Skocz do zawartości

Jakie BMW E36 będzie miało najmniejsze spalanie?


romex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Które E36 będzie najtańsze w eksploatacji i będzie najmniej palić? Chce kupić auto dość zadbane ale z możliwie małym silnikiem żeby jak najmniej wydawać na paliwo. Widziałem w internecie spalanie różnych wersji BMW E36 i najkorzystniej wychodzi E36 316i i E36 318tds. Który z tych modeli będzie tańszy w eksploatacji? A jeśli koszty eksploatacji będą takie same to którym będzie się lepiej jeździć? Dieslem czy benzyna?

Od razu uprzedzam że nie chce instalacji LPG i ON też tankuje tylko na stacji.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale BMW i niskie spalanie to pojęcia które raczej się wykluczają.BMW kupuje się z całym dobrodziejstwem inwentarza a do nich zalicza sie też wyższe spalanie niż w innych autach o tej samej pojemności,ale za to plusów jest o wiele więcej.Poza tym jeżeli chcesz kupić zadbanego TDS-a to życzę ci powodzenia w poszukiwaniach bo łatwiej chyba trafić 6-tkę w lotka. Edytowane przez green71
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety, bmw to stosunkowo ciężkie auta porównując do innych marek w tych samych klasach. Winą jest m.in. a może i głównie tylny napęd. Więc jeśli szukasz ekonomicznego auta to będzie ciężko. Dodam jedynie że kolega ma 316 i sobie chwali spalanie. No ale to chyba oczywiste że mniejszy silnik mniej wachy zassie :D pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że z wyglądu E36 bardzo mi się podoba. Ale na osiągach mi nie zależy i tak albo jadę w trasie i ruch taki że nijak wyprzedzić, albo w mieście stoję w korku. A jeśli chodzi o jazdę po autostradzie to 160 km/h mi wystarczy a przecież tyle każde osiągnie bez problemu... nawet szybciej pojadę autem z małym silnikiem bo nie będę muskał gazu. A mieć 2.5 litra i oszczędzać to się nie opłaca.

A co taniej finalnie wyjdzie 1.8 diesel czy 1.6 benzyna?

Teraz ON jest troszkę tańszy niż benzyna... ale kto wie jak będzie po nowym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem 1.6 teraz mam 1.8.Jak byś chciał kupic benzyne to proponował bym 1.8 -115km 1.6 ma 102km a spalanie takie same,a moc zawsze troche wieksza.Miasto 10l normalna jazda trasa 7,5.Pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wszystko wskazuje na 1.8 tds :] ...po prostu auto dla studenta :]

 

Mierzyłem dokładnie czyli dolewką po korek i mi pali:

- w mieście 8L normalna spokojna jazda

- w trasie 5,5L przy 100km/h to standard (kiedyś zrobiłem test i zszedłem do 4.9L na trasie, ale to była jazda książkowa i max 90km/h)

*dodam że Touring waży 1400kg

 

To jest E36 czyli już youngtimer :) więc nie myśl że kupisz bezawaryjne auto czy to będzie silnik tds czy benzyna i tak wszystko się może zdarzyć.

Silnik ten nie nadaje się do żadnych ściganek, tylny napęd będzie cię bawił tylko zimą :]

Silnik ten to stara konstrukcja więc naprawy nie mogą być już drogie ...no i to w końcu diesel wiec dźwięk silnika sam mówi za siebie.

....zresztą dźwięk silnika w E36 i tak zaczyna się od silnika 2.0 wzwyż :] ....a reszta to odkurzacze ;)

 

luknij jeszcze tu: http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria_3/e36.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz jak na tym forum jest wszyscy mówią że im większy silnik tym mniej pali :P przykładowo 2.5 spali mniej lub tyle samo jak 1.8 is :P

 

Tylko często jest tak że w trasie ktoś jedzie 1.8 z prędkością 140 km/h i nie oszczędza i ma spalanie dajmy na to 9 litrów. A inny jedzie 325i i też mu pali 9 litrów... ale jedzie 130 km/h :) I które w tym przypadku BMW jest szybsze? Biorąc pod uwagę że chcemy się zmieścić w 9 litrów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze przy spokojnej jezdzie na trasie ze stała predkoscia róznice w spalaniu miedzy 316, 318, 318is czy nawet 325 sie zacierają. Tylko gdzie w Polsce da sie jezdzic równo 100 czy 130 km/h cały czas? moze po autostradach - ale ile ich jest?

Podczas normalnej jazdy caly czas trzeba zwalniac i przyspieszac, wyprzedzac itp. Wtedy każdy większy silnik spali sporo wiecej od mniejszego.

 

W miescie różnice będą już masakryczne: 325 spali 15 litrów/100km, 318i spali 10 litrów, a 318 TDS - 7,5 litra.

 

Każdy sam musi zdecydować, na jakie spalanie go stać, w jakich warunkach jezdzi i czego oczekuje.

