Skocz do zawartości

320D Licznik- czy zostałem oszukany ???


mops50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio kopiłem e46. Niby wszystkie dokumenty książka serwisowa itd. Jednak ostatnio zauważyłem że licznik ( cały ten plastikowy przezroczysty element gdzie znajdują się licznik obrotomierz kontrolki itd). delikatnie a nawet bardzo delikatnie się rusza. Mam pytanko czy to jest normalne w tych modelach ?? czy raczej oznacza to ze licznik był wyjmowany i kręcony ??

Pozdrawiam

Edytowane przez mops50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta szybka sie nie rusza.......jeżeli chcesz byc pewny faktycznego przebiegu autka podjedz do ASO niech wepną kompa,jest kilka modułów zapisujących faktyczny przebieg, jeżeli ktoś cofnął licznik mało "profesjonalnie" to sie powinienes o tym dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem 320d 03' rocznik i takiej sytuacji z szybką nie miałem, jednakże nie musi być to skutek kręcenia licznika. Może ktoś montował/wymontował alu/inne ramki na zagary :wink:

Masz jakieś inne objawy potwierdzające większy przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz date wydrukowania ksiazki bo przebieg raczej maly ps. ostatnio ogladałem e46 320d 2002r 210 tys km ksiazka serwisowa do 195 tys tylko ksiazeczka od nowosci miala napis "made in china 2009" :mad2:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio kopiłem e46. Niby wszystkie dokumenty książka serwisowa itd. Jednak ostatnio zauważyłem że licznik ( cały ten plastikowy przezroczysty element gdzie znajdują się licznik obrotomierz kontrolki itd). delikatnie a nawet bardzo delikatnie się rusza. Mam pytanko czy to jest normalne w tych modelach ?? czy raczej oznacza to ze licznik był wyjmowany i kręcony ??

Pozdrawiam

 

sprawdziłem w dwóch E46 które miałem pod ręką: ta plastikowa szybka naciśnięta palcem lekko się ugina. ogólnie, to są dwie sprawy:

1) to normalne raczej, w końcu to tylko plastik

2) na pewno nie ma to związku z kręceniem licznika, bo do przekręcenia licznika nie potrzeba wyjmować zegarów w ogóle - wystarczy tylko podpiąć komputer z odpowiednim oprogramowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 2 lub 4. Tam muszą być jakieś wklejki ??. Powiem tak moja książka serwisowa nie posiada takich wlepek , wszystko jest napisane odręcznie. Była serwisowana 30 km od miejsca zamieszkania poprzedniego właściciela i jest made in germany 2001. Posiadam komplet kluczyków 4 . Oznacza to ze w 100% jest fałszywa ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dysponuje w tej chwili PL książką serwisową, ale mam niemiecką, która posiada tzw. wklejki dokładnie na stronie nr 2 oraz nr 4.

Str. nr 2 dotyczy w/w wyżej nr land, handlernummer i anschrift, natomiast wklejka ze strony nr 4 dot. "sonderausstattungen" wyposażenia opcjonalnego, podany jest również model pojazdu typ, VIN, oraz kody wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może się ktoś jeszcze wypowiedzieć czy niemiecka książka serwisowa od BMW musi posiadać wlepki (wklejki)??

Nie odpowiem Ci czy musi, natomiast metodą organoleptyczną mogę stwierdzić, że książka serwisowa niemiecka w moim przypadku posiada owe wlepki, o których już wspomniał. Dodatkowo stroną nr 4 ma specjalnie przygotowane kontury, na wlepkę- z danymi pojazdu, którego książka dotyczy.

Napisz na czym polega Twój problem? nie masz tych wlepek? czy masz ich kilka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że książka jest od innego pojazdu skoro brak w niej wspomnianych wklejek z danymi auta. Z drugiej strony czy książka jest tak istotna? Pewnie co drugi samochód sprowadzany ma "obcą" książkę serwisową, bądź w ogóle ich nie posiadają :wink: Masz jakieś problemy techniczne? zauważyłeś coś niepokojącego? w czym tkwi problem? w kartce papieru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W moim wypadku licznik tez sie delikatnie rusze !

Autko mysle mam "pewne" kupiłem w niemczech w salonie BMW jako uzywane...ale w dzisiejszym swiecie...nic nie jest 100% pewne, a juz szczegolnie samochody ...

 

Pozdrawiam

 

Ps. Jak to mi kiedys lekarz powiedział "...niech sie pan niczym nie przejmuje, co ma byc to i tak bedzie... :wink: "

Tak wiec niektórych rzeczy lepiej nie wiedziec, szkoda nerwów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W tym temacie napisałem trochę o kręceniu licznika itd. strona 4

 

polecam : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=110982&start=45

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemieckiej ksiażce powinna byc:

na pierwszej stronie wklejka z danymi aut - jest ją łatwo podrobić

na stronie trzeciej wklejka z danymi auta - jest to też łatwo podrobić

drukarka laserowa na przylepnym papierze :wink:

na drugiej stornie masz date druku ksiazki i oczywiscie napisane printed in germany - nawet na niemieckiej ksiazce i do tegho numer zlecenia druku i nr wersji ksiazki: w tym wypadku: wersja niemiecka.

 

co do przebiegu to jezeli auto nie było pałowane i nie jeździło na syfie to nie ma prawa się nic stać z wtryskami, turbiną, silnikiem i automatem przez co najmniej 500 tys km. niestety w polsce każde auto czy ma 3 lata czy 13 ma na liczniku 130-180 tys km, resztę sobie dopowiedz. jeżeli większość aut 3 letnich ma przebiegi 130-230 tys km to jakim prawem auta 13 letnie mają takie same?

 

dla spokoju podjedz do serwisu i poproś o wydruk historii serwisowej. kupując auto w polsce nie patrzyłbym wogóle na przebieg jedynie na stan auta, tzn wnętrze, buda i mechnika. lepiej jest kupić niekręcony serwisowany samochód z przebiegiem np. 400 tys km niż auto bez historii z przebiegiem 150 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.