Skocz do zawartości

330i zasięg pilota centralnego


palermos

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Chodzi mi o samochody po lifcie, bo czytałem na necie że jest różnica.

Jaki macie zasięg tego pilota ? Tylko tak standardowo bez żadnych trików w stylu całowania kluczyka czy przykładania do brody :P

Wydaje mi się że jest troszkę za mały, mi łapie tak z 5-6 metrów. We wszystkich poprzednich samochodach zasięg był o wiele większy.

 

No i gdzie znajduje się antena odbierająca sygnał z pilota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg pilota rzeczwiście nie powala. Ja używam pilota od alamu zamontowanego jeszcze przez Niemca, mogę stać na drugim końcu parkingu i zbiera super, te 50 metrów bez problemu. Również z pomieszczeń, otwieram i zamykam auto bez bólu z każdego pomieszczenia w domu. Tego fabryka nie potrafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje e46 przed i po lifcie i różnica w zasięgu jest bardzo duża na korzyść tego przed liftem, ale być może to tylko przypadek. W moim coupe drzwi mogę zamykać i otwierać nawet z około 30-40 metrów (więcej nie próbowałem) natomiast żeby otworzyć brata e46 po lifcie muszę stać od niego około 10 metrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że nie można operować pilotem z odległości większej niż 10 m może być zaletą. Często mi się zdarza przez przypadek włączyć przycisk. Gdy jestem w pobliżu słyszę to i poprawiam. Z 50 m nie usłyszę i lipa.

Wspominałem o szybach z pilota. Zasada działania tego z 5m sprawia, że ta funkcja jest bezużyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że nie można operować pilotem z odległości większej niż 10 m może być zaletą. Często mi się zdarza przez przypadek włączyć przycisk. Gdy jestem w pobliżu słyszę to i poprawiam. Z 50 m nie usłyszę i lipa.

Od tego jest funkcja autodomykania wiec spoko.

 

Wspominałem o szybach z pilota. Zasada działania tego z 5m sprawia, że ta funkcja jest bezużyteczna.

 

I tu się zgadzam w 100%, przecież gdy tak stoje i czekam aż mi sie szyby i szyber pozamykają z pilota to wyglądam jak idiota :)

Musze ten temat jakoś ruszyć. Musze dorwać TISa i WDS (mam krótko e46) i rozkminić system zdalnego sterowania.

Gdzieś na forum pisało że antena moze być w szybie, ale to to raczej jest AM/FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również działa max z odległości 5-8 metrów, ale jeżeli idę do domu i jestem na wysokości I-go piętra to po skierowaniu kluczyka tyłem (nie grotem) do samochodu to zamknę i otworzę go z odległości 30-35 metrów. Z otwieraniem i zamykaniem szyb już nie pójdzie. A cha, i samochód stoi tyłem do mnie. Sam się kiedyś zastanawiałem, gdzie jest antena od pilota. U mnie na na środku na podsufitce jest taki kwadratowy dekielek z otworami, gdzieś czytałem, że są tam jakieś czujniki od alarmu, może jest i tam antena???
Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,

najpierw idą przednie za sekundę tył i gdy tył jest mniej więcej w połowie zaczyna odsłaniać się dach ( nieuchylnie )

a przy zamykaniu wszystko idzie razem,

 

warto dodać, że nawet gdy wysiądziesz z auta z uchylonym dachem to tez można go zamknąć z pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR: Proszę nie cytować całych postów dopisując jedno zdanie... zwłaszcza, jak się odpowiada bezpośrednio pod nim... tworzą się przez to, bez sensu, długie, nieczytelne posty... proszę cytować selektywnie i nie post, pod którym się od razu odpowiada.

 

 

Mówisz o otwieraniu szyb i szybra, tego nie wiedziałem... Rozumiem, że trzeba nacisnąć ten sam przycisk w pilocie co przy zamykaniu szyb, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak,

gdy samochod jest zamknięty to naciskając raz przycisk otwierania otworzą się drzwi gdy przytrzymasz dłużej będą otwierać się okna tyle ile będziesz trzymał przysk otwierania,

z zamknięciem jest analogicznie

gdy nacisniesz krótko to zamkną się drzwi gdy dłużej to zaczną zamykać sie okna tyle ile będziesz trzymał przycisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że zbytnio nie odbiegnę od tematu, ale była tu poruszona kwestia auto domykania szyb. Wiem, że z pilota można otworzyć i zamknąć szyby oraz dach, ale czy powinno zrobić się to samoczynnie kiedy ich nie domknę a zamknę samochód i uaktywnię alarm???? Qrde, u siebie jakoś tego nie zaobserwowałem :( Można to jakoś zaktywować, czy nie ma takiej opcji :?:
Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pilocik lapie z odleglosci smialo 15m.

Co do domykania i otwierania szyb, robisz to po prostu trzymajac przycisk otwierania badz zamykania auta. Szyby zaczna sie opuszczac/zamykac po blisko 4 sec i podkreslam, podczas ich ruchu musisz caly czas trzymac wcisniety przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ploteek Nie wiem, czy dobrze zrozumiałeś to co napisałem

Wiem, że z pilota można otworzyć i zamknąć szyby oraz dach

ale mi chodzi o to, czy istnieje możliwość auto domykania po zamknięciu drzwi i uaktywnieniu autoalarmu bez używania PILOTA!:?

Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.