Skocz do zawartości

AKUMULATOR?


Halsky

Rekomendowane odpowiedzi

Słabe aku ma bardzo duży wpływ na pracę ASB. Skrzynia głupieje, nie przerzuca biegów, wywala ciągle błędy. W każdym samochodzie z ASB wymagany jest bardzo dobry akumulator. Ja w swojej padlince 530 M60 mam CENTRA Futura 95A, a producent dedykuje 85A.
Chroń mnie Boże, przed Diabłami w mundurach o niebieskim kolorze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wpływ kolego, bo podczas rozruchu ASB potrzebuje dość sporą dawkę prądu, a gdy jej nie dostanie wtedy zaczyna wariować. Przerabiałem ten temat w swojej poprzedniej bumie i o dziwo po zmianie na nowy akumulator moje problemy z ASB znikły.
Chroń mnie Boże, przed Diabłami w mundurach o niebieskim kolorze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator ma duzy wplyw nie tylko na skrzynie.

W mojej e39 przy slabym aku wywalalo kontrolki Abs,Nivo,Asc,glupial LCM.Po zmianie aku wzystko wrocilo do normy.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź.

 

Ja mam taki problem, że jest tylko wsteczny, czasem mam wrażenie, że jakby auto chciało jechać do przodu ale nic z tego. Myślę właśnie że skrzynia nie otrzymuje dobrego prądu. Skrzynia jest dobra, została wymieniona razem ze sprzęgłem hydro... i ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, że jest tylko wsteczny, czasem mam wrażenie, że jakby auto chciało jechać do przodu ale nic z tego.

Skrzynia jest dobra, została wymieniona razem ze sprzęgłem hydro... i ten sam problem.

 

Jaka masz pewnosc,ze szkrzynia jest dobra?Gdzie ja kupiles?Masz gwarancje?

Wszystko wskazuje na to,ze skrzynia jest uszkodzona.

Poszukaj na forum.Jest tego troche na ten temat.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w E34 525i 24V Automat - miałem 72ah pojemności i moc rozruchowa 680. Poprzednio miałem VARTĘ 75ah-wytrzymała tylko tyle ile trwała gwarancja -2lata :mad2: Varta zawiodła z dnia na dzień, padła i już. Następny był EUROSTART wapniowy - lepszy okazał się od VARTY i tańszy.

Dodam,że samochód miał bardzo bogate wyposażenie związane z elektryką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara skrzynia i "nowa" miała te same objawy, a skrzynia została ściągnięta z jeżdżącego auta.

 

Byłem na diagnostyce i z tego co mi powiedzieli to nie ma kontaktu ze skrzynią tak jak wcześniej, czyli najprawdopodobniej odpowiedzialny jest jakiś kabel. Diagnoza zakończyła się tym, że auto ma oglądnąć jakiś elektryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.