Skocz do zawartości

320d problem z wrzuceniem 1 biegu


Ranger

Rekomendowane odpowiedzi

czasami gdy muszę wrzucić 1 coś jakby blokowało mi lewarek podczas próby jej wbicia

reszta tj 2,3,4,5,6 i wsteczny wchodzą normalnie,

 

w większości przypadków 1 wchodzi poprawnie ale są próby gdy wchodzi z wyczuwalnym problemem jakby nie chciał wejść w swoje miejsce...

 

model po liftowy z 6b skrzynią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zużyty synchronizator 1ego biegu.

 

trochę mi się nie chce wierzyć, 320d po lifcie może mieć najwyżej 8 z hakiem lat, dziwne żeby synchronizator padł tak szybko. to nie jest element który się masowo zużywa tak jak turbiny czy dwumasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mi się nie chce wierzyć

Masz do tego prawo :wink: jednak problemy z wbijanie BIEGU, a nie BIEGÓW zawsze były spowodowane zużytym synchronizatorem.

niekoniecznie ! u mnie też się tak zdarzało lecz po wymianie tłumika drgań problem nie występuje ... czyli widocznie wibracje diesla też mają na to wpływ!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w większości przypadków 1 wchodzi poprawnie ale są próby gdy wchodzi z wyczuwalnym problemem jakby nie chciał wejść w swoje miejsce...

 

Problem związany jest ewidentnie ze sprzęgłem lub wyprzęgnikiem, wiem bo u mnie pojawił sie po wymianie właśnie sprzęgła.

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumik drgań koła pasowego został wymieniony, na ori bmw

 

problem pojawia się sporadycznie.... auto ma ok 220kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie ten sam problem ale jak sie rozgrzeje. Po 1000km nie bylo problemu 1 wchodzi jak noz w masło.

Wiec chyba wymiana oleju pomoze.

 

Pytanie jaki zammienik oleju dla 320d 1999rok Skrzynia manulna Zolta naklejka (nie wiem czy MTF1 czy MTF2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom oleju ew.dolej.Mi delikatnie chaczyła dolałem ok 200ml oleju i skrzynia pracuje idealnie żaden bieg nie chaczy ani nic.
...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo chce mi się wierzyć, że olej może mieć wpływ na to czy 1 wchodzi czy nie,

biegi oprócz 1 wchodzą swobodnie, bez żadnych oporów ani oznak że olej jest gęsty, zużyty etc.

czy poduszka skrzyni biegów może mieć wpływ na to.

jakiś czas temu rozmawiałem z mechanikiem specjalizującym się w bmw i powiedział że e46 tak może mieć wg mnie to trochę dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolej oleju i sprawdź :) być może za grosze naprawisz przypadłość, poduszki pod skrzynie to też groszowa sprawa więc zrób obie rzeczy naraz i już. Skoro innym pomogło to tobie też powinno, ale być może coś nie tak mechanicznie czyli wybieraki, synchronizatory etc.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś opis jak wymienić poduszki skrzyni ?

 

wg real oem pokazuje mi 2 nr poduszek pasujące

22316771220

22316799330

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/s/v/147.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w skrzyni wymieniłem MTF-LT-2,

producent podaje 1,6L a zlałem całą butle 1,5 l i z pół szklanki czarnego oleju

wymieniłem poduchy skrzyni stare miały 32-33mm wysokości natomiast nowe miały 34mm

no i zobaczymy co to da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.