Skocz do zawartości

320d - awaryjność na tle opla??


hunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam wszystkich w nowym roku.

Po ciężkich przemyśleniach podjąłem decyzję o zmianie auta, w grę wchodzi opel Vectra 1.9cdti , czy ktoś z was jeździł czymś takim, jakie są o tych autach opinie? jak wypada na tle e46, ma np. takie wady jak np. wpadające klapki do silnika w bmw.

Chciałbym kupić takie auto rocznik 2008 może 2009 ceny są nieporównywalne do BMW

Za BMW np e91 z takim wyposażeniem trzeba by było wydać furmankę pieniędzy :cry2: (tylko przykład)

http://moto.allegro.pl/vectra-opc-line-jasna-skora-xenon-navi-pl-szyber-i1379571655.html

 

Podoba mi się wnętrze i co najważniejsze ogromny bagażnik!!!! - bardzo mi potrzebny, w e46 nie możemy się pomieścić

myślałem też o e61 ale niestety za ładny egzemplaż też słono trzeba dać.

Co sądzicie o takim pomyśle??

Wszelkie sugestje mile widziane, jak również inne marki chociaż tylko w oplu wnętrze mi się podoba.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety ale passat jest dla mnie wręcz ohydny w środku :D

Nikt nie jeździł 1.9cdti?? jak to się sprawuje, oglądając filmiki na youtube nawet fajnie jedzie, na 6 biegu 140km/h przy 2200obr :D

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jezdziłem Vectrą C 2.0 DTI i przyznam że bardzo przyjemnie sie tym autkiem jezdzi, silnik w miare cichy, nie słychac go za bardzo w srodku, wnętrze dosc spore, napewno materiały uzyte wewnatrz są gorsze niż w BMW ale nie ma tragedii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy ma taka vectre, fajnie sie zbiera i całkiem cicho w srodku ale dla mnie średek to za bardzo plastikowy... :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś za coś niestety, w e46 nie ma wogóle miejsca a bagażnik to jakaś porażka (piszę o kombi),

to fakt w kombiaku bagażnik jest mikroskopijny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem okazję porównywać Vectrę C 1.9CDTI z E46 320d. Auto fajnie przyśpiesza, prowadzi się średnio (przód wyjeżdża), ople tak ponoć mają. Mam Corse D i prowadzi się tak samo beznadziejnie. Wnętrze (mimo, że dużo miejsca) jest moim zdaniem tragiczne, troche głośniej w środku niż w e46 i zawieszenie nie jest tak komfortowe jak w BMW.

 

W serwisie dowiedziałem się, że padają w nich jakieś klapy w kolektorach ssących, koszt kolektora niecałe 3tys. zł plus robocizna (z ceną nie dam ręki sobie uciąć, bo nie wiem czy dobrze pamiętam :) ) Auto jest na pewno tańsze w użytkowaniu niż E46, ale jak widać jednak wybrałem BMW :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poczytałem troszkę w necie i wszędzie piszą o badziewiastym plastykowym wnetrzu, doszedłem do wniosku że nie zmienię na razie pieknej e46 w beżowych skórach na jakiegoś tam opla, trzeba pooszczędzać jeszcze i skusić sie w przyszłości na e61 z 3litrowym dieslem oczywiście z idrive.

Jednak BMW to BMW mój ma sporo nakulane i prawie nie widać śladów zurzycia, ciekawe jak bedzie wyglądał taki opel za 8 lat

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale passat jest dla mnie wręcz ohydny w środku :D

Nikt nie jeździł 1.9cdti?? jak to się sprawuje, oglądając filmiki na youtube nawet fajnie jedzie, na 6 biegu 140km/h przy 2200obr :D

 

 

Ja jeździłem signum 1,9 mojej siostry. Silnik rewelacja (bo z Alfy :)) W porównaniu z BMW jest bezproblemowy, ale dlatego że jest prosty w budowie bez śmiesznych udziwnien.

 

Reszta ...tragedia. Wybij to sobie z głowy.

 

Jako doświadczony ojciec dwoch córek, zaręczam ci, że z wiekiem bagażnik jest potrzebny coraz mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale passat jest dla mnie wręcz ohydny w środku :D

Nikt nie jeździł 1.9cdti?? jak to się sprawuje, oglądając filmiki na youtube nawet fajnie jedzie, na 6 biegu 140km/h przy 2200obr :D

 

2200rpm przy 140km/h na 6 biegu? he he... 330d ma przy tej prędkości 2600rpm i to na 5 biegu.

