Skocz do zawartości

Skrzynia biegów nie zmienia biegów


klonek12

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o radę w moim 530d 2004 po ostatnich mrozach (może i po mrozach :duh: )coś dziwnego ze skrzynią się dzieje .

Natomiast po wciśnięciu gwałtownym pedału gazu auto rwie do przodu b.dobrze do 120 km i następnie skrzynia nie chce wskoczyć na następny bieg.Jeśli ktoś miał taką dolegliwość lub słyszał o podobnej b.proszę o info. :D

 

MOD EDIT: Ostrzeżenie za nieprzestrzeganie zasad. Polecam zapoznać się z tym wątkiem viewtopic.php?f=73&t=117891

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz na którym biegu to się dzieje, ale masz prawdopodobnie opory na siłowniku zmiany biegu X, wynikające z zanieczyszczenia oleju /opiłki/ lub może niskiego jego poziomu.

Diagnostyka komputerowa skrzyni jest nieodzowna, a potem ew. przedmuchanie tego siłownika /nazwa jest niewłaściwa, nie pamiętam prawidłowej/ i wymiana oleju wraz z filtrem.

Powinieneś to zrobić w dobrym serwisie automat. skrzyń biegów, raczej nie w serwisie BMW. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj auto w ogóle zamuliło i ogóle nie chciał jechać .

Mechanik stwierdził iż to na pewno nie skrzynia po prostu auto traci moc.

Po podłączeniu pod kompa wyszły błędy między innymi recykling spalin ,filtr cząstek i inne .

Kiedy wykasował błędy auto chodziło super , ale po chwili znowu to samo.

Czekam do jutra co wymyślą.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest dokładnie w tym temacie, ale nie chcę tworzyć kolejnego. Czy adaptacja skrzyni po wymianie oleju jest niezbędna ? Ponieważ, poprzedni właściciel wymieniał jakiś czas temu olej w skrzyni w aso(we wrześniu), ale nie zrobili adaptacji z tego co widziałem na rachunku i on sam to z resztą przyznał. I teraz się zastanawiam czy nie powinienem podjechać do aso na adaptację. ASO bmw w Bydgoszczy, gdzie sprawdzałem auto, stwierdziło że podczas wrzucenia wstecznego jest delikatne szarpnięcie, pytali o wymianę oleju i adaptację, poprzedni właściciel powiedział ze wymieniali olej razem z filtrem->miską(mam to na fakturze) ale bez adaptacji. I teraz faktycznie nie zawsze, ale czasami (szczególnie kiedy zrzucam z P na R), jest wyczuwalne delikatne szarpnięcie, tzn. nie na drążku ale delikatne drgnięcie/szarpnie autem. Auto było na ścieżce diagnostycznej w ASO Bydgoszcz i nie było żadnych błędów... Wie ktoś co to może być i czy jest to wina braku adaptacji skrzyni ? Chcę wybrać się z tym do ASO w Szczecinie ale szczerze mówiąc nie mam dobrego zdania o nich(potrafią nie dokręcić śruby spustu oleju, a co dopiero mogliby nacudować w skrzyni) . Więc chciałbym uzyskać od was jakieś info, przed wyborem odpowiedniego serwisu. Dodam, że poza tym wstecznym auto zmienia dobrze biegi nie szarpie , przy zrzuceniu wstecznego(np. z R na D) problemu nie ma, występuje on jedynie przy wrzucaniu biegu wstecznego. Może to łapa skrzyni albo coś w tym stylu ?
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marv ja robilem wymiane oleju w ASO to adaptacja nie byla opcja dodatkowa tylko wymóg. Tez nie mialem tego na fakturze .To jakby napisali ze dokrecili srube po wymianie oleju .

 

u mnie przed wymiana skrzynia chodzila perfekcyjnie , po wymianie tez idealnie . Zmienilem profilaktycznie dla zasady .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marv ja robilem wymiane oleju w ASO to adaptacja nie byla opcja dodatkowa tylko wymóg. Tez nie mialem tego na fakturze .To jakby napisali ze dokrecili srube po wymianie oleju .

 

u mnie przed wymiana skrzynia chodzila perfekcyjnie , po wymianie tez idealnie . Zmienilem profilaktycznie dla zasady .

Tego się obawiałem właśnie. No cóż podjadę do tych darmozjadów z ASO i zobaczymy co tam jest namodzone.

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zauważyłem po ostatnich dużych mrozach (a stoję pod chmurką) że skrzynia za bardzo myśli. Nie zdarza się to regularnie ale co jakiś czas dostaje takiego niekontrolowanego wariactwa - jadę spokojnie na D i przy wrzuceniu biegu 4 na 5 myśli czy to zrobić czy nie - zazwyczaj zmienia przed 2000 rpm a w tym przypadku muli muli jedzie przy dwóch tysiącach jakiś czas aż w końcu zmieni na wyższy bieg przy czym czasem czuć lekkie szarpnięcie coś a'la SMG lub tryb sport. a potem jakby nigdy nic się nie działo.

Przy manualu bez problemu wszystko działa.

Zaznaczę że powyższe nie dzieje wg jakiegoś klucza - i nie jest ważne czy auto zimne czy ciepłe, czy trasa czy ruch miejski -czy na zewnątrz jest +3 jak dzisiaj czy -15.

 

Marv - ja miałem wymianę oleju w lipcu i adaptacja też była robiona(ASO) i czuć przy wrzucaniu z P na R lekkie szarpnięcie. Jak mam dociśnięty pedał hamulca mocno tego nie mam - na co zwróciłem uwagę ostatnio po przeczytaniu tego postu.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezioso mam to samo z tym myśleniem. Jak jadę jak emeryt, asekuracyjnie bo u nas warstwa śniegu dość spora a drogowcy nie kwapią się do odśnieżania mojej drogi do pracy, to czasem czuć takie zamyślenie się skrzyni, jakby nie wiedziała jaki bieg dobrać do tego zakresu obrotów... A później chce szybko wrzucić lub zrzucić bieg (nie wiem dokładnie bo nie zdarza się to regularnie), chce nadrobić spadek lub wzrost obrotów i odrobinkę szarpnie, jest to serio delikatne coś właśnie a'la SMG... Ktoś tutaj mówił, że ta skrzynia nie ma trybu zimowego, a gdzieś słyszałem, że jednak ma i podobno to przez ten tryb skrzynia zachowuje się nieco inaczej, jest ospała... Dlatego czy ktoś mógłby jednoznacznie odpowiedzieć, czy te skrzynie mają coś takiego jak automatyczny tryb zimowy, np. oceniany na podstawie temp., czy też nie ?

 

Co do szarpnięcia przy wrzucaniu wstecznego to na innym forum usłyszałem, że to się może zdarzyć przy autach po 100tyś km. W każdym razie jest to NIBY normalne i nie należy się bardzo przejmować...

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.