Skocz do zawartości

Problem z nawiewem E-34 ! HELP


d00h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

 

Probowalem doslownie wszystkich rad i rece mi juz opadaja, nie wiem czy mam jakas "uposledzona" wersje czy jak...

Pierwsze objawy to zbyt duze ilosci kurzu ktore dostawaly sie przez nawiew najmocniej bylo to zauwazalne gdy bylo zalaczone zimne powietrze, nastepne z naweiwow z tylu zaczely leciec paprochy, kawalki lisci, ogolnie duzo wieksze brudy i niesamowity kurz... a teraz juz nie moge wytrzymac jesli autko postoi okolo 3-4 na ulicy i wsiade w nie odpalam zalaczam naweiw na 2 to mam burze piaskowo-lisciowo i wszystko co da sie zebrac w czasie jazdy...

 

Ok, poszukalem na forum i pomyslalem ze to mikrofiltr pod schowkiem po stronie pasazera... pojechalem zamowilem - zajezdzam na warsztat a tu zonk nie ma takiego czegos u mnie...

 

I tu pytanie gdzie znajduje sie jeszcze jakis filtr ? Czy wogole jest jeszcze cos takiego ? Znajomi mowia mi ze jest gdzies pod szyba... ale narazie wole poradzic sie Was fachowcow... dodam ze nie posiadam klimy.

 

Blagam Was o wszelakiego rodzaju pomoc, jakies fotki czy opisy gdzie szukac problemu bede naprawde bardzo wdzieczny...

 

Rece mi juz opadaja bo musze min 5-6x w tygodniu sprzatac w samochodzie... ;((

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występowały dwa rodzaje mikrofiltrów:

-mały do opcji z klimą i to najbardziej popularny,

-duży który występował do wersji bez klimy po 93 roku

U Ciebie jest ten duży i znajdziesz go też od strony schowka w dmuchawie ale odkręcając dużą czarną pokrywę boczna na cztery lub pięć śrub typu torx

 

To że Ci tak sypie świadczy o tym że już się przerwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro ide robic o tak jak mowisz... bo rozbieralem to wczesniej ale wedlug instrukcji obrazkowej jaka mialem wraz z filtrem wychodzilo na to ze nie mam tam filtra wiec glebiej nie szukalem...

 

:modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: dziekuje za rady, jak nie znajde to jutro znow bede meczyl temat :)

 

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wiecie co? Przyszły teraz dni deszczowe i zimne i znowu zaczęły się duże problemy z odparowaniem szyb. Ja juz nie wiem jak sobie z tym radzić bo ten nawiem w e34 to już mnie zabija!!! jak jest deszczowy dzień to mam nawiew na 4 i jak jadą ze mną ze 3 osoby to mam ogromne problemy z odparowaniem.

Niby nawiew na 4 a powietrze jakoś tak słabo leci!! nie wiem czy jest jaiś filtr zapchany czy co? dodam tylko że jak załącze klime to sie odparowuje dużo lepiej ale jak tylko wyłącze to praktycznie natychmiast znowu zaczyna mocno parować!! Gdyby to było lato to jeszcze ale jest już na dworze cholernie zimno a jak włącze te klime to już całkiem!!! ale tylko tak troche sie odparowuje.

Już mi ręce opadają. naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co? Przyszły teraz dni deszczowe i zimne i znowu zaczęły się duże problemy z odparowaniem szyb. Ja juz nie wiem jak sobie z tym radzić bo ten nawiem w e34 to już mnie zabija!!! jak jest deszczowy dzień to mam nawiew na 4 i jak jadą ze mną ze 3 osoby to mam ogromne problemy z odparowaniem.

Niby nawiew na 4 a powietrze jakoś tak słabo leci!! nie wiem czy jest jaiś filtr zapchany czy co? dodam tylko że jak załącze klime to sie odparowuje dużo lepiej ale jak tylko wyłącze to praktycznie natychmiast znowu zaczyna mocno parować!! Gdyby to było lato to jeszcze ale jest już na dworze cholernie zimno a jak włącze te klime to już całkiem!!! ale tylko tak troche sie odparowuje.

Już mi ręce opadają. naprawde

Witam. Ja też miałem problemy z odparowywaniem szyb, słabym nawiewem i z tym, że słabo mi grzało. Przed zimą wymieniałem filtr pyłkowy i tak naprawdę nie dużo to dawało. W końcu się wkurzyłem i na zimę wyjmuję filtr zupełnie. Bez filtra jest według mnie zdecydowanie lepiej z cyrkulacją powietrza. Po zimie wkładam go z powrotem.

lechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mikrofiltr jest od 06/90 to co było wcześniej??mam e34 525i z 2/90 z klimą..kupiłem mikrofiltr celem wymiany(słaby nadmuch i parowanie szyb) i pełne zdziwienie..u mnie nie ma filtra..przynajmniej nie tam gdzie powinien być patrząc na instrukcje wymiany..co o tym sądzicie??co mam zrobić??
tomeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbieraj..tylko nie połam niczego..zimno jest..u mnie nie ma filtra ale tez nie ma kurzu..samochód w środku wcale sie nie brudzi..dlatego myśle ze filtr jest ..tylko gdzie??zresztą klima bez filtra to chyba niedopuszczalne..a moze jest jakiś stały filtr??niewymienny??
tomeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jakieś fatum chyba, czy co.....

 

Otóż, od 2 dni paruje mi przednia szyba.

Głównie sie todzieje od strony kierowcy.

Dzisiaj widac było cienkie smużki pary, ale tylko z niektórych otworów.

Kobita myślała że sie pali samochód :P

 

Jak włącze ogrzewanie to wtedy to zaczyna się dziać, a potem to już nic nie pomaga - włączenie klimy, zamkniętego obiegu, temperatura max, temp. min, nawiew max, min - i kombinacje tychże.

 

Fitr kabinowy zmieniłem w czerwcu - Filtron, bez palstikowej ramki dookoła. Za rewelacyjnu to on nie był - chodzi i ustawienie go odpowiednie na miejscu.

Wody w kabinie nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

Chyba nie szukałeś wcale :wink:

Na 99% jest to wina tego filtra, a znajduje się on za schowkiem po lewej stronie.

Poszukaj :search: a znajdziesz dokładny opis (krok po kroku + obrazki) jak go wymienić.

 

pozdro

Jeśli się mylę ... sorki

BMW ... zbliża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.