Skocz do zawartości

Zamulony silnik m43 1.8


jeycoob

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat bo nie chce zakładać kolejnego :)

Chciałbym się dowiedzieć co steruje mieszanką paliwową , chodzi o to że auto jest zamulone pierdzi z rury , w spalinach czuć benzynę, wymieniłem pompę paliwa , i regulator ciśnienia paliwa nic nie pomogło . Wykręcam świece , albo czarne albo zalane paliwem odkręciłem sondę końcówka czarna :mad2: kupiłem kompa okazało się że nie podchodzi bo kolo mnie poinformował że to z auta z immo a ja mam bez , co jeszcze proponujecie podmienić? raz byłem na kompie wykazało że za bogata mieszanka i nic więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak wymieniłem komputer i cewkę zapłonową co ciekawe auto odżyło rusza po piskach , ale obroty trzymają 1500 i ani grama mniej idealnie na linii oznaczającej 1500 :mad2: pytanie czy jak jest nieszczelny dolot to obroty mogą się tak trzymać ? bo wyleciała mi tulejka przy separatorze oleju i kurde nie mogę jej znaleźć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

też mam podobny problem. Na zimnym silniku czuć zapach benzyny z wydechu. Ostatnio wymieniłem sondę lambda na uniwersalną Boscha (błędy zostały wykasowane), w tamtym roku wymieniałem świecę i przewody wn. Poza tym mam instalację lpg II gen a mój silnik to M43B16. Wydaję mi się, że auto pali stosunkowo za dużo Pb podczas rozruchu i nagrzewania. Myślicie że wymiana cewki pomoże? (ps. w tym silniku jest tylko jedna cewka?)

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.