Skocz do zawartości

Co denerwuje w 5-ce


promo

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil mam przedliftową E60 - czyli jak rozumiem powinno się dać u mnie wcisnąć w konsolę przełącznik świateł (w pozycji 0 czy może innej ? )

i wtedy będą świeciły światła cały czas bez mojej ingerencji w przełącznik ?

Czy to się tyczy wszystkich modeli E60 czy są jakieś wymagania np reflektory dynamic, czy też może halogenowe zwykle ??

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najbardziej mnie smieszy ze w tej klasie auta jak E60...odstaja listwy drzwiowe i patrzac sie z boku wyglada jak by drzwi nie byly w jedenej lini.Niewiem jak w PL ale w uk to stalo sie na tyle zauwazalne ze co trzecia B-emka ma ten problem.Niewspomne o elementach slupkow drzwiowych po miedzy drzwiami,poprostu traca kolor czarny i matowieja od slonca czy czegos tam oraz elementy lusterek tak samo sie dzieje.Moja piatka ledwie zaczela piaty rok a juz widac odpryski na felgach,normalnie schodzi lakier i robia sie chropowate powieszchnie i widac rdze hehe.Nie bede dalej pisal jak popszednicy o slabej jakosci materialow wykonczenia jak np E39 byly lepsze bo bede sie powtarzal,ale jezeli F10 bedzie miala tyle mankamentow to sie gleboko zastanowie przed kupnem.Wiadomo tez niema samochodow idealnych;)
The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil mam przedliftową E60 - czyli jak rozumiem powinno się dać u mnie wcisnąć w konsolę przełącznik świateł (w pozycji 0 czy może innej ? )

i wtedy będą świeciły światła cały czas bez mojej ingerencji w przełącznik ?

Czy to się tyczy wszystkich modeli E60 czy są jakieś wymagania np reflektory dynamic, czy też może halogenowe zwykle ??

Mam 2004 z dynamic i nie ma takiej siły która by wcisneła ten przełącznik w jakiejkolwiek pozycji! :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frodo .... też myślałem że nie ma takiej siły (co prawda raz walnąłem kolanem i weszło) ale dzisiaj w drodze do pracy faktycznie się tym nieco pobawiłem (wrażenie jakbym coś zepsuł ;) ) i wchodzi - musisz wyczuć moment i to samo wskakuje jak przekroczy pewną granicę. Oczywiście w pozycji światła mijania ma się znajdować przełącznik.

 

Natomiast pytanie do Tora:

 

Odchacz światła dzienne - oznacza tyle co zaznacz "V" czy też ma być to odznaczone ? Dlaczego pytam ponieważ dzisiaj próbowałem różnych trików po wciśnięciu tego przełącznika i ustawień w iThink ;) i tuż po przekręceniu kluczyka światła świecą się od razu - wniosek - mogą mi wyjechać akumulator lub też w zimie przy dużych mrozach utrudnić rozruch. Czy jest opcja zrobienia czegoś takiego że lampy dopiero zapalają się automatycznie DOPIERO po uruchomieniu silnika a nie przed ??

 

Co mnie jeszcze irytuje:

Mega patent niemieckich inżynierów w kwestii halogena/ów - żeby go zdemontować (nie wiem wymienić żarówkę) chyba trzeba pół samochodu rozebrać:)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja zrobienia czegoś takiego że lampy dopiero zapalają się automatycznie DOPIERO po uruchomieniu silnika a nie przed ??

 

 

Nie ma takiej możliwości. Zimą niestety trzeba powrócić do włączania ręcznego, bo aku padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam

mnie wkurza w mojej

czujnik deszczu ale teraz smigam na manualu i jest ok

 

Nie wiem (bo nie sprawdzałem), jak to jest w E60, ale w Mercedesie po odłączeniu czujnika deszczu, dochodził zamiast tego jeszcze jeden "bieg".

Co do samego czujnika, to żeby prawidłowo działał, wycieraczki muszą być w dobrym stanie (chociaż też nie zawsze w 100% to pomaga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś ile kosztuje opcja zamykania klapy z pilota do E60 po lificie ?

 

Byłem dzisiaj w ASO, sam chcialem coś takiego sobie dołozyć. Niestety zonk - nie dokładają tego bajeru. Można sobie zrobić na własną rękę ale ASO tego nie robi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie smieszy ze w tej klasie auta jak E60...odstaja listwy drzwiowe i patrzac sie z boku wyglada jak by drzwi nie byly w jedenej lini.Niewiem jak w PL ale w uk to stalo sie na tyle zauwazalne ze co trzecia B-emka ma ten problem.

