Skocz do zawartości

320d niskie sprężyny


psoko_89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mój problem wiąże się z tylnymi sprężynami w moim aucie (sedan). Wydaje mi się, że auto stoi dosyć nisko z tyłu nawet bez żadnego obciążenia. Porównując z innymi zobaczonymi na ulicy lub zdjęciach w internecie stwierdziłem, że jest nieco za nisko. Wymieniając koła na zimówki nie zauważyłem, by sprężyny były pęknięte, uszkodzone. Odległość między rantem a kołem określam na 2 palce. Zdarza mi się podróżować z rodziną i z większym obciążeniem dlatego chciałbym wymienić sprężynki na trochę wyższe. Wersje 'x' z napędem na 4 koła wyraźnie mają wyższy prześwit. Czy da się zamontować takie sprężynki od takiej wersji?

 

Kiedyś czytałem na forum, że ktoś założył sprężyny od touringa do sedana. Czy to się sprawdza? Czy nie ma problemu by je dopasować? Proszę o opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprężyny z touringa to w katalogach oznaczone one są jako wzmocnione, dzisiaj kupowałem i było one mi oferowane.

Ja jednak zdecydowałem się na zwykłe bo z relacji ludzi którzy takowe sprężyny zakupili i tak auto po takim zabiegu stoi wysoko. Firma to K+F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam wszystkich!

Mój problem wiąże się z tylnymi sprężynami w moim aucie (sedan). Wydaje mi się, że auto stoi dosyć nisko z tyłu nawet bez żadnego obciążenia. Porównując z innymi zobaczonymi na ulicy lub zdjęciach w internecie stwierdziłem, że jest nieco za nisko. Wymieniając koła na zimówki nie zauważyłem, by sprężyny były pęknięte, uszkodzone. Odległość między rantem a kołem określam na 2 palce. Zdarza mi się podróżować z rodziną i z większym obciążeniem dlatego chciałbym wymienić sprężynki na trochę wyższe. Wersje 'x' z napędem na 4 koła wyraźnie mają wyższy prześwit. Czy da się zamontować takie sprężynki od takiej wersji?

 

Kiedyś czytałem na forum, że ktoś założył sprężyny od touringa do sedana. Czy to się sprawdza? Czy nie ma problemu by je dopasować? Proszę o opinie. Pozdrawiam.

 

 

Ja założyłem do touringa wzmocnione sprężyny przeznaczone do sedana ( tak jak kolega powyżej też firmy K+F) i jestem zadowolony. Moje ori miały trzy żółte kropki (paski ??). Więc może takie byłyby Ok do twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dokładnie na temat sprężyn z touringa, ale mając podobny problem (auto siedziało na tyle mimo że stare sprężyny nie były pęknięte) wybrałem sprężyny Kayaba wzmocnione do sedana, koszt ~~130zł/szt, zrobiłem na nich co prawda dopiero z 10 tys km, ale na chwilę obecną jestem z nich zadowolony. Więc polecam do rozpatrzenia i tę opcję. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pęknięte obydwie z tyłu. Na 100% mam M-Tech2 i chcę założyć zwykłe bo chcę normalny komfort. No i tak przeglądałem allegro co tam mają i widzę różne kolory na nich. Każdy twierdzi, że to seria. Stąd moje pytanie. Te Kayaby też mam na uwadze. ;) Zastanawiają mnie te różne kolory w serii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor w seryjnych jest nie istotny. To fakt. Inaczej jest w zamiennikach. Ale chodzi mi właśnie o kolor plamek. Jedne mają szary, inne pomarańczowy, jeszcze inne żółty, zielony, niebieski, biały więc? Nie są to 3 podstawowe.

 

Np tutaj:

http://allegro.pl/bmw-e46-sedan-kombi-coupe-czesci-sprezyny-tyl-i1460979903.html

 

Znalazłem komplet sprężyn z 330Ci i wyglądają, że są w świetnym stanie. Niestety nie widzę na nich plamek. Czy były całe czarne? I czy podejdą do 320d? Wg. Kayaba, do 320d podejdą te z 325Ci a to praktycznie to samo co 330Ci. Katalog Kayaba nie uwzględnia 330Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich! Właśnie jestem po zimowej pielęgnacji zawieszenia, którym to zdecydowałem się na wymianę sprężyn! Zastosowałem firmy Lesjofors:

 

http://inselcom.pl/fotki/LESJOFORS/PICT0429xx%20%5B640x480%5D.jpg

 

Oczywiście nie są to do bmw e46, ale w takim samym pudełku. Zdecydowałem się na wzmacniane (do touringa) - moim zdaniem same plusy. Auto stoi wyżej, jest nieco twardsze, nawet przy większym obciążeniu bagażnika nie siada tak głęboko jak wcześniej. Poza tym, uwielbiam patrząc z boku, jak auto opada leciutko ku przodowi - to takie typowe dla tej marki :D .

Bez obaw można montować większe felgi.

 

Pozdrawiam i polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pękniętą prawą sprężynę tylną i będę się przymierzał do zakupu i wymiany. po rozkodowaniu vinu okazało się że mam sportowo dostosowane zawieszenie a wydawało mi się że mam zwykłe. Wymieniłem w tamtym roku amortyzatory z tyłu, założyłem zwykłe bo mechanik powiedział że takie są. Moje pytanie do was jakie kupić sprężyny? Obecnie auto stoi dosyć nisko, mam koła 15 cali i odległość między kołem a rantem błotnika określam na 1palec, szczerze mówiąc wolałbym podnieść tył. Jakiej firmy kupić i czy wszystkie będą pasowały? A i czy wy też tak macie że jak samochód jest obciążony to koła się rozchodzą dołem do zewnątrz /--\ a jak np podnoszę samochód żeby zmienić koło to wtedy w miarę podnoszenie widzę jak koło się schodzi do środka \--/, czy to normalne w bmw? jak do tej pory wymieniałem w innych samochodach to nie zaobserwowałem tego.

