Skocz do zawartości

330Ci stuki ze skrzyni na 1-wszym biegu


domelsnake

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

rzeczywiście jest 7 wczoraj zaglądałem pod spód przy okazji wymiany wahaczy.......

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Panowie

 

Chcialbym odgrzac temat. W moim bmw coraz glosniejesze i dziwniejsze stukania dochodza przy zmianie biegow i wysprzeglaniu itp.

 

Co by to moglo byc...??

 

Podczas zmiany biegow slysze gluche stukniecie, biegi wchodza ciezko, stukanie podczas wysprzeglania itp

 

Ostatnio zrobilem inny test a mianowicie bardzo powolne wrzucania i "wyrzucanie" biegu (np 1 albo 2) slysze takie chrupotanie a czasem zgrzytanie jakbym zmienial bieg bez sprzegla. Moim zdaniem przy wcisnietym do dechy sprzegle nie powinno byc zadnych zgrzytow nie zaleznie co robie z biegami ale expertem nie jestem dlatego pytam.

 

 

Przypomne ze jakies 2 miesiace temu wymienilem cale sprzeglo oraz kolo dwumasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

witam. jestem tutaj nowy wiec proszę o wyrozumiałość.

Mam 330Ci 2003 po lifcie. Od momentu kupna zrobiłem jakieś 15tyś km bez najmniejszych problemów po czym padło sprzęgło. Pojechałem do warsztatu wymienili cały komplet razem z dwumasą i....zaczęły się problemy. Jadąc na jakimkolwiek biegu i puszczając nogę z gazu , hamując silnikiem auto wpada w wibrację. wystarczy wdusić sprzęgło bądź dodać odrobinę gazu i wibrację ustają. Najbardziej wyczuwalne jest to między 4-3 tyś obrotów.Kiedy obroty spadną poniżej 3 tyś obrotów wibracji brak. Dodam , że wcześniej przed wymianą sprzęgła nie było czegoś takiego. Mechanik rozkłada ręce. Stwierdził ,że wszystko zrobił jak należy. Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i rozebrał i złożył jeszcze raz całe sprzęgło ( przynajmniej tak powiedział) , kiedy to nic nie dało wymienił tylną tuleję dyfra i wibracje są troszkę mniejsze ale dalej są. Rozkłada ręce a ja nie wiem co dalej robić.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak zdejmował wał napędowy to rozebrał go z przegubu wału napędowego i nie zaznaczył pozycji więc mała szansa , że włożył go w to samo położenie. Z tego co wiem to np. w jeep grand cherokee są fabrycznie naniesione znaki , żeby wał trafił w to samo położenie jakie było przed rozebraniem.

Czy to może być przyczyną wibracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak najbardziej, powinien złożyć tak jak było.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Problem w dalszym ciągu nie zniknął :(

Pojechałem nawet do innego mechanika i stwierdził , że wszystko wygląda ok ...niestety nie jest ok

Jedno co ostatnio zauważyłem to jak rano jadę do pracy kiedy auto stoi całą noc przez pierwsze około 1,5 do 2 km wibracji praktycznie nie ma po czym po przejechaniu tych powiedzmy 2 km wibracje znów wracają....

Czy może być , że samo sprzęgło LUK (nowe ze sklepu) mogło by być wadliwe i takie są efekty?

 

Dodam , że wibracje są tylko przy hamowaniu silnikiem pomiędzy 4-3 tyś obrotów i cisza podczas przyspieszania. Hamując silnikiem wystarczy dodać odrobinę gazu bądź wcisnąć sprzęgło i całe wibrację natychmiast znikają. Na wolnych obrotach też cisza, zero wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.