Skocz do zawartości

Wymiana pompy wtrysku.


SUPREME

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam bmw e46 320d 136km 99r Okazało sie ze mam pompe do regeneracji. Jak wszyscy tutaj wiedza sa to duze koszta. Mysle wiec zeby kupic uzywana pompe sprawna i przełozyc poprostu. Wychodzi to o wiele taniej. Pytanie czy to zadziała? i czy moze ktos z was juz próbował robic takie rzeczy? Jak sprawdzic numer na pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mozesz tak zrobic ale nie bedziesz w 100% wiedział czy ta uzywka juz nie była regenerowana albo jak długo pochodzi. Moze byc tak ze bedziesz smigał 2 lata albo 1 miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowala by ale razem z silnikiem. Bo 150 konny E46 320d to jednostka CR i nie ma tam rotacyjnej pompy wtryskowej.

Tez kiedys myslalem czy swap samej pompy by sie powiodl i wydaje mis ie ze tak ale moze trzeba by bylo jeszcze ingerowac w software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może i regeneracja troszkę pieniędzy kosztuje , ale... . Regenerując swoją pompę wydasz ok 2500 zł ale masz pewność !!!! że wsiadasz do auta i jedziesz nie boisz się że Cie znowu spotka uszkodzenie pompy np. 300 czy 500 km od domu , po takiej regeneracji pewnie wytrzyma z 250 tkm pod warunkiem że będziesz o nią dbał... (w miarę możliwośći wymieniał filtr paliwa , nie jeździł na rezerwie itp.)czy się mylę koledzy ?? . Natomiast gdy kupisz używkę jak ją sprawdzisz wizualnie ? Jak kolega wyżej pisał może wytrzymać rok , dwa a może miesiąc i co w tedy ? , jak się rozleci po miesiącu ? Co zrobisz ? , czy nawet po roku , wcześniej wydane pieniądze na używaną pompę wyrzucisz w błoto . Zaoszczędzisz pewnie ok 1000 zł ? czyli wydasz jakieś 1500 zł (tyle ok kosztuje używka )i nie masz żadnej gwarancji że będziesz śmigał bezawaryjnie... chyba że ktoś zregenerował przed tobą pompę , lub BMW w której jeździła miała znikomy przebieg prawdopodobieństwo nie jest duże że trafisz akurat na taką . Jeśli masz zamiar jeszcze trochę jeździć BMW lepiej zrobić to raz a dobrze ! . Pozdrawiam Kostek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze szykowac typowo pod 136km lipa bo 150 miał bym za ładna kaske. Co do tej ostatniej wypowiedzi to używana pompe mozna kupic od 500zl do 1000zl bo 1500zl za pompe uzywana to gruba przesada i raczej tylko frajer by ja kupił nikomu tu nie ublizajac.

Wstawienie używanej pompy jest ryzykiem wiem! Jeszcze to przemysle chyba ze ktos chce kupic moja bume 16 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze szykowac typowo pod 136km lipa bo 150 miał bym za ładna kaske. Co do tej ostatniej wypowiedzi to używana pompe mozna kupic od 500zl do 1000zl bo 1500zl za pompe uzywana to gruba przesada i raczej tylko frajer by ja kupił nikomu tu nie ublizajac.

Wstawienie używanej pompy jest ryzykiem wiem! Jeszcze to przemysle chyba ze ktos chce kupic moja bume 16 500zl

 

16.5 tys zl to co tam jest jeszcze zepsute ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.