 

miałem Vectrę B 2.0 DTI kiedyś i przełożenia były podobne do tych z 330d, tylko że przesunięte o jeden bieg w dół... tzn. w 330d mam 2000obr/min na 4 biegu przy ok. 90km/h, a w Vectrze miałem prawie to samo na 5 biegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nigdy więcej OPLA. Problemy z astrą 1 1.4 82mpi, problemy z vectrą B - 1.8 16v+ gaz i problemy i to największe w Astra G 2.0 dti 100KM - NIGDY WIĘCEJ Może auta nieco starsze niż Vectra C ale zawsze OPEL

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nigdy więcej OPLA. Problemy z astrą 1 1.4 82mpi, problemy z vectrą B - 1.8 16v+ gaz i problemy i to największe w Astra G 2.0 dti 100KM - NIGDY WIĘCEJ Może auta nieco starsze niż Vectra C ale zawsze OPEL

Pozdrawiam

 

Dokładnie :) mojej matuli Corsa D 1.4 automat, 30 tys. przebiegu, obroty falują, skrzynia szarpie, a zmiana biegów trwa wieczność. Wnętrze całe łomocze a przy hamowaniu na śniegu staje w poprzek drogi :) To tak na marginesie o jakości wykonania tych aut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale passat jest dla mnie wręcz ohydny w środku :D

Nikt nie jeździł 1.9cdti?? jak to się sprawuje, oglądając filmiki na youtube nawet fajnie jedzie, na 6 biegu 140km/h przy 2200obr :D

 

 

Ja jeździłem signum 1,9 mojej siostry. Silnik rewelacja (bo z Alfy :)) W porównaniu z BMW jest bezproblemowy, ale dlatego że jest prosty w budowie bez śmiesznych udziwnien.

 

Reszta ...tragedia. Wybij to sobie z głowy.

 

Jako doświadczony ojciec dwoch córek, zaręczam ci, że z wiekiem bagażnik jest potrzebny coraz mniejszy.

 

Zjakiej Alfy ? Jaka rewelacja?

Silnik ten pojawił sie najpierw w Bravie

Padają wtryski , pompy, turbiny i dwumasy dokładnie tak jak w innych cr

nie jest to może zły silnik ale zeby do Bmw porównywac ? no zastanów sie troche :mad2:

 

dobrze że kol hunter wrócił do swiata żywych i sie opamiętał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teraz wertuje ogłoszenia z e91 i e61 , można już coś w rozsądnych pieniądzach trafić, co ciekawe mam dylemat czy 530d czy 320d ale trójka wydaje się ładniejsza, musi mieć oczywiście idrive, zmartwieniem w dieslu jest DPF, ach ta ochrona środowiska :(
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zmartwieniem w dieslu jest DPF, ach ta ochrona środowiska :(

 

Teraz to już nie problem, wystarczy usunąć DPF-a programowo i mechanicznie i ma sie spokój na zawsze. http://www.godula.pl/index1.php?page=news&newsid=49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać że koledzy mają rację ja jeżdziłem octaviom i oplem a potem superb tdi i teraz jeżdżę bmw e46 i powiem ci że bmw jest lepsze jest dużo ciszej i lepiej się prowadzi wybór należy do ciebie choć powiem że tymi skodami dobrze się jezdzło pozdro ale wybrałem bmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale passat jest dla mnie wręcz ohydny w środku :D

Nikt nie jeździł 1.9cdti?? jak to się sprawuje, oglądając filmiki na youtube nawet fajnie jedzie, na 6 biegu 140km/h przy 2200obr :D

 

 

Ja jeździłem signum 1,9 mojej siostry. Silnik rewelacja (bo z Alfy :)) W porównaniu z BMW jest bezproblemowy, ale dlatego że jest prosty w budowie bez śmiesznych udziwnien.

 

Reszta ...tragedia. Wybij to sobie z głowy.

 

Jako doświadczony ojciec dwoch córek, zaręczam ci, że z wiekiem bagażnik jest potrzebny coraz mniejszy.

 

Zjakiej Alfy ? Jaka rewelacja?

Silnik ten pojawił sie najpierw w Bravie

Padają wtryski , pompy, turbiny i dwumasy dokładnie tak jak w innych cr

nie jest to może zły silnik ale zeby do Bmw porównywac ? no zastanów sie troche :mad2:

 

dobrze że kol hunter wrócił do swiata żywych i sie opamiętał :D

 

 

Kolego, Alfa Romeo opracowala ten silnik z BOSCHem i zadebiutowała z nim w modelu 156 już w 1997roku. Byl to pierwszy common rail stosowany seryjnie. Oczywiście wtedy to była wersja 8 zaworowa. Wtryski, pompa wysokiego ciśnienia może padać bo jest Boscha w dodatku taka sama jak w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.