Skocz do zawartości

E60 LCI dystanse 20 mm do ori felg 18"


Piotr_Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem taki setup, dokładnie takie same felgi i takie same opony i mogę Cię zapewnić, że na tył 20 mm na stronę nie będzie problemu, natomiast przód tłucze o błotniki jak szalony.

MAm zawieszenie m-pakietowe. Myślę, że do przodu wejdą max 12 mm (eibach robi takie). Miałem takie kupować ale finalnie zmieniłem koła na 19 z e63:)

Jak coś mam na zbyciu H&R po 20mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse planuję założyć tylko na tył 20mm i mam dokładnie te same co ty - przykręcane H&R-ki :) Z przodu raczej nie będę kombinował, chyba, że gdzieś przypadkiem ktoś będzie miał 10-12mm na sprzedaż, ale nie żebym sam jakoś specjalnie szukał- bardzo mi nie zależy

 

Co do tyłu to wg moich obliczeń właśnie wychodzi tak na styk z tą kombinacją opon i felg a chcę jak bardziej wypełnić lukę w tylnym nadkolu bez obcierki :)- dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie pomóżcie, zamówiłem koła 18 mpakiet do mojej e60 niestety zamiast poczytać mam teraz et47 i haczy o amortyzator. Może jakieś dystanse? Jak to będzie wyglądać i się sprawować? I jakie kupić? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie pomóżcie, zamówiłem koła 18 mpakiet do mojej e60 niestety zamiast poczytać mam teraz et47 i haczy o amortyzator. Może jakieś dystanse? Jak to będzie wyglądać i się sprawować? I jakie kupić? Pozdrawiam

 

w tym przypadku musiałbyś zastosować dystanse co najmniej 25mm żeby wyglądało mniej więcej na oryginalne osadzenie. Proponuję dystanse przykręcane do piasty - problemów nie będzie żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Podepnę się pod temat. Mam przedlifta i kupiłem felgi jak na zdjęciu:

ba7de100bd591.jpg

Felgi 19stki 8,5 i 9,5 i nieszczęsne ET 45 (coś koło tego) oraz otwór centrujący większy ale to nie problem bo mam już pierścienie. Jedyne pytanie jakie dystanse użyć czy 30mm nie będą za małe na tył ?? Bo bez dystansów nie ma szans nawet założyć na tył bo przód daję nawet radę choć i na przód myślałem dać 12mm. Proszę o pomoc bo nie wiem jakie zastosować ale wiem, że na tył na pewno przykręcane przód ewentualnie przelotowe.

 

Proszę nie zwracać uwagi, że są trochę zniszczone bo i tak pójdą do zrobienia ;)

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie Panowie.


Potrzebuje pomocy.

Wczoraj zakupiłem felgi STYLING 167 19" 235/35 et35 8,5


Czy może mi ktoś powiedzieć jakie dystanse kupić? Z tyłu założyłem i są trochę schowane,ale nie obcierają. Natomiast z przodu oparły się na amortyzatorze i nawet kołem nie przekręcę.


Proszę o pomoc jakie dystanse w tym wypadku założyć do e60 LCI 2007r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
#pytanie Witam zastanawiam się nad zmianem felg aktualnie posiadam styling 135 8x18 et 20 , https://www.ladnefelgi.pl/product-pol-52256-Felgi-18-5x120-m-in-do-BMW-5-E39-E60-E61-X5-E70-X6-E71-RXF266.html takie mi wpadły w oko również 18 przód 8.75'' ET30, tył 9.75'' ET20 i jak to upchać żeby nic nie zawadzało na oponach 245/40/18 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


odświeżę temat- mam zamiar założyć 18" 245/40 ET20 + dystanse 20mm na tył przy sportowym dostosowaniu zawieszenia w PRE LCI. Ktoś może potwierdzić, że będzie ok?

 

Styling 135 opona 245/40R18 ET20 dystanse 20mm tył jest idealnie,przód przy załozeniu 20mm dystansów opona wystaje od 8mm(ale nie przybciera,nie dobija do błotnika).

Dlatego zrezygnowałem z dystansów z przodu.

To przy S704A zawieszenie sportowe,samochód poliftowy,sprężyny nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja mam co prawda org. fele 7.5Jx17" i oponki 225/50/17 zimowe ale na przod wsadzilem 20mm dystans na strone( 40mm os), a na tyl 30 mm na strone(60mm na os) i jest ok. Letnie 9Jx20" i oponki 245/30/20 na przod 5mm dystans strona( 10mm na os) a tyl 15mm strona( 30mm os) i pasi.- z niemieckim https://100001.onl/ https://1921681254.mx/ Tüv´em :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, felga 18' x8.5 et20, opona 235x45. Przód jest raczej ok (na siłę dla poprawy wyglądu dałbym tam max 5mm) ale tył trochę schowany, jaki dystans założyć przy profilu opony 45 żeby wypełniły nadkole, ale nie na tyle że ktoś zapakuje cztery litery do tyłu i będzie obcierało. Myślę nad 15 mm lub 20 mm, będzie w granicach rozsądku 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.