Skocz do zawartości

Mikser gazu systemu BLOS


Zbichu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powyżej. Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów założonego tego skurczensora w swojej Bumci? Byłbym dźwięczny gdyby podzielił się wrażeniami gdyż zwężenie na dolocie doprowadza mnie do paranoi... Edytowane przez Zbichu
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze Cię rozumiem, nie chcesz wydawac 400zł bez pewności że to działa :wink:

 

Myśle ze nie wszyscy na forum forda na tym zarabiają (może 3-4 osoby) a temat jest opisany dość wyczerpująco.

 

Na naszym forum też się pojawił, lecz bez większego odzewu więc chyba niewiele osób to ma.

 

wpisz w szukaczce "blos" to sie przekonasz :roll:

 

jedna rada!~! nie pytaj się gaziarzy bo oni w większości nie wiedzą o co chodzi :8)

Teraz mam tylko wspomnienia..... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musze cie zasmucic ale kolega z klubu Xeon zakladal do 535 i blos sie nie wyrabial, nawet mix dwoch parownikow i 2 blosow byl za slaby dp tego auta. Jest stwierdzone ze blos starczy do mocy ok 150-160 koni. Podobno byly jakies wieksze ale 2-3 lata temu przestali produkowac.

 

Znam 2 osoby ktore mialy/maja blos'a i sobie bardzo chwala - oba silniki to ety, pali malo i chodzi praktycznie jak na benzynce - ale wymog to jak najwiekszy parownik w nienagannym stanie i szczelny dolot.

 

Sam bede mial blosa w poazdzierniku takze napisze jak to sie u mnie sprawuje.

 

Pozdrawiam

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Rozumiem z tego że nie ma sensu wyrzucać kaski w błoto choć dziwi mnie że chłopcy z forda zakładają blos do cosworth'a, który ma 225KM i chwalą to sobie. Może to kwestia regulacji. Podobno w/g "fordowców" dla silników z większą mocą należy powiększyć (pilnikiem! :duh: ) dyszę w tym ustrojstwie aby więcej gazesu mogło się dostać. Nie wiem co o tym sądzić :? Niech to siara! Myślałem już, że pojężdżę na gazie jak człowiek, a tu znowu lipa...
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Przeczytałem tę historię ale kolega Xeon mnie nie przekonał co do fachowości ludzi, którzy mu to wstawiali i nadal nie wiem jak od strony technicznej wygląda rzekome ograniczenie wydolnościowe tego miksera. Czy może ktoś jeszcze wie o jakiejś bumci o mocy ponad 200KM w której blos się nie spisał???
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Ja mam zamontowany blos e30 320i i jestem bardzo zadowolony... montowalismy tez u kolegi w e36 318i i kolega tez jest zadowolony , samochod stał sie bardziej zwawy , lepiej wkręca sie w obroty i ne faluje na wolnych ! a i spalanie troszke spadło :PP czyli same "+"

tu jest obszerny temat na temat blosa

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=31956&highlight=

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Ja mam zamontowany blos e30 320i i jestem bardzo zadowolony... montowalismy tez u kolegi w e36 318i i kolega tez jest zadowolony .

Blos sprawdza się tylko w małych pojemnościach maxymalnie do 2.5l oraz w ETA'ch...

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Bzdura :!:

Tylko nie pisz proszę, że 3.5l zagazowana z blosem jeździ ja 3.5 bez gazu :lol:

A jesli tak, to udowodnij :idea:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nic takiego nie napisałem. Nawet 3.5 z sekwencją nie będzie jeździła jak 3.5 bez gazu. Śmiem tylko twierdzić, że bzdurą jest, iż blos sprawdza się wyłącznie w małych pojemnościach jak Ty napisałeś. Uważam, iż jest zupełnie odwrotnie. Im mniejsza pojemność (piszę ogólnikowo) tym właśnie mniej wyraźne różnice między tradycyjnym mikserem, a blosem jeśli chodzi o osiągi. Pisząc te rzeczy kieruję się doświadczeniem z pracy przy montażu i regulacji tego urządzenia w 3.5 właśnie, które zakończyłem sukcesem. A Ty? Czym się kierujesz pisząc, że blos się nie nadaje do 3.5?
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A Ty? Czym się kierujesz pisząc, że blos się nie nadaje do 3.5?

Generalnie są to opinie właścicieli aut które naprawiam. Nie narzekają na gorsze osiągi, tylko na podwyższone spalanie i dziury. Jeśli zajmujesz się tym zawodowo, poproszę namikar do Ciebie na prv.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie zajmuję się tym zawodowo. Gdybym zajmował się tym zawodowo, to napewno nie poświęciłbym tyle czasu na założenie blosa do jednego samochodu i samochód ten jeździłby "jak popadnie". Tak też jest z większością gazowników. Zakładają instalkę i wio...
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...
Ja od siebie mogę tylko dodać, że sam montowałem BLOSA do Audi Coupe 2.3 NG. Miałem zamontowaną instalkę II generacji. Dodam, że nie można w Coupetce zamontować sekwencji, gdyż jest tam wtrysk mechaniczny wielopunktowy. Przed zamontowaniem BLOSA była kompletna kupa! :duh: Auto kompletnie nie gadało. Z BLOSEM moje problemy zostały rozwiązane. Więc polecam :cool2:
Move your head and your ass will follow.........................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem na blosie w 3.0 V6 (nie bmw) i powiem wam ze jest lepszy od sekwencji...auto jezdzilo idealnie, tak samo na gazie jak i na benzynie, mialo moc, palilo ok 15% wiecej jak na benzynie i przez 2,5 roku i przebiegu ok 65-70k km wymienilem tylko 2x filterek gazu (8zl) oraz raz czyscilem tego blosa...pozatym wszystko idealnie!!

 

pozdr.

jesli posiadles kobiete swoich marzen to o pozostalych marzeniach mozesz smialo zapomniec...

http://img01.picoodle.com/img/img01/7/2/9/f_podpism_5d496cc.jpg

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=92490

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.