Skocz do zawartości

Moj sposob na kupno e39 525 (163 KM)


bua

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku witam wszystkich, jako ze jest to moj pierwszy post.

 

Nie wiedzialem czy dac temat tutaj czy do 'diagnoza komputerowa' po szybkim zastanowieniu sie stwierdzilem ze tutaj wiecej ludzi moze to odczyta.

 

A wiec zabieram sie do kupna e39 525 diesel (163KM) rok 2002 rozumiem ze to jest juz poliftingowa wersja.

Czytam rozne informacje na forum jak i na google ;).

Natrafiam na ciekawe i mniej ciekawe a co gorsza czasami sprzeczne informacje.

 

Podziele posta na 2 punkty:

 

1. Pytania ogolne (tzw. glupie ;) )

2. Moja propozycja jak sprawdzic w stan silnika kompie.

 

----------------------------

1. Pytania ogolne

a) na mobilach duzo jest modeli poliftingowych z pomaranczowymi kierunkami. To chyba jest cos nie tak prawda?

b) Czy jest gdzies wiarygodne zrodlo wersji wyposarzen wnetrza (jakie fotele, jaka kiera, jakie inne detale w wersjach z tego roku)?

c) mysle ze zawias najlepiej sprawdzic na trzepakach, bo na sluch to chyba nie wystarczy tymbardziej ze nie wiem co jest akceptowalne a co nie bo nie znam auta.

 

----------------------------

2. Silnik

Jako ze nie znam tego silnika, nie wiem nawet 'nausznie' jak powinien pracowac, wpadlem na pomysl zeby porownac dane z kompoterow dwu aut.

Pytanie czy dostepne interfacy produkuja jakis plik (albo czy moga) z danymi 'live'.

Chodzi tu typowe parametry pracy silnika:

- cisnienia (doladowanie, podcisnienie na zamnkietej przepustnicy, paliwo) wszystko VS obroty (albo przynajmniej IDLE, 2000, 4000)

- temperatury

- stuki (nie wiem czy jest taki czujnik...)

- 02

 

dane statyczne:

- kilometry

- motogodziny (bo rozumiem ze tego jak kreca licznik to czasami pomijaja)

 

Jesli ktos kto ma dobry silnik moglby wyprodukowac taki plik w jakims narzedziu ktore moglbym sobie zorganizowac i potem podpiac sie do kompa kandydata wyciagnac jego dane, po czym porownac wyniki.

Jakis skrypt do porownania sobie zorganizuje wazne zeby miec dane referencyjne i nie chcial bym ich brac z ksiazki serwisowej (o ile takowa jest w ogole ogolno dostepna).

 

narazie tyle

rady mile widziane

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Pytania ogolne

a) na mobilach duzo jest modeli poliftingowych z pomaranczowymi kierunkami. To chyba jest cos nie tak prawda?

b) Czy jest gdzies wiarygodne zrodlo wersji wyposarzen wnetrza (jakie fotele, jaka kiera, jakie inne detale w wersjach z tego roku)?

c) mysle ze zawias najlepiej sprawdzic na trzepakach, bo na sluch to chyba nie wystarczy tymbardziej ze nie wiem co jest akceptowalne a co nie bo nie znam auta.

kolor nie wynika z rocznika a z widzimisie kupującego

b - nie ma , wszysko można było zamówić a co zostało zamówione powinno być w VINie

c - trzepaki też wiala nie dają chyba że już są takie luzy że widać je gołym okiem

najlepiej by przejechał się ktoś kto ma taki model i wie czego szukać

co do komputera to nie bardzo wierza by ktoś pozwolił byś się sam czymś nie profesjonalnym podłączył (ja bym nie pozwolił)

najlepiej auto sprawdzić w serwisie ale broń Boże nie w tym polecanym przez sprzedającego

i nie musi to być serwis autoryzowany

takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colour TITANSILBER METALLIC (354)

 

Upholstery LEDER HIGHLINE/SCHWARZ (V6SW) --> tapicerka skorzana, czarna

 

Prod. date 2003-05-14

 

 

Order options

No. Description

201 RAPE METHYL ESTER VERSION (RME) --> nie wiem co to niestety

 

210 DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC) --> dynamiczna kontrola stabilizacji

 

216 SERVOTRONIC --> servotronic

 

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL --> kierownica multifunkcyjna

 

261 SIDE AIRBAG FOR REAR PASSENGERS --> poduszki boczne dla pasazerow na tyle

 

320 MODEL DESIGNATION, DELETION --> usunięcie oznaczenia modelu

 

403 GLAS ROOF, ELECTRIC --> szyberdach elektryczny

 

415 SUNBLIND FOR REAR WINDOW --> rolety na tyle

 

422 WOOD TRIM --> listwy drewniane

 

423 FLOOR MATS, VELOUR --> dywaniki welurowe

 

428 WARNING TRIANGLE --> trojkat ostrzegawczy

 

430 INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE --> lusterka boczne i wsteczne automatycznie sciemniajace sie

 

441 SMOKERS PACKAGE --> pakiet dla palaczy

 

