Skocz do zawartości

320d Po diagnozie komputerowej...Błąd P1720


kerman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie wróciłem z diagnostyki auta. Podłączyli kompa i niby wszystko ok.Powiedziałem,że rano są falujące obroty i czasami po zimnej nocy troszkę ciężej odpalic . Sprawdzili wszystko. Akumulator w 65% naładowany światła sprawne bez problemu.Według nich (zakład kwik-fit w UK bardzo popularna siec ) nie ma żadnych problemów z tym,że dłużej odpala rano. Co do diagnostyki to na kompie znaleźli tylko błąd P 1720 .

Nie wiem co to bo nie mogli tego wyszukac w książce błędów. Jeżeli wiecie co to za błąd to proszę o radę i ewentualnie jak go usunąc.

 

Pozdrowienia

 

Kerman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz auto pod coś lepszego typu INPA. Jeśli nie to na google możesz samemu znaleźć coś takiego:

P1720 Vehicle Speed (Meter) Circuit Malfunction

lub

P1720 129 CAN Timeout Control Module

Ja obstawiam błąd pierwszy, ponieważ wg tej strony:http://www.aboutautomobile.com/DTC/P1720 to jest podobny błąd dla różnych marek. Jednak, żeby być w 100% pewnym użyj INPA lub DIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie wiem co to za bład ale jesli obroty falują Ci tak jak tutaj
tzn ze masz uszkodzony elektryczny podgrzewacz wody

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to takie samo falowanie jak na załączonym zdjęciu.Wieczorem postaram się wrzucic filmik i wtedy ocenicie co i jak. A co do tego błędu to co on dokładnie oznacza ? Źle pokazuje prędkosc czy to coś innego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponownym podłączeniu do kompa znowu wyskakuje ten sam błąd lecz nikt z "magików" nie jest w stanie mi pomóc co to za błąd.

Jeżeli chodzi o falowanie obrotów i odpalanie to dzisiaj rano bardzo ciężko było mi odpalić auto. Za 2 razem poszło po dłuższym kręceniu...

Dodam że temp -3st. Świece do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na tescie zegarow jakie masz dokladne obroty jest to test 7.2 na analogowym zegrarze moze byc niedokladne przynaj,mniej doklanie mi ostatnio taka lipa wyszla ze wskazowka temperatury cieczy zamiast w pionie stala wychylona w prawo i co sie okazalo reset zegarow pomogl test 21, a szukalem przyczyny mechanicznej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy silnik to M47N.

Sugerujesz sprawdzenie świec i ewentualną wymianę? Możliwe,żeby na kompie nic nie wykryło.

Co do stacji kwik-fit tak w UK , dokładniej okolice Belfastu. Nigdy już tam nie pojadę.30 funtów za sprawdzenie przez kompa.Śmiech i sami nie wiedzieli co to za błąd P1720.Zj**y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się spodziewałeś za 30 funtów nie wiem czy chciałbym w ogóle kompa wyciągnąć jedź do serwisu i zapłać 300 Funtów a nie przeliczasz na PLNy ! zarabiać chcesz w funtach ale płacić w złotówkach , polska mentalność ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział,że ja cokolwiek przeliczam...?Za daleko wyjechałeś ze swoim postem. Stwierdziłem fakt,że po wykryciu błędu nawet nie umieli go nazwać...A Ty już wyskakujesz z polską mentalnością i że Tobie by się nie chciało...Zanim zaczniesz wypisywać swoje wywody najpierw dokładnie przeczytaj post.Tyle w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co płaczesz że wydałeś 30 Funtów w jakiejś tam stacji diagnostycznej trzeba było jechać do serwisu i podłączyć auto pod interface który jest do tego przeznaczony a nie jakiś uniwersalny badziew ......

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się spodziewałeś za 30 funtów nie wiem czy chciałbym w ogóle kompa wyciągnąć jedź do serwisu i zapłać 300 Funtów a nie przeliczasz na PLNy ! zarabiać chcesz w funtach ale płacić w złotówkach , polska mentalność ....

 

Ja jadac do mechanika za podłączenie do kompa nie płace nic. bo to jest normalne narzędzie mechanika.

Polska mentalnosc?

Myślałem kolego że mieszkasz gdzieś w londynie to może moj kolega mechanik móglby pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak macie takich mądrych mechaników to po co szukacie pomocy na forum ........ ?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.