Skocz do zawartości

boksujace e39 na sniegu


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

to moja pierwsza zima w bmw i mam ogromny problem z ruszenie na sniegu, odsniezam ladnie autko, wrzucam D i po puszczeniu hebla kola boksuja w miejscu. sypniecie piachem nic nie pomaga. pierwszego dnia zimy 3 kolesi mnie wypychalo, a nastepnego dnia potrzebnych juz bylo 4 i godzina walki (chwala im za to). gdzies przeczytalem, ze obciazenie tylka duzo pomoze, wiec juz w bagazniku lezy 60l ziemi uniwersalnej :) nie wiem czy to cos da. wkurza mnie to, ze inni beemkami nie maja takiego problemu. dodam, ze oponki w dobrym stanie i zawiecha sprawdzona i ladnie zrobiona. co robic. jakies rady? strach gdzies pojechac, zeby sie nie zakopac, bo bez pomocy nie wyjade. parkuje na marketach, gdzie odsniezone i wale z buta do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz zimówki to bez problemu powinieneś wyjechać z wielu zasp- oczywiście nie ze wszystkich :P -za dobrze by było. Do tego wspomniane przez Ciebie obciążenie i powinno być jako tako- ja dołożyłem jeszcze szuflę do bagażnika :P (i jak kryzys nadchodzi to trzeba kopać;/) bo co tu dużo mówić ale bmw trochę gorzej się wyjeżdża z zasp niż przednio napędówkami.

U mnie czasem koła też wyślizgają w śniegu dołek i ani rusz- wystarczy wtedy że ktoś pobuja autem -tak aby wyskoczyło ze wspomnianego dołka i można jechać.

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem co powoduje DSC przy ruszaniu na śliskim? Przyhamowuje koło które za szybko się kręci, czyli teoretycznie powinno przenieśc moment na drugie koło, które być może ma przyczepność czy przyhamowuje oba ? Może popróbuj z wyłączonym dsc... ale wydaję mi się że Twoje zimowe opony nie są takie dobre jak myślisz.

Pozdrawiam i życzę zabawy na śniegu... bezpiecznej ;)

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i oprócz wyłączenia dsc (w moim zresztą takie jest zalecenie w instrukcji, ale mój jest troche inny wiec pewien nie jestem) spróbuj jeszcze nie ruszać z D tylko z wyższych biegów, wtedy może nie bedziesz zrywac przyczepności.

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyłączeniu dsc jest lipa- na liczniku możesz mieć i 100km/h i dalej w miejscu można stać....koła będą kręcić jak szalone i nic z tego nie wyniknie. (sprawdzone na sobie)

Po prostu lepsze zimówki i jakieś obciążenie w bagażniku do tego wspomniana szufla :P i można jechać.

Pozdrawiam

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może lipne opony jak taki problem.Ja jak widzę ,że może być pchane używam zamiast "D"-"2"i naprawdę jest zaje...a poprawa.W bagażniku kombi wożę ponad 100kg a opony mam na końcówce.I jeszcze nikt mnie nie wypychał. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to kwestia automatu, ale ja odkąd jeżdżę z kontrolami trakcji i DSC (BMW jedynka, trójka i piątka) nigdy nie miałem żadnego problemu z ruszeniem w mieście czy zaspami. Może rzeczywiście kwestia opon??

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Ja robię tak ... n.p. stoję pod górkę i odpalam auto ..bieg...bez gazu puszczam samo sprzęgło i nie ma wała z ruszaniem jeszcze mnie nie zawiodło !

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.