Jak ktoś rozbierał drzwi do np. malowania to co się dziwić że pózniej listwy są w takim stanie , zgadza się ja też widziałem już nie jedną z dziwnym kształtem listwy drzwiowej ale jak się dobrze popatrzy w większości na jasnym kolorze widać inny odcień drzwi w których właśnie jest ta żle spasowana listwa. Sama od siebie przy normalnym użytkowaniu tak listwa się nie wykrzywi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrzywi

 

od temperatury :-(

 

drzwi nie malowane, nie rozbierane, lakiernik ich w życiu nie dotykał

a na końcu sobie odstają :-)

 

ot, urok taki... be em fu

Potwierdzam ostatnio znajomy przyjechał do mnie salonową od nowości i też obaj patrzeliśmy tak :shock: :shock: na tą odstającą listwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Listwy niestety odstają i to prawda ! Denerwuje i to bardzo bo każdy patrzy i mówi że pewnie bity był !

Ale oprócz listew co mnie denerwuje:

hmmm....

no muszę jeszcze trochę pomyśleć............

ale nie wiem ......

może..........

a może brak uchwytu na cole z maca ! Nie , nie kierowca BMW nie źre w macu! To po co mu uchwyt!

a może za szybko jeździ ! I to przez to te mandaty! Wkurzające???

sorry! Ale nic nie mogę wymyślić!

 

JEDYNE CO MNIE NAPRAWDE WKURZA TO NACIĄGANIE W SERWISIE BMW PRZY WYMIANIE OLEJU! MAŁO ŻE KASUJĄ JAK ZA ZBOŻE TO JESZCZE ZAMIAST NALAĆ OLEJU TYLE CO TRZEBA TO LEJĄ MINIMUM ABSOLUTNE I PRZY PERWSZEJ OKAZJI BEZCZELNIE KASUJĄ ZA KOLEJNY LITR OLEJU NA DOLEWKĘ JUŻ RAZ SKASOWANY! I NIE JEST TO PRZYPADEK POJEDYŃCZY! PROPONUJE ABY KAŻDY PRZY OKAZJI WYMIANY OLEJU W ASO BMW SPRAWDZIŁ PRZY ODBIORZE STAN OLEJU I NAPISAŁ NA FORUM W TEMACIE CO GO DENERWUJE SOWJE SPOSTRZEŻENIA NA TEMAT POZIOMU OLEJU! A TŁUMACZENIA ŻE 8,25 LTR TO WŁAŚNIE JEST MINIMUM TO O KANT D... MOZNA ROZBIĆ! SAM SPRAWDZAŁEM I PO NALANIU 8,25 MAMY POZIOM MIĘDZY ZNAKAMI TAK JAK POWINNO BYĆ!

I TO MNIE WKURZA W MOJEJ PIĄTCE ŻE STRACH DO SERWISU JECHAĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wymienia olej w serwisie? Podobnie klocki. to oczywiście sarkastyczne pytania ale do rzeczy, Wiem ze nie kazdy ma taką możliwość aby wjechać na warsztat do znajomego i pod jego okiem samemu wymienic olej. Ja tak mam co procentuje bo wiele moge się nauczyć. Olej Long lif'a kupuję od dealera Castrola co daje mi niezłą cenę a wymiana oleju to 20 zł.

 

swoją drogą ciekawy jestem ile kosztuje wymiana oleju w beemce... Jak bylem w Wawie to za samo podłączenie chcieli 400zł :duh:

 

Myślę, że jak ktoś czyta forum i chce trochę oszczędzić, to nie szkodząc beemce może sam wiele zrobić.

 

 

A co mnie jeszcze denerwuje? Buraki które wkłada mi kolega za lusterka jak do niego podjeżdżam (właściciel Audi) :D :) :lol:

Who's got the key to my beema ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Promo - koszt wymiany oleju w 530i w BMW Service Misiak to kwota 540 PLN (Olej, filtr, kasowanie inspekcji, usługa) - przynajmniej tam leją jakieś 3/4 stanu (tyle było po odbiorze). Wydaje mi się że rzetelnie do klienta podchodzą.

