Skocz do zawartości

E60 LCI dystanse 20 mm do ori felg 18"


Piotr_Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie - jak się sprawują dystanse do felg aluminiowych. Chodzi mi o względy bezpieczeństwa (odkręcenie się dystansu) oraz o wpływ jeżdżenia z dystansami na zużycie zawieszenia.

 

Zacząłem o tym myśleć ponieważ mam oryginalne felgi 18" Star Spoke 246 ET20 i wyglądają OK ale jakoś tak głęboko w nadkolach siedzą.

 

Zakładać na obie osie czy np. tylko na tył ?

 

Doradźcie :D :D :D

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały dystans - duży problem. możesz zastosować okoó 50-100 mm wóczas najczęściej są to przelotowe, a także często bez pierścienia centrującego. i wóczas są problemy

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pozwólcie że odkopię nieco kotleta :P

 

Wczoraj wrzuciłem już do swojej e60 letnie koła 18" wzór M-135 w setupie: 8JX18 ET:20 + 245/40R18.

 

Oczywiście po przekładce z zimowych 16tek oko mi się wyraźnie ucieszyło, ale myślę jeszcze nad dołożeniem dystansów.

 

Moglibyście podsunąć mi jakieś ciekawe zestawienia dystansów przód + tył? ew. tylko tył?

czy np. przód po 10mm na stronę a tył po 20mm da jakiś ciekawy efekt czy lepiej coś większego?

Dysponuje ktoś jakimiś fotkami po dołożeniu takich lub podobnych dystansów?

Biorę pod uwagę tylko i wyłącznie dystanse DRA - dokręcane do piasty.

 

Piotr_Łódź może Ty poczyniłeś coś nowego w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po weekendzie wybieram się na zakupy po dystanse na tył H&R 25 mm na stronę. Jak założę to opiszę wrażenia :D Przybliżony koszt ok. 430 zł w sklepie Tuning Jędrasik na Maja w Łodzi.

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po weekendzie wybieram się na zakupy po dystanse na tył H&R 25 mm na stronę. Jak założę to opiszę wrażenia :D Przybliżony koszt ok. 430 zł w sklepie Tuning Jędrasik na Maja w Łodzi.
no to czekam zniecierpliwiony na jakieś info :wink: pstryknij jakieś fotki najlepiej :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda org. fele 7.5Jx17" i oponki 225/50/17 zimowe ale na przod wsadzilem 20mm dystans na strone( 40mm os), a na tyl 30 mm na strone(60mm na os) i jest ok. Letnie 9Jx20" i oponki 245/30/20 na przod 5mm dystans strona( 10mm na os) a tyl 15mm strona( 30mm os) i pasi.- z niemieckim Tüv´em :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z dystansami od 2 lat. Początkowo miałem 30mm, obecnie stosuję 20mm tylko z tyłu. Uważam, że dystanse na tyle w zauważalny sposób poprawiają trakcje i stabilność samochodu w trudnych do przewidzenia sytuacjach, zmniejszając np. skłonność do tylnych uślizgów. Wpływają też na poprawę komfortu jazdy (dłuższe ramię – łatwość ugięcia) samochód lepiej wybiera/amortyzuje dziury i inne nierówności, ma to duży plus szczególnie przy niskoprofilowych oponach. Wady (wątpliwe) to: szybciej brudzą boki samochodu –głównie z przodu – bo wystają opony, większe kłopoty z wymiana opon i wyważeniem całości, zdaniem niektórych nieco bardziej obciążają elementy zawieszenia. Lecz ogólnie oceniam rozsądnej grubości dystanse b. pozytywnie w zakresie (trakcja + komfort + wygląd). :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie mam. Na zdjęciach (nie są 3D) są minimalne zmiany. Dla mnie względy estetyczne (czyli tzw tuning optyczny) stały na ostatnim miejscu. Zależało mi na porrawie trakcji i komfortu jazdy. Istotne sa wzgledy techniczne przy stosowaniu dystansów (wytrzymałość, ciężar, sposób mocowania, grubość, pewność przymocowania koła, ewentualność ocierania o nadkola, zgodność pierścienia centrującego...). :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W tym tygodniu zakładam dystanse 15mm, no i muszę wymienić śruby na dłuższe.Wiecie może jakie są w naszych E60-tkach.

 

Czy są to śruby 14x1,25

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...
Nie poradze ci co do rozmiaru dystansu po to zalezy od et felgi ale moge polecic firme Dystom. Produkuja dystanse przykrecane, przelotowe i adaptery. Sam jezdze na ich dystansach i kilku znajomych rowniez, zadnych problemow. Ja przy 18" i et 20 mam na tyle 25mm ale musze zmienic na 20mm bo jest na styk z nadkolem, przod 15mm i nic nie ociera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem tak, wzialem aluminiowy katownik i przylozylem do kola tak zeby widziec jaka jest odleglosc od nadkola, zmierzylem odleglosc i odjalem centymetr zeby byl zapas. Zamowilem dystanse i ciesze sie lepszym wygladem :-)

Heh, prosty dobry sposob, jutro zrobie pomiary. Potem jeszcze tylko obnizenie auta mnie czeka i tez sie bede cieszyl wyglądem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.