Skocz do zawartości

Czuć spalinami w kabinie 3.0d


macio116

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem dziś poczułem spaliny w kabinie. Co może być przyczyną. Szukałem na forum i

wiem że temat był już poruszany i że może dotyczyć pękniętego kolektora wydechowego, ale z tego co widzę wszyscy co mieli z tym problem mieli auta 3.0D z roczników 2003-2004, a ja mam 2.0D z 2007r. przebieg 147tyś. Miał już ktoś problem ze spailnami w kabinie 2.0D po lifcie :cry2: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podnośniku najlepiej sprawdzić cały układ wydechowy.Bardzo łatwo znaleźć nieszczelności zwłaszcza przy dieslu. A jeszcze napisz czy spaliny czujesz cały czas czy tylko na zimnym silniku? Przy pękniętym kolektorze po nagrzaniu nieszczelność znika i przestaje śmierdzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podnośniku najlepiej sprawdzić cały układ wydechowy.Bardzo łatwo znaleźć nieszczelności zwłaszcza przy dieslu. A jeszcze napisz czy spaliny czujesz cały czas czy tylko na zimnym silniku? Przy pękniętym kolektorze po nagrzaniu nieszczelność znika i przestaje śmierdzieć.

 

Spaliny czuje na ciepłym silniku, ale tylko w jeździe miejskiej, szczegulnie na postoju na wolnych obrotach np. korek :mad2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nutkę nadziei zapuszczę... a jesteś pewien, że to Twoje spaliny? Zawsze ten objaw występuje? :mrgreen:

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nutkę nadziei zapuszczę... a jesteś pewien, że to Twoje spaliny? Zawsze ten objaw występuje? :mrgreen:

 

Tak właśnia zaczynam się zastanawiać :roll: , muszę obserwować może to nie moje, już sam nie wiem. Dam znać jak sprawdzę, ale wydaje mi się że po wjechaniu do garażu (drzwi garażowe otwarte) zaraz jak wysiadałem przy drzwiach od kierowcy też było czuć dość mocno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg spadł to normalne jak sie w korkach tłuczesz- czujesz troche twoje spaliny na postoju, troche innych.

 

Spaliny nie są problemem... najlepszy jest LPG z nieszczelnych instalacji co od kilku dni można poczuć, normalnie malina :mrgreen:

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg spadł to normalne jak sie w korkach tłuczesz- czujesz troche twoje spaliny na postoju, troche innych.

 

Spaliny nie są problemem... najlepszy jest LPG z nieszczelnych instalacji co od kilku dni można poczuć, normalnie malina :mrgreen:

 

 

Mam nadzieje kolego że masz racje że to nie moje, bo w krótce wyjazd na narty i dopiero by było jak by mi zaczeło śmierdzieć po trasie jeszcze bym dzieci potruł :mad2: Jest jeszcze troszkę czasu więc będe obserwował . :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko na postoju to istnieje duze ryzyko ze masz nieszczelnosc w pierwszej czesci ukladu wydechowego, zaraz za kolektorem. Mialem podobny przypadek pare miesiecy temu, wprawdzie w oplu ale zasada podobna. Pomogla wymiana puszki i siatki - ok. 150 pln.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko na postoju to istnieje duze ryzyko ze masz nieszczelnosc w pierwszej czesci ukladu wydechowego, zaraz za kolektorem. Mialem podobny przypadek pare miesiecy temu, wprawdzie w oplu ale zasada podobna. Pomogla wymiana puszki i siatki - ok. 150 pln.

 

Puszki i siatki :roll: ? Czy chodzi o ten tłumik drgań na rurze tak zwana potocznie splotka? Ile miałeś w aucie przejechane jak to wymieniałeś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ;) przejechane bylo ok. 197000 km.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem dziś poczułem spaliny w kabinie. Co może być przyczyną. Szukałem na forum i

wiem że temat był już poruszany i że może dotyczyć pękniętego kolektora wydechowego, ale z tego co widzę wszyscy co mieli z tym problem mieli auta 3.0D z roczników 2003-2004, a ja mam 2.0D z 2007r. przebieg 147tyś. Miał już ktoś problem ze spailnami w kabinie 2.0D po lifcie :cry2: ?

 

jak dasz nawiew na auto też wali spalinami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem dziś poczułem spaliny w kabinie. Co może być przyczyną. Szukałem na forum i

wiem że temat był już poruszany i że może dotyczyć pękniętego kolektora wydechowego, ale z tego co widzę wszyscy co mieli z tym problem mieli auta 3.0D z roczników 2003-2004, a ja mam 2.0D z 2007r. przebieg 147tyś. Miał już ktoś problem ze spailnami w kabinie 2.0D po lifcie :cry2: ?

 

jak dasz nawiew na auto też wali spalinami ?

 

Dlaczego Twoim zdaniem to ma pomóc?

 

U mnie sporadycznie też pośmierdzi, czasem nawet na obiegu zamkniętym :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na 99% masz pęknięty kolektor wydechowy w e60 to norma wiele osób na forum miało z tym problem . poszukaj postów na ten temat .

zobacz dokładnie swój kolektor wydechowy i silnik czy nie osmolony .

sam wymieniałem kolektory bo jak sito były a jak stałem w korku to okna otwierałem. było widać osmolenie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci radzą, obejrzyj kolektor i cały układ wydechowy czy wszystko jest szczelne. W starej piątce miałem już tak skorodowany tylny tłumik, że spaliny były zaciągane przez wentylację. Jak uchyliłem szyberdach to było jeszcze gorzej :duh:

Powietrze pod podwoziem też ma zawirowania i potrafi się dostać szczelinami, nadkolami i nie wiadomo jeszcze czym do środka.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze mam problem,tez czuc spalinami w kabinie,najbardziej na zimnym silniku z tego co piszecie to kolektor bedzie zwichrowany a moze to cos innego,zauwazylem ze spaliny wydobywuja sie z okolic polaczenia przewodu z intercooler-em.a wogole ile sianka przygotowac trzeba na nowy kolektor?wie ktos.. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
widze ze mam problem,tez czuc spalinami w kabinie,najbardziej na zimnym silniku z tego co piszecie to kolektor bedzie zwichrowany a moze to cos innego,zauwazylem ze spaliny wydobywuja sie z okolic polaczenia przewodu z intercooler-em.a wogole ile sianka przygotowac trzeba na nowy kolektor?wie ktos.. :?

Kolego mam podobny problem od 2 dni, i już go rozwiązałem, obejma łącząca dpf z turbo i temat zamknięty, te obejmy szybko puszczają, popatrz czy nie masz osmolonych przewodów wchodzących do dpf, druga sprawa odpal auto na zimnym i bedziesz widział skad ucieka, pogoda jest w sam raz do diagnozy cena złaczki w aso 42 zł, dokładnie element nr 2 https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/18_0731/0/50464/L/0/0/0/0/katalizatorprzeciwpyk-filtr-paliwowy-180731

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.