Skocz do zawartości

8-mio biegowy automat?


Andreus1979

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej jeździłem 2,0TDI 170Ps ze skrzynią DSG. Przez 4 lata zrobiłem ponad 250tyś km, w międzyczasie padły mi wtryski(190tyś koszt 5tyś) i koło dwumasowe(247tyś koszt 3tyś). Teraz planuje 520d 184Ps z 8-śmio biegowym automatem. W związku z tym mam pytanie:

Czy w 8-śmio biegowym automacie jest koło dwumasowe?

Czy ta sama skrzynia jest w 3.0d i 3.5d?

Czy bezpiecznie można ten autoamat podkręcić?

Edytowane przez Andreus1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wcześniej jeździłem 2,0TDI 170Ps ze skrzynią DSG. Przez 5 lat zrobiłem 300tyś km, w międzyczasie padły mi wtryski(190tyś koszt 5tyś) i koło dwumasowe(247tyś koszt 3tyś). Teraz mam 520d 184Ps z 8-śmio biegowym automatem. W związku z tym mam pytanie:

Czy w 8-śmio biegowym automacie jest koło dwumasowe

Nie. Jednomasowego też nie ma. To jest przekładnia hydrokinetyczna.

 

 

Czy ta sama skrzynia jest w 3.0d i 3.5d?

Tak

 

Czy bezpiecznie można ten autoamat podkręcić?

Nie rozumiem co chcesz podkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończy się gwarancja myśle o programie(chiptuningu) w jakiejś renomowanej firmie.

 

Jeśli wytrzymuje moment obrotowy 535d to wytrzyma i dłubniętego 520d (jeśli o to pytasz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia wytrzymuje nawet jak 535d jest po programie. Mój znajomy ma program zrobiony w 535d i na tej skrzyni, z pomiaru na hamowni drogowej wyszło 720 Nm zrobił z 100 tyś i zero problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia wytrzymuje nawet jak 535d jest po programie. Mój znajomy ma program zrobiony w 535d i na tej skrzyni, z pomiaru na hamowni drogowej wyszło 720 Nm zrobił z 100 tyś i zero problemu.

 

W F10 535d zrobił 100 tys km czy w E60? Jeśli w E60 to całkiem inna skrzynia, która u mnie w zwykłym 530d zaczęła padać od 120 tys km. Generalnie ZF chyba mnie nie lubi i zawsze na jakieś ich odpady produkcyjne trafiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta skrzynia wytrzymuje nawet jak 535d jest po programie. Mój znajomy ma program zrobiony w 535d i na tej skrzyni, z pomiaru na hamowni drogowej wyszło 720 Nm zrobił z 100 tyś i zero problemu.

 

Tylko że w 520d jest GA8HP45Z a w 530d i 535d GA8HP70Z. Jak już ktoś wcześniej pisał ta pierwsza przeznaczona jest na znacznie mniejszą dawkę momentu obrotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia wytrzymuje nawet jak 535d jest po programie. Mój znajomy ma program zrobiony w 535d i na tej skrzyni, z pomiaru na hamowni drogowej wyszło 720 Nm zrobił z 100 tyś i zero problemu.

 

W F10 535d zrobił 100 tys km czy w E60? Jeśli w E60 to całkiem inna skrzynia, która u mnie w zwykłym 530d zaczęła padać od 120 tys km. Generalnie ZF chyba mnie nie lubi i zawsze na jakieś ich odpady produkcyjne trafiam.

 

Tak , znajomy ma E60 w takim wypadku wychodzi na to że to całkiem inna skrzynia niż w F10, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie czytałeś chyba uważnie. W 520d jest skrzynia "słabsza" niż w 530d i 535d. Skrzynia każda ma rezerwę, ale jak zrobisz mocny tuning i do tego będziesz ostro startował z miejsca to całkiem możliwe, że skrzynię zamęczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Robią i do 220KM i 450Nm. Masz nowe auto więc skrzynia pewnie wytrzyma, ale będzie pracowała już na granicy swoich możliwości. Z drugiej jednak strony skrzynie te muszą mieć jednak dużo większą rezerwę niż wynikałoby z ich danych technicznych skoro BMW montuje je w modelu 525d, który w standardzie ma 450Nm, więc opierając się na tym, wydaje mi się, że możesz spokojnie wgrać nowy program i powinno być ok. Gorzej mają Ci co nabyli 525d i chcą w nim podnieść moc, a da się sporo, bo to przecież 3.0d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Aby zmniejszyć spalanie.....?,w końcu jest o 2 biegi więcej w stosunku do manualu.....rozumiem ,ze są inaczej zestopniowane,ale np. jazda autostradowa z v=160km/h ,w manualu na 6 biegu i automatem na 8 to obrotomierz bedzie wskazywał tą samą wartośc???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przypuszczam, że tak, bo sam sobie rozwiązałeś problem pisząc o innym zestopniowaniu. ;) Więcej biegów w skrzyniach automatycznych dodaje się ze względu na bardziej optymalne wykorzystanie momentu obrotowego a nie żeby najwyższy bieg był dłuższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że tak, bo sam sobie rozwiązałeś problem pisząc o innym zestopniowaniu. ;) Więcej biegów w skrzyniach automatycznych dodaje się ze względu na bardziej optymalne wykorzystanie momentu obrotowego a nie żeby najwyższy bieg był dłuższy.

teoretycznie wysrarczyłoby porównać prędkośc max...... :8) dla 6-stopniowego automatu i manualu jest taka sama w silniku 2.0D,dla automatu o 8 przełożeniach Vmax niestety nie znalazłem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz powiedziane, że V-Max masz na najwyższym biegu? U mnie w ogóle na 8 rzadko przerzuca. Nawet przy dosyć chorych prędkościach i jeździe bez deptania trzyma się na ogół 7ki. Inna sprawa, że przy 8 biegach i cichym silniku naprawdę ciężko się zorientować który bieg akurat jest zapięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.