Skocz do zawartości

E70 spalanie


aspawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dorzuce sie do wypowiedzi Darthvadera, informacje o spalaniu moga sluzyc tez efektywniejszej jezdzie, moga pokazywac ze cos robimy lepiej lub gorzej, wszak nikt nie urodzil sie z kierownica ( poza Kubica) wiec moze warto dzielic sie wiedza, i nie ma ona sluzyc ubolewaniu "..a ile to kosztuje", a uczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podsumowując temat wychodzi na to, że dla poszczególnych modeli spalanie przedstawia się następująco:

3.0i - 16-18/100 (Zima - Miasto)

3.0sd - 14/100 (Miasto)

4.8i - 15,6 (cykl mieszany)

4.0d - 8.2-11(mieszany), 11-16(mieszany)

 

o jakim aucie piszesz ?

 

w x5 e70 oznaczenie 3.0sd i 4.0d dotycza tego samego motoru 3.0d na 2 turbinach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podsumowując temat wychodzi na to, że dla poszczególnych modeli spalanie przedstawia się następująco:

3.0i - 16-18/100 (Zima - Miasto)

3.0sd - 14/100 (Miasto)

4.8i - 15,6 (cykl mieszany)

4.0d - 8.2-11(mieszany), 11-16(mieszany)

 

o jakim aucie piszesz ?

 

w x5 e70 oznaczenie 3.0sd i 4.0d dotycza tego samego motoru 3.0d na 2 turbinach....

 

Chyba się mylisz kolego...co prawda rozglądam się za E70 od niedawna ale raczej 30sd to silnik produkowany do FL(286KM) a 40d po FL(306KM). Ale nie o tym był temat tylko o spalaniu. Szczególnie bym się ucieszył jakby pisało więcej posiadaczy 4.8i(podziękowania dla tych którzy już napisali) bo za takim silnikiem się rozglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem pisałem ale w innym wątku ( chyba w x6) . Oczywiście mogę napisać jeszcze raz na naszym forum.

Cykl mieszany ( 60% trasa 40 miasto) -około 16-18 . Trasa : autostrada jazda z v między 130-180 km/h między 15-18. Trasa do 100km/h minimalnie 13-14 l( i to jest absolutne minimum dla tego samochodu-jeśli ktoś podaje niższe wartości to albo sobie wyobraża , że jeździ x5 4,8 albo jest na holu ;) ) . Miasto ( strzelam ) około 18-23.Ostatnio robiłem test i jeździłem non stop na manualu , jeśli ktoś ma ochotę się bawić może zejść ze spalaniem 1-1.5l /100km.Tryb sport w cyklu mieszanym 1-3 litry więcej .Wszystkie te średnie dotyczą jazdy takiej jaka wg mnie przystoi bmw , czyli jak tylko mogę ( nie robiąc wiochy i zagrożenia) to "rura do przodu " ;) . Fizyki nie da się oszukać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszecie e70 3.0 xdrive 235 KM , w mieście zimą około 12 L , na trasie około 9 L w lato wiadomo mniej w trybie miejsckim przy lekkiej nodze nawet 9.8 ale to tak testowo ogólnie nie patrzę na to ważne że jeździ ładnie , kto ma chipoa w tym silniku i na ile???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
No to podsumowując temat wychodzi na to, że dla poszczególnych modeli spalanie przedstawia się następująco:

3.0i - 16-18/100 (Zima - Miasto)

3.0sd - 14/100 (Miasto)

4.8i - 15,6 (cykl mieszany)

4.0d - 8.2-11(mieszany), 11-16(mieszany)

 

o jakim aucie piszesz ?

 

w x5 e70 oznaczenie 3.0sd i 4.0d dotycza tego samego motoru 3.0d na 2 turbinach....

