Skocz do zawartości

Czy to łożysko?


MatrixXXL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni słychać coś jakby huczenie (co obrót kola), jak zwalniam( po odjęciu nogi z gazu) , podejrzewam że to łożysko. Jak to dokładniej zdiagnozować czy to na pewno łożysko?

Po pierwsze - podnieś auto, zakręć kołem. Jeśli słychać jakiekolwiek odgłosy (rzęzi, trzeszczy, metalicznie brzęczy) to kierunek w stronę zużytego łożyska piasty. Ale jeśli jest cicho to dokładnie sprawdź jeszcze opony czy nie są wyząbkowane - przejedź powoli ręką (zwłaszcza bliżej jej brzegów) i spróbuj wyczuć, czy nie zauważasz falowania pod ręką. Ja miałem swoje Dunlopy z przodu (235/45/17) wyząbkowane i tak huczało jakbym w ogóle łożysk nie miał - masakra. Założyłem zimówki i nastała błoga cisza. Potem na sezon letni kupiłem 2 używki w dobrym stanie (Continental SportContact 3) i jest cicho i nic nie huczy. Dodam, że Dunlopy mają tendencję do wyząbkowania się.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabkowania: mi wyzarlo pirelli p7. Pojechalem zmieniac opony na zimowki w zeszlym roku i pytam mechanika o jakies opony zeby na wielowahaczu ich nie wyzabkowalo. W odpowiedzi uslyszalem tylko tyle ze "po co chce pan kupowac drogie opony, skoro wielowahacz + wroclawskie drogi i tak je zalatwia". Obecnie mam jeszcze letnie Continental PremiumContact - i poki co wyzabkowania na nich nie widze.

 

Co do trzaskow - sprawdz tez czy ci nie ociera o te blaszke co wystaje nad tarcze.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlpoaki mam ten sam problem i nie moge sobie z tym poradzic:( nie wiem jak ta usterke usunac!? mam kupic nowe opony? wachacze drazki wymienilem nic nie stuka nie puka ale chuczy.... jak skrecam w lewo to cisza a jak w prawo to tak slychac jak by sie mialo lozysko rozleciec:(:( az sie boje szybciej jechac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlpoaki mam ten sam problem i nie moge sobie z tym poradzic:( nie wiem jak ta usterke usunac!? mam kupic nowe opony? wachacze drazki wymienilem nic nie stuka nie puka ale chuczy.... jak skrecam w lewo to cisza a jak w prawo to tak slychac jak by sie mialo lozysko rozleciec:(:( az sie boje szybciej jechac....

Jeeeeezu - chłopie czytaj ze zrozumieniem... Wyżej masz napisane jak wysłuchać czy łożysko jest walnięte lub jak sprawdzić ręką wyząbkowanie opon a Ty za chwilę wypalasz z zapytaniem "Czy masz kupić nowe opony?" Kolejne pytanie na forum w stylu "Skończyło mi się paliwo w aucie. Co mam zrobić?" :duh:

Przeczytaj jeszcze raz, powoli, ze zrozumieniem i nie czekaj aż ktoś zrobi to za Ciebie tylko rusz do działania. Jak nie jesteś pewien jak wyglądają wyząbkowane opony i czy to wyczujesz to najzwyczajniej w świecie załóż na próbę inne opony (zimówki lub inny komplet letni).

Jeśli będzie trzeba - kup nowe lub dobre używane opony, jeśli będzie trzeba to wymień piastę z łożyskiem ale działaj chłopie, działaj zamiast siedzieć i pytać co zrobić chociaż masz już napisane co.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jestem świeżo po wymianie piasty w lewym kole, u mnie objawy były następujące: przy jeździe na wprost lekki ledwo słyszalny huk, przy skręcie w lewo cisza zupełna, natomiast przy skręcaniu w prawo taki huk że nawet radio na maxa nie zagłuszało :mad2: . Według mojej wiedzy myślałem że to prawe łożysko skoro dopiero przy skręcie w prawo huczy, gdyż wtedy występują większe napięcia. Co zrobiłem: auto na podnośnik najpierw w jednej strony i kręcenie kołem, następnie z drugiej strony i to samo i okazało się że łożysko w lewym kole huczy, czasami ciężko jednoznacznie określić ponieważ mogą lekko ocierać klocki hamulcowe o tarczę i też będzie lekkie szuranie, trzeba się dobrze wsłuchać. Wymiana, jak ktoś mam trochę miejsca i kanał i parę kluczy zajmuje do 3h max.

BMW-Banditen Motor Wagen


INSTRUKCJA E46

http://www.wupload.com/file/194077137/Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf

Komunikaty kompa niem-angielsko-polskie

http://www.wupload.com/file/194069634/komuinikaty_bmw.txt



----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszelki wypadek podnies auto jeszcze raz, zdejmij kola z przodu i sprawdz czy Ci oslony tarczy gdzies nie ocieraja o tarcze. Szczegolnie przy zakretach moze sie to dziac jesli ktoras z oslon sie lekko obluzowala lub jest za blisko tarczy to sila odsrodkowa bedzie ja pchala na tarcze w czasie zakretu. U mnie tak bylo z prawej strony. Nawet jesli masz je podokrecane dobrze to sprobuj delikatnie ale to delikatnie recznie je troche odgiac od tarczy. U mnie pomoglo a tez juz liczylem kase na wymiane piasty.
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną miałem podobny problem, huczenie typowe dla kończącego się łożyska :( . W poprzednich autach kilka razy wymieniałem łożyska więc nie miałem wątpliwości w czym problem. Miałem już zamawiać części

ale po wymianie opon na letnie huczenie ustało jak ręką odjął. Przyczyna tkwiła w oponach na co nigdy bym nie wpadł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną miałem podobny problem, huczenie typowe dla kończącego się łożyska :( . W poprzednich autach kilka razy wymieniałem łożyska więc nie miałem wątpliwości w czym problem. Miałem już zamawiać części

ale po wymianie opon na letnie huczenie ustało jak ręką odjął. Przyczyna tkwiła w oponach na co nigdy bym nie wpadł :shock:

To było tak samo jak u mnie - już prawie zamówiłem piasty ale na szczęście jeszcze na próbę zamontowałem koła zimowe i piękna cisza nastała :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.