Skocz do zawartości

[E87] Sterownik świec żarowych M47


Hipo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

szybko i na temat - gdzie jest sterownik świec żarowych w silniku M47

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UG51&mospid=48925&btnr=12_1166&hg=12&fg=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witam,

 

Mam błędy świec (chyba już 3, a było na początku 1) i przed zimą chciałbym się tym zająć. Problem w tym, że wiem od 2 osób podpinajacych się kompem do mojego auta, że nie do końca wiadomo czy to same świece do wymiany czy sterownik pada (w sumie jeden mowil, ze to swiece, a drugi nie byl juz tego pewny, nie wiem czy na poziomie odczytow bledow da sie jednoznacznie powiedziec co niedomaga).

 

Na pewno chcę wymienić swiece, bo nie wiem nawet czy w ogóle były kiedykolwiek zmieniane (na pewno od 50k km nie, bo od tylu mam auto), przy okazji wywalam klapki w kolektorze.

Pytanie mam takie, po wymianie świec pojezdze troche, podjade do kogos z kompem i mi sprawdzi czy dalej sa bledy. Jesli tak i musze wymienic sterownik to znow bedzie zrzucanie calego kolektora? czy sam sterownik da sie wymienic bez tego. Nie chce 2 razy placic za robote i zastanawiam sie czy od razu nie kupic sterownika, ale to koszt kolo 250zł (od Beru). Wie ktoś może?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,dziś właśnie wymienialem sterownik świec żarowych w moim 118d.Po wymianie świec żarowych Inpa dalej pokazywała błąd-wtedy na 100% uwalony jest sterownik.

Dojście do sterownika jest fatalne,kolektora nie trzeba zdejmować,wszystko trzeba robić od spodu auta,najlepiej na kanale.Tu jest opis jak do tego podejść: viewtopic.php?f=15&t=152003

Sterowniki naprawia Roger-Nysa z forum za około 80 zł i daje na nie gwarancje.Sterownik Beru można kupic za około 220 Pln.

Pozdrawiam,powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem sterownik w 120D i X3 więc to chyba popularna awaria.

Robił to za mnie mechanik. Koszt robocizny, żeby dobrać się do świec a osobno do sterownika, był na tyle wysoki, że bardziej opłacało się to zrobić "na raz".

Przy jednej robocie wymieniono świece i sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dojście do sterownika jest fatalne,kolektora nie trzeba zdejmować,wszystko trzeba robić od spodu auta,najlepiej na kanale.Tu jest opis jak do tego podejść: viewtopic.php?f=15&t=152003

 

Rozumiem, że w e87 jest w podobnym miejscu ??

 

Korzystałem z tego poradnika wymieniając sterownik w zeszłym tygodniu, jest bardzo podobnie o ile nie identycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje...mnie tez to czeka, bo mam blad swiec na kazdym cylindrze, a poza tym rano jak temperatura jest ok. zera to zakopci na niebiesko i troche sie telepie...

 

Też miałem błędy świec na każdym cylindrze, do tego błąd podgrzewacza filtra paliwa i kilka innych (łącznie 7 błędów w tym 4 od świec). Po naprawie sterownika u kolegi z forum wszystkie błędy poznikały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadajcie do kolegi roger nysa mnie naprawial sterownik... daje wieczysta gwarancje... wiec lepiej u niego zrobic niz kupic nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w 4 cylindrowce.... ale w e60 chodzi elegancko ten sterownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyszlismy z tego samego zalozenia.Krzysiek bedzie mi tez naprawial.Rozumiem, ze u was sterowniki hulaja az milo no i wieczysta gwarancja :)

Mi za pierwszym razem sterownik regenerowany od kolegi Krzyska padł po 2 tyg.Mam nadzieję,że był to jednostkowy incydent i życzę bezawaryjności dla sterowników od Krzysztofa.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Po 08/2005 BMW (beru) wprowadzilo nowy sterownik wiec w autach po tym okresie padaja swiece a nie sterownik ktory zostal poprawiony.

 

No chyba nie do końca to poprawili, bo ja naprawiałem w E81 N47 06.2007. Sterownik nie dawał prądu na świecę nr 1. W innej E87 z tego samego miesiąca i roku był identyczny błąd. Te sterowniki (z LCI) są dostępne tylko w serwisie i oddałem swój do naprawy. Został naprawiony i działa.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie zimą wyszło przy odpalaniu, że budą trzęsie. Zapewne świece. Podpięty pod komputer wykazał uszkodzoną pierwszą świecę oraz sterownik. Wymieniłem wszystkie świece plus sterownik. Wielu mi odmawiało tak się boją wymiany tych długich świec. W końcu wymieniono mi u elektryka za 400zł robocizny (świece+sterownik). Ciekawe czy rok czy dwa mi potrzyma. Mam stary sterownik, jeśli to znów się stanie, bo przy walniętej świecy lubi jednocześnie padać sterownik, a po lifcie różnica w stosunku do przedlifta dość spora w cenie, to stary sterownik wysyłam do słynnego Rogera z Nysy by pozbyć się tego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.