 

Swoja drogą 318 TDS to bardzo przyjemny samochód, tylko trzeba znalezc nie zajezdzony egzemplarz, a o to moze nie byc łatwo.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze przy spokojnej jezdzie na trasie ze stała predkoscia róznice w spalaniu miedzy 316, 318, 318is czy nawet 325 sie zacierają.

 

wiem że różnice nie są duże ale tak jak pisze to w 9 litrów zmieści się 316 przy np. 165 km/h, 318 przy 160 km/h a 325 przy 140 km/h i wychodzi na to że najwolniejsze jest najszybsze. Ile razy widzę jak ktoś jeździe dużym autem V8 czy V12 i widać że oszczędza jak się da bo nic nie tłumaczy zwalniania pod górkę w takim aucie.

A autostrad i dróg szybkiego ruchu w Polsce jednak dość szybko przybywa.

Po mieście zaś czy podjeżdżasz po kawałku za autobusem w 316 czy 325 to już prawie jedno a spalanie masakra różnica... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam 2.0 benzynę i jestem zadowolony ze spalania i dźwięk przyjemny, kolega ma 1.8is i pali mu tyle samo co 2.0. wszystko zależy jak będziesz jeździł ogólnie 1.8is trzeba bardziej ciągnąć po obrotach żeby tym jechać a 2.0 to sześć cylindrów i inna dynamika przykładowo w 2.0 jak jedziesz 20km/h na trójce i dajesz gazu to auto zbiera się bez zająknięcia a 1.8is ma już z tym większy problem. najlepiej jak sprawdzisz sam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiem że różnice nie są duże ale tak jak pisze to w 9 litrów zmieści się 316 przy np. 165 km/h, 318 przy 160 km/h a 325 przy 140 km/h i wychodzi na to że najwolniejsze jest najszybsze.

akurat w tym wypadku różnica będzie odwrotna 316 spali najwięcej,a w 9 litrach pewnie nie zmieści się żaden przy tych prędkościach.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody, szczególnie z 4-cylindrowymi silnikami benzynowymi robią sie mocno paliwozerne przy tych prędkosciach. Ekonomicznie to mozna jechac ze stałą prędkoscia 110-120 km/h.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to bmw z 4 cylindrowym silnikiem słabo się sprawdza a to dlatego że ma tylni napęd i z tego powodu ma większe opory które stanowi przeniesienie napędu. a poza tym to wolę trochę większe spalania ale za to jak wciskam gaz to czuje i słyszę że jadę bmw. jak ktoś chce sobie kupić bmw tylko po to żeby mięć małe spalanie to niech sobie lepiej kupi lanosa na gaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak,chce kolega zobaczyc ile pali najmniej bmw to trzeba wybrac 1.6i 102 km.Na trasie 7 litrow przy 100 km/h ale na miescie to 9 lyka przy madrej jezdzie,a jesli dasz wiecej gazu to te liczby rosna do 10 na trasie i 12 na miescie.2 litrowy silnik przy tej samej spokojnej jezdzie spali moze 0.5 litra wiecej ale za to przy agresywniejszej jezdzie spali to samo a pojedziesz 30 km/h szybciej.Wybor nalezy do Ciebie,spalanie podane na gazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma 1.8is i pali mu tyle samo co 2.0

To powiedz koledze niech sobie skoczy na diagnostykę bo może mu coś umarło :mrgreen: :mrgreen: tyle samo palić nie powinno :8)

Jak w każdym temacie tego typu na tym forum: 316 pali tyle co 318i, 316 i 318 pali tyle samo co 318IS, 318is pali tyle samo co 320, 320 się nie opłaca kupować bo pali tyle samo co 325 któro z kolei pali tyle samo co 328 (a nawet mniej), nawet ktoś pisał że M pali tyle co 328i..... hmmmm a ja durny zamiast Mpowera kupiłem jakiegoś ISa jeśli pali tyle samo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być praktycznie i ekonomicznie(w granicach rozsądku)osobiście kupiłbym 318is w wersji 4d.Nic oprócz ubezpieczenia nie przemawia za mniejszymi silnikami.

 

Dane w/g http://www.spritmonitor.de

_____min___Ø____max

316i 5,90 8,32 13,35

318is 6,72 8,76 11,85

Edytowane przez green71
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że składa że miedzy 1.8 a 2.0 jest nieduża różnica pojemności i różnica w spalaniu też jest niewielka w trasie 2.0 pali około 7-8 litrów i podejrzewam że w 1.8 is też jest podobnie. a jedno co wiem to ze na pewno 1.6 nie pali tyle co 2.8 i nikt mi też nie wmówi że 2.5 pali tyle sam 2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być praktycznie i ekonomicznie(w granicach rozsądku)osobiście kupiłbym 318is w wersji 4d.Nic oprócz ubezpieczenia nie przemawia za mniejszymi silnikami.

 

Dane w/g http://www.spritmonitor.de

_____min___Ø____max

316i 5,90 8,32 13,35

318is 6,72 8,76 11,85

 

popieram kolegę to jest chyba najlepszy kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.