 

Chyba się mylisz kolego...co prawda rozglądam się za E70 od niedawna ale raczej 30sd to silnik produkowany do FL(286KM) a 40d po FL(306KM). Ale nie o tym był temat tylko o spalaniu. Szczególnie bym się ucieszył jakby pisało więcej posiadaczy 4.8i(podziękowania dla tych którzy już napisali) bo za takim silnikiem się rozglądam.

 

Jestem jednym z tych 5% i mam 4,8i. Opierałem się bardzo długo przed przesiadką z diesla, przejechałem już ok. 8 tys. i nie żałuję. Spalanie na początku robiło wrażenie, zima a droga do biura krótka, więc jazda na rozgrzewającym się silniku - spalanie dochodziło do 28 l/100 km, ale to wina okoliczności :) Aby mieć materiał do analizy, zrobiłem zestawienie spalania z ostatnich 3 tys i wychodzi średnia 20,8 l/100.

Ważna uwaga, zakochałem się w brzmieniu V8 i w tym jak "odchodzi" od wyprzedzanego auta (czasem pewnie nie zdążą zarejestrować numeru), więc w trasie też trudno zejść poniżej 16-18l/100. Jak wracałem z Niemiec (pierwsza jazda) i uczyłem się samochodu, to zmieściłem się w 13l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

z ciekawosci ostatnio zmierzylem splanie podczas wycieczki na przedluzony weekend, dystans ok. 700 mil, 70-80 % autostrada z tempomatem na ok. 120 km/h, w tym dwa razy przejazd przez spore gory, srednia 8,1l/100 km

 

zeby bylo jasne, spalanie nie zaprzata mi zbytnio glowy, sprawdzilem je raczej ze wzgledu na dopytywanie kolegi, ktory ma audi 4,2 :)

 

pozdr

 

http://img836.imageshack.us/img836/8055/spalanie.jpg

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do toczącej się dyskusji na temat spalania. Mam 3.0 sd 286 KM obecnie oznaczany 3.5d lub 4.0d 306 Km. Silnik od wielu lat sprawdzony i montowany w wielu modelach. Spalanie jakie uzyskuje to: Miasto średnio 11,1-12,1 normalna jazda, miasto jazda szybsza to 13,9, Trasa testowałem na autostradzie na odcinku ok 500 km jazdę wolną 100-120 km/h spalanie wyszło 8,4 zalane na początku i na końcu po korek. Normalnie na trasie spalanie 9,8-10,5 przy prędkości ok 160 km/h Po wyżej 200 km/h spalanie oscyluje ok 18l. Zimą w mieście spalanie było 12,7 - 14,1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam, mam silniczek 4.8. Na krótkich dystansach z domu do firmy (7km) średnie zużycie paliwa jest dość wysokie - przy wykorzystywaniu możliwości pojazdu nawet 27 l przy nieco spokojniejszej jeździe 21 l. Na trasie bardzo szybkiej z częstym przełączaniem w tryb DS 17-18, przy prędkościach 120-150 i bardzo sprawnych wyprzedzaniach 15-16 a przy spokojnych 120-130 13-14. Raz przejechałem 50km 90 - 110 i wtedy spada do 11 ale ciężko się powstrzymać od mocniejszego operowania gazem. Szczególnie mocno wzrasta zużycie przy gwałtownych startach z miejsca. Jeśli ktoś z Was nie robi jakiś bardzo dużych przebiegów lub bardziej ceni niesamowitą przyjemność z jazdy i piękny dźwięk silnika to z całego serca polecam ten motorek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze podziwiam wszystkich ktorzy potrafią x5-tką jechac 100-120 autostrada :D ja mimo ze sie staram zachowac chociaz 130, nie udaje mi sie ponizej 140 schodzic prawie w ogole :(

 