455 ACTIVE SEAT F DRIVER AND FRONT PASSENGER --> aktywne zaglowki pasazera i kierowcy

 

456 COMFORT SEATS, ELECTRIC. ADJUSTABLE --> fotele komfortowe, elektrycznie regulowane

 

465 THROUGH-LOAD SYSTEM --> dzielona kanapa tylna

 

470 CHILD SEAT ISOFIX ATTACHMENT --> isofix

 

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER --> podgrzewane fotele kierowcy i pasazera

 

500 HEADLIGHT WASHER SYS/INTENSIVE CLEANING --> spryskiwacze lamp / intensywne zmywanie

 

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC) --> czujniki parkowania

 

521 RAIN SENSOR --> czujnik deszczu

 

522 XENON LIGHT --> lampy xenonowe

 

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING --> climatronic

 

536 AUXILIARY HEATING --> ogrzewanie zewnetrzne (webasto)

 

585 TWO-PIECE WHEELS DOUBLE SPOKE 71,BOLTED --> kola dwuczesciowe, skrecane (spoke 71)

 

609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL --> system nawigacji prof.

 

612 BMW ASSIST

 

630 CAR TELEPHONE WITH CORDLESS RECEIVER --> telefon bezprzewodowy

 

672 CD CHANGER BMW FOR 6 CDS --> zmieniarka na 6 cd

 

690 CASSETTE HOLDER --> uchwyt na kasety

 

723 EDITION EXCLUSIVE --> edycja ekskluzywna

 

785 WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS --> kierunkowskazy w kolorze bialym

 

801 GERMANY VERSION --> wersja niemiecka

 

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY --> spis dealerow / serwisow w europie

 

879 GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET --> ksiazka serwisowa i podrecznik uzytkownika w j. niemieckim

 

970 BUISNESS PACKAGE -->pakiet biznesowy

 

 

Series options

No. Description

202 STEPTRONIC --> skrzynia steptronic

 

520 FOGLIGHTS --> lampy przeciwmgielne

 

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING --> licznik kilometrow ze skala w km/h

 

851 LANGUAGE VERSION GERMAN --> wersja jezykowa niemiecka

 

 

Information

No. Description

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D --> wewnetrzne lusterko automatycznie sciemniane

 

459 SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY --> elektryczna regulacja foteli, z pamiecia

 

464 SKIBAG --> worek na narty

 

473 ARMREST, FRONT --> podlokietnik przedni

 

488 LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER --> regulacja ledzwiowa foteli kierowcy/pasazera

 

555 ON-BOARD COMPUTER --> komputer pokladowy

 

694 PREPARATION FOR CD CHANGER --> przygotowanie pod zmieniarke cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

201 RAPE METHYL ESTER VERSION (RME) --> nie wiem co to niestety

Prawdopodobnie chodzi o silnik przystosowany do BIO-diesla.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja proponuję nie szukać auta wśród najtańszych, kupować auto z małym przebiegiem (oczywiście autentycznym) i jak już coś wybierzesz to podjechać do dobrego serwisu i żadne inne kombinacje nie są potrzebne. Jak szukasz w Niemczech to też nie wśród najtańszych i patrzeć przede wszystkim, żeby auto miało ważne badanie techniczne do wglądu (Niemcy umieszczają na nim przebieg). Daj sobie spokój z kombinacjami w stylu podłączania się do kompa itd. Niech Ci sprzedawca umieści przebieg samochodu na fakturze, jak nie chce tego zrobić to daj spokój z takim autem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ma 147tyś przebiegu udokumentowanego książką do sprawdzenia w każdym serwisie bmw . pytanie do Manolito77 jak dodałeś zdjęcia do galerii bo za boga nie mogę rozkmninić

Już Ci opisałem na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mogę Ci podpowiedziec

 

to kultura pracy silników diesla 6 cyl 2.5 163KM, 3.0 186KM,197KM,218KM jest taka sama.

sluchalem różnych wersji pracują identycznie.

 

polecam e39 po lifcie 2.5 lub 3.0 choc bardziej w kierunku 3.0d.

 

tomek

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mogę Ci podpowiedziec

 

to kultura pracy silników diesla 6 cyl 2.5 163KM, 3.0 186KM,197KM,218KM jest taka sama.

sluchalem różnych wersji pracują identycznie.tomek

Proponuję to powiedzieć ludziom, którzy mylili mój silnik z benzyną. Nawet osoba, będąca mechanikiem, naprawiająca i benzyny i diesle - specjalizująca się w dieslach - podchodząc z boku mojego auta powiedziała "ładnie pracuje ta benzyna" by po chwili zorientować się, ze to gnojowóz (dodam, że w ciągu kilku wcześniejszych tygodni ta osoba robiła kilka e39 530d więc i te osłuchała dość dobrze). Tak więc jeśli chodzi o kulturę pracy w rozumieniu samego dźwięku na wolnych obrotach to dalej twierdzę i będę twierdził, że 2.5d ma trochę bardziej gładki klang niż wersja 3.0d.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mogę Ci podpowiedziec

