Skocz do zawartości

[E46] 320d 98-01 Odgrzybianie parownika


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tu http://www.tunap.com/pl/kontakt.html butelka litrowa chyba około 70-80zł tylko do tego trzeba mieć specjalny pistolet z sondą , taki jak do czyszczenia filtra cząstek stałych http://www.tunap.com/pl/nowoci/czyszczenie-filtra-czastek-stalych-dpf.html Za ten pistolet ponad rok temu chcieli około 700zł ale w firmie której pracuje , wzieła 60l tego płynu a pistolet dostaliśmy za 1zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja zakupiłem środki Wurth'a zarówno do czyszczenia parownika, jak i czyszczenia wnętrza i zamierzam zrobić kompleks w E36 316i, E46 318i, E36 323i i E46 318ti... Ma się trochę tych samochodów :mrgreen:

Dam znać jak wyszło.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Ja w swojej Buni żeby odgrzybić i wyczyścić cały układ klimy zainwestowałem w ozonator (generator ozonu). Koszt nie był niski bo 1100zł, ale uważam że było warto. Odgrzybianie przeprowadziłem w 2 etapach. W pierwszym etapie odgrzybiłem układ "zewnętrzny", tzn. zdemontowałem filtr kabinowy i wprowadziłem wężyk ozonatora do kanału powietrza. Włączyłem klimatyzację na 45 minut i zająłem się przygotowaniami do drugiego etapu odgrzybiania (piwo ;)). Po upływie 45 minut wyłączyłem klimatyzację i ozonator, jednak filtr kabinowy dalej pozostał niezałożony. Włożyłem go razem z ozonatorem do wnętrza samochodu i znowu włączyłem klimę na max, ale żeby zasysał powietrze z wnętrza auta. Po 30 minutach odgrzybiania i 30 minutach wietrzenia auta zamontowałem ponownie filtr kabinowy i teraz nie mam żadnych przykrych zapachów w samochodzie:)

 

P.S. Po demonstracji działania ozonatora w moim aucie znalazło się dużo chętnych na odgrzybianie klimy i zaczął się powoli zwracać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dostęp do ozonatora na co dzień i wiem z doświadczenia , że przy śmierdzących autach nie pomoże !!! Jeżeli na parowniku zrobi się szlam to trzeba go spłukać mechanicznie , ozon pomoże tymczasowo . Gdy się ozonuje samochód to zawsze na wyłączonej klimie dlatego , że podczas pracy na parowniku robi się szron . Dlatego nigdy nie śmierdzi na włączonej klimie tylko po wyłączeniu. Ozon jest dobry do usunięcia nieprzyjemnych zapachów z auta np papierosów . Zrób w ten sposób , włącz klime w gorący dzień pojeździj trochę a potem wyłącz i daje głowę jeżeli parownik jest zawalony to smród powróci . Możesz wierzyć albo nie ale odgrzybianiem klimatyzacji zajmuję się na co dzień i wiem jedno , jeżeli parownik jest zawalony to tylko porządne spłukanie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesli robisz ozonowanie na codzien to pewnie wiesz ze jest on nietrwaly w wysokich temperaturach i przy emisiji na slonce. Jesli chcesz sie pozbyc tylko zapachow z wnetrz to rob dalej tak jak robisz. W celu poprawienia efektu dzialania ozonatora obniza sie temperature poprzez WLACZENIE klimatyzacji, dodatkowym plusem tego zabiegu jest to ze jesli parownik nie jest pokryty gruba warstwa grzybow, to ozon w polaczeniu z woda wytracajaca sie na plaszczu parownika stworzy srodek dezynfekujacy, czyt. wode utleniona. W wielu przypadkach taki zabieg zalatwia sprawe smrodu w kabinie po wylaczeniu klimatyzacji. Oczywiscie najlepsza metoda jest fizyczne umycie parownika.

 

A i jeszcze jedno jak na parowniku robi ci sie szron, czyli woda na nim zamarza, to cos nie tak z czujnikiem temperatury parownika , zaworem rozpreznym albo poprostu za malo czynnika. Minimalna temperatura parownika 3 st C

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"parownik nie jest pokryty gruba warstwa grzybow" - Twój cudowny ozon nie umie sobie z tym poradzić ? Oczywiście , że ozon jest trwalszy w niskich temp. i ma szerokie zastosowanie przy dezynfekcji (medycyna) ale nie w zabitych parownikach !!! Za 1000zł dobry ozonator , dobry to koszt około 4-tyś ale co ci będę pisał widocznie nie miałeś jeszcze śmierdzącego samochodu z układu klimatyzacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@ mattis,

 

odgrzeję kotleta trochę; jak wyszło to czyszczenie? możesz napisac jak ten środek działa; na stronie producenta/dystrybutora jest info aby wkładac sonde w odwodnienie parownika - gdzie szukać w E36 compact z klimą tego ujścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.