Skocz do zawartości

UWAGA NA KRADZIONĄ "1"KĘ!!!


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zaginęła moja 118D, rok prod. 2008, srebrna, przebieg ok. 52 tys. km, na stalowych felgach, bez kołpaków, z lekkim wgnieceniem między tylnimi prawymi drzwiami i progiem (może być zaszpachlowane). Wskazania na "serwisomierzu"- klocki hamulcowe po około 10 tys., olej za 23 tys. km.

Autko ukradziono mi w POZNANIU!!!

 

Pozdrawiam wszystkich, w razie wątpliwości przy zakupie dajcie znać-zdradzę kilka szczegółów jeszcze.

 

p.s.Dowód rejestracyjny mam, prawdopodobnie auto będzie miało przebite numery (jesli nie pocięte na części).

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiście niemiłe - delikatnie mówiąc. A w jakich okolicznościach doszło do kradzieży - pytam w celach prewencyjnych. Pozdrawiam.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO :duh: żesz TY kurde naprawdę pierwsze słyszę aby się ktoś połasił na jedynke.... Na ubezpieczeniu nie oszczędzałeś mam nadzieje i że już niedługo zapodasz następną strzałe.... powodzenia i wytrwałości w czekaniu :mad2: albo na auto albo na kase.... 3 maj się :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje znam ten ból. Jedyna pociecha że wzięli bez przykładania lufy do głowi i wybijania zębów bo tak tez się zdarza nawet za opla corsę. Mam nadzieję że ubezpieczona trochę się poprzewracasz ale kasę w końcu wypłacą, no ale strata duża nowe auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję . Ale tego auta nie ukradł laik ! . Są dwie opcję .

1. Ktoś miał bardzo dobry sprzęt , ale taki sprzęt sporo kosztuję , lub miał gorszy sprzet ale wtedy musi wyciągać casa . Odczytywać , kodować to nie jest 5 min roboty tylko 1,5 do 2 godzin . Co naprawno było by zauważalne . Do tego musiał by mieć nowy czysty nigdy nie kodowany klucz .

2. Mechanik , lakiernik mógł sobie zamówić klucz po nr nadwozia . Kluczyk przychodzi już zakodowany wkładasz do stacyjki i pali . Więc sprawdź w serwisie po vinie czy przypadkiem nie był zamawiany klucz pod twój samochód .

Tutaj ja kierował bym sie tym że ktoś miał klucz od tego samochodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie osobiscie pojawic w ASO z dokumentem tozsamosci, dowodem rejestracyjnym, a i czesto ze samochodem, zalezy to od humoru konsultanta.

Kluczyk przychodzi w zapieczetowanej kopercie, ktora zostaje otwarta przy wlascicielu samochodu. Oczywiscie nastepuje ponowna weryfikacja i spisanie dokumentow.

Tak wiec, w ten sposob nie jest proste uzyskanie kluczyka przez mechanika, lakiernika, itp...

Istnieja inna mozliwosc, a mianowicie szybkie podrobienie kluczyka z kostka immo w czasie przebywania samochodu w warsztacie, ale to juz wyzsza szkola jazdy.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić klucz wciskany taki jak jest w jedynce nie jest łatwe i laik napewno tego nie zrobi .

Serwisy święte nie są , z tego co wiem jeden albo dwóch dealerów w Krakowie z nowymi samochodami ( nie będę pisał kto ) siedzą za swoich pracowników. Którzy na przeglądzie ze zlecenia spisywali gdzie auto stoi , kodowali sobie klucze a za kilka dni odjeżdzali . Żyjemy w Polsce.

W normalnym świetle faktycznie zamówić kluczyk do BMW nie jest łatwe , dużo papierków itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po aucie nadal echo, pewno niejeden z nas już się golił maszynką jednorazową zrobioną z mojej bryczki.. :x

 

Powiedziano mi,że "jedynek" sprowadza się do Polski 15-20 tys. (!!! :shock: )-więc rynek zbytu na części jest.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi ilościami sprowadzanych jedynek niezły kit ten ktoś pociska

 

tutaj masz miesieczne raporty SAMAR

http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec,4/new/60559/__Polska-Import-aut-u%C5%BCywanych-w-pa%C5%BAdzierniku.html

 

miesięczenie sprowadza się do Polski średnio 2,5 tys wszystkich modeli BMW czyli 30 tys rocznie, do tego ok 12% stanowią samochody w wieku 1-4 lata a jedynki są produkowane 6 lat. Niech więc samochodów do 6 lat będzie 30% mamy więc 9 tys beemek do 6 lat wszystkich modeli. Jaka jest popularonośc jedynki w Polsce wiemy wszyscy więc ile w tych 9 tys może być jedynek, moim zdaniem +- 1 tys.

 

Ta liczba 15-20 tys to liczba przesadozna nawet w stosunku do wszystkich jedynek zarejestrowanych w Polsce od 2004r łacznie z salonowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi ilościami sprowadzanych jedynek niezły kit ten ktoś pociska

 

tutaj masz miesieczne raporty SAMAR

http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec,4/new/60559/__Polska-Import-aut-u%C5%BCywanych-w-pa%C5%BAdzierniku.html

 

miesięczenie sprowadza się do Polski średnio 2,5 tys wszystkich modeli BMW czyli 30 tys rocznie, do tego ok 12% stanowią samochody w wieku 1-4 lata a jedynki są produkowane 6 lat. Niech więc samochodów do 6 lat będzie 30% mamy więc 9 tys beemek do 6 lat wszystkich modeli. Jaka jest popularonośc jedynki w Polsce wiemy wszyscy więc ile w tych 9 tys może być jedynek, moim zdaniem +- 1 tys.

 

Ta liczba 15-20 tys to liczba przesadozna nawet w stosunku do wszystkich jedynek zarejestrowanych w Polsce od 2004r łacznie z salonowymi.

 

Też mi się tak wydaję, w moim mieście, gdzie mieszkańców jest około 50tys. Ilość sztuk BMW 1 = 5 może 6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.