,3-5,4 litra. Lane pod korek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to się zgadza ... ja zatankowałem w Holandii i pali dobre pół litra mniej ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Shel Vpower to paliwo pochodzi z Orlenu lub Lotosu, wiec nie wazne na jakiej markowej stacji się tankuje, bo źrodła są te same. Kolejna sprawa lepsze :mrgreen: paliwo z dodatkiem/uszlachetniczem to marketing. Dodatki do paliw wyrażone są w jednostce PPM czyli parts per milion. Mówiąc wprost PPM oznacza to, że 1 litr dodatku dolany jest do 1 000 000 litrów paliwa. Średnia ilość dodatków to 300-500 PPM, czyli 300-500 litrów dodatku na 1 000 000 litrów paliwa. Policzcie sobie zatem ile dodatku jest w 50 litrowym zbiorniku paliwa, droższego paliwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki do paliw wyrażone są w jednostce PPM czyli parts per milion. Mówiąc wprost PPM oznacza to, że 1 litr dodatku dolany jest do 1 000 000 litrów paliwa. Średnia ilość dodatków to 300-500 PPM, czyli 300-500 litrów dodatku na 1 000 000 litrów paliwa. Policzcie sobie zatem ile dodatku jest w 50 litrowym zbiorniku paliwa, droższego paliwa...

 

Akurat takie tłumaczenie nie wydaje mi się zbyt trafne :wink: to że czegoś jest mało nie oznacza że jest to nieskuteczne :roll: np 1gr odpowiedniego "dopalacza" zwali z nóg 100kg faceta :wink:

 

A wracając do tematu jakości ON to tankuję na różnych stacjach i nie zauważyłem żadnej różnicy (spalanie, osiągi, kultura) pomiędzy paliwem shell diesel v-power (cena ok 5,3zł) a np. tym z intermarche (4,54) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.