Skocz do zawartości

330d Krzywo stoi, dlaczego?


Marcin330D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj po szybszej jeździe kiedy zaparkowałem moje BMW zauważyłem że krzywo stoi, tzn z tyłu auta(piszę o tylnej osi) między błotnikiem a kołem jest mniej wiecej szczelina szerokości 5cm(lewa strona) a z drugiej(strona prawa) jest już tylko 3cm, tak poprostu jakby jej "[BAD] siadła" z jednej strony. Co możecie mądrego poradzić? pozdr :cool2:
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj po szybszej jeździe kiedy zaparkowałem moje BMW zauważyłem że krzywo stoi, tzn z tyłu auta(piszę o tylnej osi) między błotnikiem a kołem jest mniej wiecej szczelina szerokości 5cm(lewa strona) a z drugiej(strona prawa) jest już tylko 3cm, tak poprostu jakby jej "[bAD] siadła" z jednej strony. Co możecie mądrego poradzić? pozdr :cool2:

 

czy zaparkowałeś na równym terenie, np. na betonie? ja właśnie dzisiaj w swojej 330d też się zmartwiłem z tego powodu, mierzyłem odległość od środka koła (od środka znaczka "BMW" na feldze) do błotnika: z tyłu z jednej strony było 35cm a drugiej 33cm :roll: z przodu z obu stron po 35cm. samochód stał na nierównym gruncie (trawie). przestawiłem go w inne miejsce na podwórku (również nierówne, jeszcze się nie dorobiłem kostki brukowej :mrgreen:) i okazało się że z tej strony gdzie było 35cm jest 33.5cm, a z tej strony gdzie było 33cm zrobiło się 34cm :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem to na nierównym terenie i złapałem sie za głowe- tak tragicznie to wyglądało :mad2: Przestawiłem na równy parking, poprawiło się, jednak nie tak jak powinno być różnica jest właśnie te 2cm, w dalszym ciągu czekam na pomoc :)
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny ok amorki tez ok, luz na jakiejs gumie z tyłu mam na pewno, opisze jak to sie objawia może to to: mam automata, jadąc na tiptronicu( wtedy najlepiej to czuć) np na 3-biegu puszczam gaz, auto hamuje silnikiem dosyć mocno (uderzenie z tyłu jest wtedy wieksze) i przełączam na wyższy bieg wtedu czuć chwile takiego jakby luzu i nagle uderzenie z tyłu jakby własnie jakas guma była wybita(uderzenie jest takie jakby miękkie). Czy to od tego auto krzywo stoi? co to za guma/tuleja jak ktoś wie?
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem od dłuższego czasu. Wymienione spreżyny amoryodboje gniazda itd

i nic to nie dało (Polscy mechanicy zrobic byle by zarobic. Znalazłem dzien czasu wolnego ściągłem sanki tylnego zawiasu i okazało sie że 4 tuleje do wymiany wiec wymieniam wszystkie w nastepnym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściową to ja moge wozić tam troche bardziej z tyłu :) jeśli to wymienisz to daj znać jak poszło... zaoszczedzisz mi troche czasu z tym stukaniem:cool2: . Sprawa "krzywego tyłka" dalej stoi w miejscu... :mad2:
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ten problem występuje :(

Tył Buni krzwi sie w lewą strone - kierowcy.

Sprężyny nie dawno wymianiałem a po zakupie tandetnych amorów przy zakładaniu spowrotem starych orginałów zamieniłem je stronami i dalej to samo :( - różnica ok 1-1,5cm :(

Na co zwrócić największą uwage? Co decyduje o prostym staniu buni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej może stać ale 1,5 cm???

Ostatnio sprawdziłem też przód - na przednich kołach też jest różnica - 1cm :mad2:

Jak byłem w maju na przeglądzie to gosc mi mówił ze lewy amor z przodu sie powoli konczy bo ma 44% :shock: a prawy miał 65%, amory tył ponad 60%.

Na przodzie tego tak mocno nie widać ale ten tył mnie wkurza i podejrzewam ze to chyba rzeczywiscie któraś z tuleji dyfra z tym że z tyłu nic nie stuka.

W środe jade nad morze wiec teraz juz tego nie zrobie ale po powrocie bede musiał bo wkurza mnie widok mojej buni "od tyłu" :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powiem tak, że u mnie też krzywo stoi na 15" tego tak bardzo nie widać ale jak zmienie na 17" 205/50 gdzie prześwit robi się mniejszy jest to strasznie zauważalne.

 

Co wymieniłem:

 

Wszystkie tuleje w sankach oraz od dyfra...

Wszystki tuleje przy wachaczach z tyłu. Chyba po 4 na koło

Sprężyny

Amory

Gniazda Amorów

I dalej jak było tak jest i sam rozkładam ręce i nie wiem co mam zrobic juz :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.