Skocz do zawartości

E39 zamulony po włączeniu klimy


galant77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy po włączeniu klimy odczuwalnie powinna zmniejszyć się moc silnika bo

u mnie po włączeniu klimy z samochodu robi się totalny muł pakistański :mad2: . Dodam, że do tego słychać jakiś metaliczny dźwięk z kompresora jakby łożysko. Nie wiem kiedy ostatnio była serwisowana ale chłodzi. Stad moje pytanie czy wystarczy ją napełnić i poprawi się smarowanie czy to już oznaka padającej sprężarki, czy też łożyska? Jeśli to łożysko to można je dokupić? Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 523i u mnie co prawda "oslabniecie" auta jest delikatnie odczuwalne po wlaczeniu klimy, ale zeby jakos bardzo to powiedziec nie moge.

Dzwonienie ze sprezarki moze byc spowodowane niedostatkiem oleju - czyli przeglad klimy i tak wskazany.

 

Swoja droga - o ile wzrasta wam spalanie na wlaczonej klimie w miescie? U mnie okolo 2 litry:/

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zleciłem przegląd, nabicie, odgrzybienie klimy i wymianę filtrów przeciwpył.

bo akurat auto mam w warsztacie. Mam nadzieję, że to tylko ubytek czynnika smarującego

powoduje ciężką pracę sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helołł....

ja spadku mocy jakoś nie odczuwam,co najwyżej widzę,że obroty lekko spadają na "wolnych" kiedy się włącza sprężarka.Co do spalania,to nie wiem,bo nie kontroluje tego......,ale pewnie więcej...)))))...,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, klima nabita odgrzybiona i dźwięk metaliczny zniknął,

jednak odczuwalny jest spadek mocy przy włączeniu klimy. Może jestem przewrażliwiony,

może tak ma być bo auto z tym silnikiem to mimo wszystko jest mały mułek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, klima nabita odgrzybiona i dźwięk metaliczny zniknął,

jednak odczuwalny jest spadek mocy przy włączeniu klimy. Może jestem przewrażliwiony,

może tak ma być bo auto z tym silnikiem to mimo wszystko jest mały mułek.

hej,ja w 523i rowniez odczowalem duzy spadek mocy,jesli duzo jezdzisz i dobrze znasz auto,zawsze odczujesz spadek mocy,slaby silnik + lpg niema sily musi byc odczowalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, klima nabita odgrzybiona i dźwięk metaliczny zniknął,

jednak odczuwalny jest spadek mocy przy włączeniu klimy. Może jestem przewrażliwiony,

może tak ma być bo auto z tym silnikiem to mimo wszystko jest mały mułek.

 

podłącz pod kompa i sprawdź działanie vanosa, może przez niego masz muła w dolnym zakresie rpm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w kazdym samochodzie odczuwalny jest spadek mocy po wlaczeniu klimy bo jest to spore obciazenie dla silnika( klima zabiera do 10-15%mocy) tak jak pisal wyzej kolega jak znasz swoje auto to kazda zmiane w pracy swojej BMW odczujesz od razu.

http://www.fotka.pl/profil/m


BBBBB M M W W

B B M M M W W W

BBBBB M M M W W W

B B M M WW WW

BBBBB M M W W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pojechałeś... sprężarka to 2 max 4 kW mocy z silnika, co przy 150 Km jest jakieś 2-4 procent czyli niewiele, ale pewnie troszkę to czuć...

 

Tylko nalezy zwrocic uwage, ze te 150 KM jest rozwijane przy 5900 rpm. W zakresie powiedzy 1000-3000 rpm tej mocy jest dostepne znacznie mniej i w zwiazku z tym odczuwa sie bardzo silnie zabranie tych ok. 5 KM na prace klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej (na szczęście) to nie powinien być vanos bo w całym zakresie obrotów

odczuwam spadek mocy po włączeniu klimy. Myślę że chyba za bardzo "wczułem"

się w auto bo czuje również kiedy załącza się wisco i to nie po hałasie. Pewnie racja też że