Pozdrawiam,

Maciek

Sprzedaje swoją perełkę, jak ktoś zainteresowany to pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pękniętą prawą sprężynę tylną i będę się przymierzał do zakupu i wymiany. po rozkodowaniu vinu okazało się że mam sportowo dostosowane zawieszenie a wydawało mi się że mam zwykłe. Wymieniłem w tamtym roku amortyzatory z tyłu, założyłem zwykłe bo mechanik powiedział że takie są. Moje pytanie do was jakie kupić sprężyny? Obecnie auto stoi dosyć nisko, mam koła 15 cali i odległość między kołem a rantem błotnika określam na 1palec, szczerze mówiąc wolałbym podnieść tył. Jakiej firmy kupić i czy wszystkie będą pasowały? A i czy wy też tak macie że jak samochód jest obciążony to koła się rozchodzą dołem do zewnątrz /--\ a jak np podnoszę samochód żeby zmienić koło to wtedy w miarę podnoszenie widzę jak koło się schodzi do środka \--/, czy to normalne w bmw? jak do tej pory wymieniałem w innych samochodach to nie zaobserwowałem tego.

 

Jeżeli jest tak jak mówisz, to odległość jednego palca przy kołach 15" to rzeczywiście nisko. Można zastosować sprężyny wzmacniane od wersji touring. Wtedy auto będzie stało wyżej i będzie twardsze z tyłu. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Nawet przy obciążeniu tyłu około 100 kg tył dzielnie się trzyma wysoko. Oczywiście nie oczekujemy tutaj by po wymianie sprężyn, że auto będzie wyglądało jak SUV, jest trochę wyższe zachowując przy tym sportowy charakter. Mechanik mi mówił, że można również zastosować gumowe podkładki, ale nie wiem czy to jest dobry eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pękniętą prawą sprężynę tylną i będę się przymierzał do zakupu i wymiany. po rozkodowaniu vinu okazało się że mam sportowo dostosowane zawieszenie a wydawało mi się że mam zwykłe. Wymieniłem w tamtym roku amortyzatory z tyłu, założyłem zwykłe bo mechanik powiedział że takie są. Moje pytanie do was jakie kupić sprężyny? Obecnie auto stoi dosyć nisko, mam koła 15 cali i odległość między kołem a rantem błotnika określam na 1palec, szczerze mówiąc wolałbym podnieść tył. Jakiej firmy kupić i czy wszystkie będą pasowały? A i czy wy też tak macie że jak samochód jest obciążony to koła się rozchodzą dołem do zewnątrz /--\ a jak np podnoszę samochód żeby zmienić koło to wtedy w miarę podnoszenie widzę jak koło się schodzi do środka \--/, czy to normalne w bmw? jak do tej pory wymieniałem w innych samochodach to nie zaobserwowałem tego.

 

Jeżeli jest tak jak mówisz, to odległość jednego palca przy kołach 15" to rzeczywiście nisko. Można zastosować sprężyny wzmacniane od wersji touring. Wtedy auto będzie stało wyżej i będzie twardsze z tyłu. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Nawet przy obciążeniu tyłu około 100 kg tył dzielnie się trzyma wysoko. Oczywiście nie oczekujemy tutaj by po wymianie sprężyn, że auto będzie wyglądało jak SUV, jest trochę wyższe zachowując przy tym sportowy charakter. Mechanik mi mówił, że można również zastosować gumowe podkładki, ale nie wiem czy to jest dobry eksperyment.

 

 

 

U mnie po rozkodowaniu vin nic nie pisze że mam sportowe dostosowanie podwozia, czyli wydaje mi się że seria, ale w zimie na zimówkach 195/65/15 i teraz na 225/45/17 odległość między kołem a nadkolem i z przodu i z tyłu wynosi tak mniej więcej na jeden palec tylko. Zawieszenie sprawdzałęm ostatni na stacji diagnostycznej bo coś mi niepasowało, no i z przodu mam lewa amor 70 % a prawy wylany olej tylko ma 10 % tak że przód do roboty. No ale wróce do tej wysokości, 1 palec między kołem a nadkolem to normalne zawieszenie?? Koła 195/65/15 i 225/45/17 maja prawie identyczną średnice tak że i na tych i na tych wysokość jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po wymianie tylnich sprężyn. Założyłem KYB wzmacniane od kombi. W tym momencie sytuacja przedstawia się następująco na równej powierzchni odległość od podłoża do rantu błotnika na środku koła wynosi:

przednie koła 65cm

tył prawy 63cm

tył lewy 64cm

Amortyzatory z tyłu wymieniałem nie dawno, przód lewy amortyzartor puścił olej, ale nie ma to znaczenia na wysokość samochodu. Tył stoi lekko wyżej niż przed wymianą, z lewej strony odległość między kołem a rantem błotnika wynosi dwa palce a z prawej dwa się nie zmieszczą.

Ogólnie można wkładać sprężyny od kombi, szczególnie gdy tył jest obciążony. Samochód ma i tak standardową wysokość, nie są one wyższe, są tylko mocniejsze, grubszy pręt więc lepiej się zachowuja przy obciążeniu. Komfort jazdy się nie zmienia

Pozdrawiam,

Maciek

Sprzedaje swoją perełkę, jak ktoś zainteresowany to pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.