Skocz do zawartości

316i źle chodzi na benzynie dobrze na LPG


relom

Rekomendowane odpowiedzi

Objawy: szarpanie na benzynie, nierrówna praca silnika.

Na LPG: Wszystko w normie.

 

Wymienione: Pompa paliwa, wężyki pomiędzy wtryskami i dolotem paliwa, filter paliwa, wtryski paliwa (cała listwa na takie co nie widziały gazu), kable nie mają przebić, świece dobre.

 

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy przypadek źle ustawionej instalacji gazowej. Przy niewłaściwej dawce gazu komputer benzynowy próbuje skorygować dawkę tak żeby było dobrze i zmienia mapę wtrysku benzyny. Potem przełączasz na benzynę i silnik nie chodzi bo pracuje według niewłaściwej mapy. Spróbuj zrobić jak napisał kolega wyżej. Pojeździj kilkadziesiąt kilometrów tylko na benzynie. Jeżeli objawy ustąpią to znak że LPG rozbija Ci mapę wtrysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy przypadek źle ustawionej instalacji gazowej. Przy niewłaściwej dawce gazu komputer benzynowy próbuje skorygować dawkę tak żeby było dobrze i zmienia mapę wtrysku benzyny. Potem przełączasz na benzynę i silnik nie chodzi bo pracuje według niewłaściwej mapy. Spróbuj zrobić jak napisał kolega wyżej. Pojeździj kilkadziesiąt kilometrów tylko na benzynie. Jeżeli objawy ustąpią to znak że LPG rozbija Ci mapę wtrysku.

jechałem dziś z 60 km na benzynce samej i to samo...

później pomyślałem, żeby kleme od akumulatora odłączyć żeby komputerek się zresetował i próbowałem na 20 km i to samo... po odłączeniu jednego wężyka od przepustnicy do wtrysków silnik zaczyna równo pracować jak na gazie, lecz niekiedy przy szybkim przyspieszeniu muli go albo jak chcę szybko przyspieszyć 1, 2 dochodzi do 40 -50 km i zaczyna się mulenie tak jakby go zalewało albo za mało benzyny dostawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy moja falowała wymieniłem czujnik dawki paliwa i czujnik dolotu powietrza i już chodzi rewelacyjnie. Czujniki są pod kolektorem ssącym jeden niebieski 2 pinowy drugi czarny też 2 pinowy z taką rurką na dwa centymetry kosztują 100 zł za dwa. Spróbuj może ciebie też pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest prosta jak chodzi na gazie a na benzynie nie to moim zdaniem jest to lambda zacznij od jej sprawdzenia pod kompem. To pewnie na samym gazie młuciłes samochod -> nowe mapy wtrysku sie porobiły czyli ponownie klemy w dół, zakrecamy butle z gazem i wyciągamy bezpiecznik od gazu jak nadal zle to czyscimy przepustnice zaczynając od filtra powietrza aby był czysty i po kolei do przepustnicy. Ja tak miałem ze gaz OK a benzyna nie chciał jechac mulił strasznie kaszlał, zrób podstawowe rzeczy czyli jak wyzej wyczysc wszystko!!

w tym poscie jest na dole pokazany czyszczenie przepustnicy i tez motor 1.6 -> benzynka ekstrakcyjna

viewtopic.php?f=68&t=130363

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz awarię centralki gazowej i jak silnik chodzi na benzynie to centralka nie odłącza gazu. Spotkałem się z przypadkami że silnik dostawał oba paliwa. Żeby wykluczyć centralkę musisz odłączyć wtyczki od elektrozaworów, albo najlepiej zakręcić gaz w butli i wtedy sprawdzić czy jest różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zwykle na chłopski rozum

lpg II generacji do wysterowania z czujników samochodu potrzebuje o ile się nie mylę sygnału o obrotach i sondy lambda (I generacji totalnie nic) a i bez tego na upartego II gen też pociągnie. szczelność dolotu i pozostała mechanika ważna i tu i tu. Lpg I i II gen śmiało można porównać z gaźnikiem więc dużo do przyzwoitej pracy nie potrzebuje.

Wtrysk benzyny potrzebuje znacznie więcej infirmacji więc szukaj tam gdzie dla lpg nie ma znaczenia (skoro na lpg jest ok)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem (mam nadzieję że nie) ale z katem wywaliłeś lambdę? jeśli tak to już masz przyczynę. Jeśli nie to jeszce masz przepływkę czyjniki przepustnicy temperat itp więc proponuję jechać na kompa i od tego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.