Skocz do zawartości

E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC


ignacd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wiaj.nie tam nie ma zadnego czujnika w skrzynce.mimo odlaczenia silniczka calkowicien troszke napedu idzie na przod.powiedzialbym 5procent.wedlug mojej wiedzy to zbyt malo aby kolami zakrecic.krecenie silne kolami moze byc oznaka uszkodzenia reduktora.najlepiej sprawdzic to tak, tzn.czy kosz sie nie zawiesil badz rozpieraki zawiesily, po zdjeciu silniczka, widoczna metalowa zebatka w reduktorze powinna dosc lekko sie obracac o jakies 180 stopni.moze lekko to zle powiedziane.lamiemy palcami za zebatke i powinnismy byc w stanie przekrecic.mozna tez szczypcami zlapac.bez obawy, nic tam uszkodzic nie mozesz.sprobuj.jesli nie obraca sie bedziemy myslec co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 349
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko jest zmontowane i koła się kręcą/buksują znaczy się działa poprawnie a mimo to kontrolka świeci. I bardziej o to mi chodzi co może jeszcze oznaczać ta kontrolka 4x4 w trójkącie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to juz wiemy troszke wiecej.awaria silniczka reduktora objawia sie palacymi 3ma katrolkami, 4x4,abs, i chyba hamulcow.twoj problem to tylko katrolka 4x4.wiec na moja wiedze to awaria systemu DSC, ktory to scisle powiazany jest z abs(bada predkosci obrotowe kol).wiec najlepiej inpa i zobaczyc na kompie co go boli.mozna tez, co czesto sie w mrozne i sniezne dni zdarza, sprawdzic czy czujniki abs nie sa zapieczone sniegiem.piasty od wewnatrz przepatrzec.ja stawialbym na ktorys czujnik abs badz luzny kabel od tego czujnika.sa po takimi pokrywkami w nadkolach.powodzenia i daj znac czy to to.o reduktor raczej sie nie martw.kreci na 4ry, czyli oki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem rzeczywiście okazała się zębatka wytarta, po złożeniu mechanik chyba coś źle mi podłączył albo założył bo teraz po odpaleniu odrazu pokazują się te trzy kontrolki i nie działa przód wcześniej musiałem przejechać kilka metrów , jutro będę jeszcze raz rozbierał i sprawdzał miał ktoś taki problem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam.u mnie pojawilo sie to samo ,mianowicie zapalily sie kontrolki 4X4 .ABS i wykrzyknik .wystarczy wykrecic ten silniczek przy reduktorze i odwrocic zebatke plastikową (obrabiają sie zeby) o 180 stopni i juz naprawione.czas naprawy 15 minut ,koszt 0 zl.

wielkie dzieki kubabrzesko za twuj typ pomoglo katrolki zgasly mariusz niemcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tez mialem ten problem. Szukalem rozwiazania u mechanikow, jednaze oni sugerowali wymiane sterownika, bo tak wskazywal Bosh. Wiadomo jednak jakie sa komputery......no i tutaj sie tez pomylil. Dzieki forum bled zostal naprawiony. Calosc kosztowala mnie w zakladzie 150 PLN, bo nie mialem odpowiednich kluczy, aby ten pizdryk odkrecic. Tak czy owak - oplacilo sie. Wielkie dzieki !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z kontrolkami 4x4 ABS i DBC zapaliły się przy uruchamianiu gdy zabrakło prądu(radio włączone) ale o tym już pisałem i wyskoczyły takie błędy:

51AF komunikacja ze skrzynią rozdzielczą-brak

U135C komunikacja CAN do ESP-błąd w przesyłaniu danych

C1EBO czujnik kąta skrętu-błędny

4F7A komunikacja ze skrzynią rozdzielczą-błędny

Może ktoś się z tym spotkał i zna przyczyny i jak to naprawić? ZĘBATKA CAŁA 2razy sprawdzałem. Bezpieczniki w schowku, w bagażniku i w komorze silnika(na podszybiu) sprawdzone. Ponoć są jeszcze za tymi w schowku? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do triady to Panowie mój błąd- a mianowicie tknęło mnie, że przy sprzątaniu mogłem coś narobić pod tylnią kanapą. A jak, TO BYŁA ROZŁĄCZONA WTYCZKA od sterownika skrzyni rozdzielaczowej!! Teraz została tak jak przed sprzątaniem kontrolka 4x4- posprawdzam do końca czujniki ABS-u. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świeci się 4x4 a ABS nie? U mnie niedawno (X3) zapalały się ABS, 4x4, hamulec i poduszka.Winny był silniczek (zębatka). Po obróceniu zębatki wszystko było OK. Niedawno ponownie pojawił się problem - 4x4 + hamulec + poduszka ale bez ABS. Diagnoza wykazała walnięty czujnik kąta skrętu (na kolumnie kierowniczej). Po adaptacji czujnika problem zniknął ale nie na długo. Po paru manewrach na parkingu błąd wrócił. Za tydzień wymiana czujnika na nowy (kosztuje około 800zł).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho. 800 zł. za czujnik? A możliwe, że mnie też czeka wymiana, gdyż na kompie pojawia się błąd czujnika kąta skrętu. A jak wygląda adaptacja? U mnie świeci się tylko 4x4 i nie działają DSC i kontrola zjazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten czujnik to coś innego niż np. czujnik temperatury.

http://www.cobra-autoczesci.pl/e38_3/G487_1.JPG

Adaptację trzeba odpalić z programu serwisowego a później odpowiednio kręcić kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Ale to już było... :) Musisz wejść pod samochód, znaleźć rozdzielacz i przy nim jest taki silniczek-12 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=FB71&mospid=47739&btnr=27_0026&hg=27&fg=15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pod autem, ale jak zdjąłem osłonę to zgłupiałem dosłownie, chociaż byłem pewien czego chcę ;) . Teraz już wiem, ale jeszcze jedno. Czy przy tym problemie wywalało takie błędy jak na zdjęciu?

http://i45.tinypic.com/zumfsg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.