przy tym najmniejszym silniku wszelkie spadki mocy są najwyraźniej odczuwalne :(

Pozdrawiam, a w upalne dni życzę przyjemnego chłodu w aucie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam silnik M57 184 KM i takie samo odczucie spadku mocy. Auto wolniej wkręca się na obroty i jakby słabiej ciągnie takie odczucie mam. Jak stoje 1 na światłach to wyłączam na chwile klime i po 1 minucie auto wraca do normalnej mocy. Jest to przeze mnie dość wyraźnie odczuwalne, a poniewaz mam możliwość porównać moc z 1.9 110 VW z klimą (auto 3 letnie) i tam nie ma żadnej różnicy czy klima chodzi czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie tutaj : http://www.beisansystems.com/

 

Vanos Seals Failure Symptoms

Overall loss of torque and power, particularly in the lower RPM range, < 3k. Bogging then surging at 3k RPM. Uneven power distribution and RPM transition. Engine hesitations in the lower RPM range, < 3k. Louder idle and intermittent idle RPM hiccups. Difficult takeoffs. Loss of power and bogging when AC on. Increased fuel consumption. Vanos fault codes.

Double vanos cars with the M52TU engine (98/99-00) experience cold weather cold start idle jolts and possible stall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Temat był poruszany dość dawno, ale może ja coś pomogę w tej sprawie. Mi również samochód BMW e39 520d strasznie zamulał na klimie oraz praca silnika była dziwna a odgrzybienie,nabicie i wymiana wszystkich filtrów nie pomogła aż w końcu gdy jechałem do sklepu na włączonej klimie coś walneło i widziałem tylko w lusterku zostawiane części za sobą :'( okazało się że z napinacza paska od klimy został tylko sam uchwyt a samego paska już nie było. W czasie robienia okazało się również że pasek główny nie nadaje się do niczego a w napinaczu paska głównego wyrobił się gwint. Wczoraj wraz z ojcem,Wujkiem i Dziaduniem przegwintowaliśmy łapę napinacza głównego z 8mm na 12 a rolkę przetoczył nam znajomy tokarz. Po zamontowaniu zmodyfikowanego napinacza paska głównego i nowego napinacza klimy oraz założeniu nowych pasków jak ręką odjął. Silnik chodzi lepiej a po włączeniu klimy dziwne dźwięki oraz zamulanie znikneło. Może to właśnie jest przyczyna. Posprawdzajcie sb czy paski maci dobre oraz czy na napinaczach nie ma luzów i czy gwinty są w porządku. Mam nadzieję że coś pomogłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie sytuacja wygląda troszeczkę inaczej (M57 525d 01')...otóż duży spadek mocy następuje przy wysokich temperaturach, i tak np na zimnym czy w trasie jest ok ale jak postoje w korku 10 min przy włączonej klimie wtedy przyspiesza jak tico...żeby jakoś jechać muszę wymusić redukcje "pompując" pedał gazu albo poczekać aż dojdzie do 2800-3000rpm wtedy nagle jakby go prądem poraził wyrywa do przodu. Czy to będzie wina sprężarki klimy?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wyłączysz klimę to nie ma tego problemu? Warto podejrzeć jak mierzy przepływomierz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyłącze klime kiedy juz ma "zadyszke" to nic nie zmienia...nadal wystepuje "zadyszka" ale kiedy jeżdze bez klimy od momentu uruchomienia silnika to jeździ normalnie...choć przy wysokich temp. i korkach odczuwalne jest jakby zmęczenie silnika...no ale z włączoną klimą w ogóle nie chce przyspieszać.

 

przepływomierz był czyszczony jednak pomiary wykazały 800 czegoś tam..nie pamiętam :oops: wybaczcie a powinien miec 1000..wiec nie jest w najlepszej kondycji ale nie jest też tragiczny wiec nie powinno mieć to większego wpływu..przynajmniej tak mi powiedziano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ciekawa diagnoza :roll: ma to ogromne znaczenie, dla potwierdzenia potrzebny jest test podczas jazdy z inpa i podgląd na wskazania masy powietrza i ciśnienie doładowania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.