 

to kultura pracy silników diesla 6 cyl 2.5 163KM, 3.0 186KM,197KM,218KM jest taka sama.

sluchalem różnych wersji pracują identycznie.tomek

Proponuję to powiedzieć ludziom, którzy mylili mój silnik z benzyną. Nawet osoba, będąca mechanikiem, naprawiająca i benzyny i diesle - specjalizująca się w dieslach - podchodząc z boku mojego auta powiedziała "ładnie pracuje ta benzyna" by po chwili zorientować się, ze to gnojowóz (dodam, że w ciągu kilku wcześniejszych tygodni ta osoba robiła kilka e39 530d więc i te osłuchała dość dobrze). Tak więc jeśli chodzi o kulturę pracy w rozumieniu samego dźwięku na wolnych obrotach to dalej twierdzę i będę twierdził, że 2.5d ma trochę bardziej gładki klang niż wersja 3.0d.

Pzdr.

Potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

 

W takim razie po czym poznac ze auto jest po lifcie (bo np. w roczniku 2001 nie powinno byc bialych swiatel tak?).

Czytalem ze rozni sie zderzak i grill, ale za hhu nie moge tego rozkminic na zdjeciach czym to sie rozni.

Drugie pytanie czy ktos moglby wylistowac gdzie znajduja sie wybite numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliftowe lampy tył i przód mogą mieć też pomarańczowe kierunkowskazy, tylne polifty różnią się zasadniczo od przedliftowych np. białe światła wsteczne, pozycja neon. Polifty mają wszystkie listwy boczne w kolorze nadwozia, szerszy grill. To tak z grubsza.

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry szanownemu gronu :8) .

Pozwolę sobie podłączyć się pod topic. Właśnie jestem w trakcie poszukiwań E39 3.0D, oczywista po lifcie, w kombiku. Interesuje mnie właśnie temat kiery 3-ramiennej. Jeżeli dobrze zrozumiałem ten typ jest M-pakietowy, a w standardzie były montowane 4-ramienne. Jeżeli się mylę, to proszę mnie oświecić.

Aha, tak poza tematem. Mam do sprzedania za niewielkie pieniądze E36 1.8 M40 zagazowaną po lekkiej obcierce z boku, już naprawione, do lakierowania, z oryginalnym przebiegiem 160 kkm.

PzDr.

Królowa jest tylko jedna - HAYABUSA!

Było: E-34 520i M50, E-36 318i M40, szukam E-39 3.0D M57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest kierownica mpakietowa montowana w e39 w okresie 01.03.1999 do 31.08.2001

Od września 2001 weszła nowa zrobiona na bazie poliftowej sportowej kierownicy.

 

Po lifcie czyli 09/2000 były kierownice:

standardowa 4 ramienna

sportowa 3 ramienna

2 kierownice mpakietowe (o których pisałem powyżej)

była jeszcze kierownica indyvidual na bazie mpakietowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, teraz mi się rozjaśniło :idea: .

To może jeszcze mi podpowiecie jak było z nawigacjami? Czy były montowane jako wyposażenie dodatkowe, ew. jak kupię bez ekranu, to czy bezproblemowo to założę (jaki model nawigacji).

Królowa jest tylko jedna - HAYABUSA!

Było: E-34 520i M50, E-36 318i M40, szukam E-39 3.0D M57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak jeszcze nie kupiłeś to posłuchaj najważniejszej rady. Wszystkie 530d świeżo sprowadzone do Polski mają cofane liczniki. Jak chcesz kupić dobre auto szukaj w Niemczech.

 

Nawigacja to nie tylko ekran, ale czytnik, antena i cała instalacja. Jak chcesz navi to od razu niech będzie w aucie (masz wtedy też od razu TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie kupiłeś to posłuchaj najważniejszej rady. Wszystkie 530d świeżo sprowadzone do Polski mają cofane liczniki. Jak chcesz kupić dobre auto szukaj w Niemczech.

 

Dzięki, taki mam zamiar. Jestem ze Zgorzelca, więc dla mnie wypad do DDR :D , nawet na zachodnie krańce ich autostradami to mniejszy problem, niż np. dojazd do Łodzi.

 

Nawigacja to nie tylko ekran, ale czytnik, antena i cała instalacja. Jak chcesz navi to od razu niech będzie w aucie (masz wtedy też od razu TV).

 

Wiem, ale ciężko znaleźć z już zamontowaną. A poza tym, to myślałem, że te nowe 16:9 np. takie: http://allegro.pl/nawigacja-tv-ekran-16-9-bmw-e38-e39-e46-2002r-lift-i1255315623.html mają już moduł GPS. Niepokoi mnie też to, że navi musi "czytać" z napędu CD/DVD i nie ma możliwości wrzucenia na flash, no chyba, że się mylę i te nowoczesne już mają flasha, bo w przeciwnym razie, to temat raczej do odpuszczenia :( .

Królowa jest tylko jedna - HAYABUSA!

Było: E-34 520i M50, E-36 318i M40, szukam E-39 3.0D M57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.