Skocz do zawartości

M20 90' klima bez filtra??


tomeek

Rekomendowane odpowiedzi

witam..mam e-34 90rok 12zaworowy..i jest klima..nawiew jest słaby i parują szybki..znalazlem na forum instrukcje wymiany filtra pyłkowego..zakupilem filterek i do dzieła..niestety instrukcja sprawdza sie do momentu wyciągnij filtr i włóż nowy...okazuje sie ze u mnie nie ma filtra..pomyslalem ze moze ktos sie zdenerwowal i wypierniczyl filtr na stale..ale miejsca nie ma na ten filter miedzy nagrzewnicą i modułem elektronicznym..wcale nie ma miejsca..

 

czy ktoś wie o co chodzi??o pomoc prosze bo ręce mi opadly kurna..tyle roboty psu w dupe..

 

pozdrawiam.

tomeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie sprawdzałem tego filtra (jutro może w końcu mi się uda) a mam klimę więc napiszę co i jak, bo coś mi się wydaje, że już trzeba by wymienić ten filter :)

Jak jest deszczowo to też mi szyby parują prawie zawsze i albo usuwa to przycisk z gwiazdką (nawiew na szybę, tylko pomijając fizykę nie wiem czy ciepły czy zimny, bo różne mam odczucia) albo klima. Lecz zdażyło się parę razy, że mi dym poleciał z klimy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ten miecz tam masz ? Jesli wyjmiesz ten miecz to musisz tam gleboko wlozyc reke i jak wlozysz to on jest z prawej strony, nie widac go. Jak masz klime to napewno jest filtr. Pomacja tam reka.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zapomniałem dodać, że nie ma tego miecza..a klima nie jest dokładana..obejrzałem wszystko dokładnie nawet odkręciłem więcej osłom i różnych pokryw niż trzeba..filtr musi być bo jak to możliwe, że dmuchawa chodzi cały czas a kurzu z deski rozdzielczej pół roku można ie sprzątać bo kurzu nie ma... mamamija.
tomeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, rozkręciłem aby wymienić ten filtr i znalazłem w tej czarnej puszce system rurek aluminiowych i miedzianych. Wygląda delikatnie więc nie ruszam tego. Mechanik powiedział mi, że ten dym z klimy to może byc zatkany parownik i dlatego woda sie zbiera.

Nie wiem co to są te rurki ale u mnie nie ma tam rzadnego filtra przeciwpyłkowego, ze smutkiem złożę to z powrotem zanim pogubię śrubki :)

Jakieś pomysły co do mojego filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem jak jest w piątkach czy siódemkach, ale w e30 Z KLIMĄ - czyli roczniki podobne NIE MA WYMIENNEGO FILTRA, POWTARZAM NIE MA. Nie wiem czy w ogóle jakiś jest, raczej nie. Co ciekawe, w e30 BEZ KLIMY FILTR PRZECIWPYŁKOWY WYMIENNY JEST - tak to wymyśliła fabryka i tyle. Przypuszczam że w tamtych latach filtry więcej bruździły przy klimie, niż pomagały, a potem sobie jakoś z tym problemem poradzono.

 

ps. w mojej e30 klima chłodzi jak nowa i nic nie paruje /tzn jak zgasi się auto w upał razem z klimą to wiadomo że trochę szyba zaparuje przy desce ale to normalne i niezależne od filtra, notabene lepiej gasić klimę parę min wcześniej, także przyczyn parowania trzeba szukać gdzie indziej, kurzu specjalnie też nie widzę, a żadnego filtra tam nie ma i nie było, a wszystko jest fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.