3.0d biturbo

 

po tygodniu jazdy tym autem u mnie srednie mieszane wychodzi okolo 11-12 litrow

trasa w miare spokojna okolo 9,5 miasto okolo 15

 

oczywiscie najwiecej zalezy od tego jak przyspieszamy, mysle ze bylbym w stanie zejsc w okolice 8,5 na trasie gdybym sie postaral jechac lagodniej i w miescie do 14, srednia do 10-11, ale to musial bym serio bardzo lagodnie jezdzic, ale jakos nie potrafie mimo ze sie staram :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nawet jesli bym chcial jechac szybciej, to niestety szeryf czuwa 65-75 mil/h, na tyle moge sobie pozwolic, coby nie byc ustrzelonym np. z samolotu z radarem :)

 

ale mi to nie przeszkadza, w usa jest mniej agresji, cwaniactwa na drodze, nastraja to do spokojnej jazdy

 

po kilku miesiacach tam mozna naprawde doznac szoku kulturowego wyjezdzajac ok. 18 z Warszawy np. w strone Gdanska :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli bym chcial jechac szybciej, to niestety szeryf czuwa 65-75 mil/h, na tyle moge sobie pozwolic, coby nie byc ustrzelonym np. z samolotu z radarem :)

 

W Polsce, też już o tym niedawno w jakimś programiku wspominali ;) - może jednak jeszcze trochę poczekają...

 

... w usa jest mniej agresji, cwaniactwa na drodze, nastraja to do spokojnej jazdy

 

po kilku miesiacach tam mozna naprawde doznac szoku kulturowego wyjezdzajac ok. 18 z Warszawy np. w strone Gdanska :)

 

Tak było jeszcze parę lat temu... Teraz to też już - co niektórzy - zaczynają kombinować, chociaż "startem" spod świateł - imponują: wszyscy grzecznie ruszają, a na maruderów klakson! :cool2:

 

Ale - fakt - kultura jazdy jest większa...

Myślę, że jest to spowodowane: 1) sporymi i łatwo "łapalnymi" mandatami; 2) świadomością, że po co mam cwaniakować, skoro, za chwilę będę miał "high way" 4 pasmowy (z 1 uprzywilejowanym dla samochodów jadących z pasażerami, a nie jak u nas tylko! dla busów i taxi); 3) mentalność...

Sorki za rozważania, trochę nie na temat ;)

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

moja furmanka ma 5000 zrobione

głównie zatłoczona umiarkowanie Wawa

mam ciężka nogę ale nad tym pracuje;)

lato-14.5 l

zima 17.5 l

 

na baku robie średnio nie wyjeżdzając z miasta -odcinki 1-2 km plus 14-15km - > 500km

 

Mój rekord- powrót z mazur 240 km -w sierpniu bez wariacji srednio 120/h w porywach kilka akcji do 170 spalanie 9.8 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

ja też zaliczę się do tych 5%

i moja 4,8 ix mieści w podawanych, bo :

1. Miasto (Warszawa i okolice) ok 15,5l/100km

2.Trasa (A 2 i tzw. KATOWICKA do Katowic) ok 10 l/100km

Pozdrawiam

Trzeba pamiętać, że głowa jest do myślenia

a tyłek do siedzenia.

Nie należy tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też zaliczę się do tych 5%

i moja 4,8 ix mieści w podawanych, bo :

1. Miasto (Warszawa i okolice) ok 15,5l/100km

2.Trasa (A 2 i tzw. KATOWICKA do Katowic) ok 10 l/100km

Pozdrawiam

tak poczytałem i stwierdzam ze moja to jakiś złom. ;)

mamy zime jezdze po miescie nie nerwowo i na baku robie 480 km.

 

a kolega ma takie spalanie w 4.8 - do pozazdroszczenia ,moze jakieś lekcje doszkalajace dla mnie sieroty albo faktycznie te moje 35 i to złom

 

pozdrawiam

 

PS mój friend ok 10 lat temu sprowadzil Forda Explorera 4.0 benzyna z Kanady

 

zawsze na pytanie ile pali twierdził ze w zaleznosci od humoru max 15 l.

sprzedał po 2 latach

małzonka wygadała sie na imprezie ze ponizej 30 nie schodzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.