 

Dla porównania w ASO VW płaciłem za podobną usługę 340-370 PLN (4,5 litra oleju)

 

Nawiązując do buraków.... mnie drażni często zadawane pytanie przez znajomych: czy kupiłem sobie już dresik i czy mam na stanie srebrny łańcuch (do koloru auta...)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wymienia olej w serwisie?

swoją drogą ciekawy jestem ile kosztuje wymiana oleju w beemce... Jak bylem w Wawie to za samo podłączenie chcieli 400zł :duh:

 

 

Na przykład ja :-)

 

z banalnie prostego powodu -

a/ nie zastanawiam sie czy olej ktory mi nalali to taki jak byc powinien czy nie do końca bo sie na przykład z allegro przypełzł, no i opakowanie niby to samo, ale zawartość jak by nie do końca

 

b/ za wymianę wszystkich filtrów z olejami płacę mniej wiecej stówke za wykonanie usługi to jeszcze ujdzie :-) jak na aso ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wymienia olej w serwisie?

Ja, bo lubię mieć pieczątki w książce serwisowej, a jeszcze bardziej lubi je przyszły nabywca tego auta :)

 

otóż to! Raz tylko kupiłem samochód z "zagubioną książką" - nigdy więcej!!!

Teraz pilnuje pieczątek bo sam chcę, żeby pojazd który chę kupić miał prowadzona książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka serwisowa z uzupełnionymi wpisami i pieczątkami działa magicznie na kupujących - nawet jeśli jest podrabiana a kilometry skręcone.

Wielu ludzi widząc książkę serwisową automatycznie jest oślepiona i nawet nie chce jechać na serwis do ASO - no bo po co skoro wszystkie wpisy są i pokrywają się ze stanem licznika :) Może przy droższych brykach jest inaczej

 

Ja też ASO wizytuję - pieczątki to jest to (dla przyszłego użytkownika ewentualnego za kilka lat). Inwestuję w samochód ;) i jego marketing

 

A co do ASO i pewności oraz jakości olejów to ja nie byłbym taki pewny jak kolega krecik - wiem jakie lody kręcą ASO z branżą w której pracuje więc nie zdziwi mnie fakt gdyby w samochodzie zamiast Castrola był Lotos, a zamiast oryginalnego filtra zamiennik powiedzmy MANN'a.

Zawsze winna obowiązywać zasada ograniczonego zaufania - może jestem w błędzie ale ilu z was stoi pod samochodem w ASO i patrzy co mechanik leje do silnika ?

Nie oczerniam i nie mówię że wszyscy to robią ale często to się zdarza.

 

a przy okazji mamy już OT

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksze prawdopodobieństwo kupienia podróby na allegro za 60zł (gdzie w hurtowni po dużych rabatach jest ten sam baniak po 80 a w detalu po 126zł) niż że ci w aso naleją syfu.

 

poza tym - proste - jak ci sie po takim "syfie" podmienionym w asu silnik rozpadnie, to przynajmniej masz minimalną szansę powalczyć :-)

troche to bedzie kosztowało czasu, nerwów, i opinii, ale szansa istnieje :-)

 

a w przypadku zaoszczędzenia paru złotych, samodzielnych zakupów na allegro, wymianie u pana ziutka w garażu za stodołą, nawet i tej szansy nie mamy ;-)

 

 

a pieczątki w ksiązce - tam na pieczątce jest telefon, wybierasz, dzwonisz, podajesz nr. budy i pytasz - czyli auto bylo tego i tego dnia na przeglądzie i z jakim licznikiem, kilku sie juz na to nadziało:-) a akurat w bmw sprawdzenie historii auta jest banalnie proste - pierwsze z brzegu aso poda ci całą historie serwisów w niemczech :-) niestety polskie aso trzeba juz obdzwaniać indywidualnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik - nie kwestionuję - na allegro co jedynie kupiłem do samochodu to dywaniki gumowe :)

I nie pokuszę się na zakup taniego oleju czy filtrów "niemieckich oryginałów" na Alledrogo :)

Zresztą powiem szczerze, że wiem jak się rozlewa w Polsce oleje, wiem ilu jest dealerów i ile pośredników którzy napełniają oleje dla znanych brandów. Część przychodzi faktycznie z Europy ale jest też sporo Made in Poland przez autoryzowanych konfekcjonerów.

 

Jeśli chodzi o ASO jedynie zasygnalizowałem fakt że takie sytuacje się zdarzają i należy mieć ograniczone zaufanie i nie wierzyć ślepo że jak ASO to ze złota. Owszem jest większa szansa na powalczenie w przypadku roszczeń ale jak znam życie i tak się wyłgają. To bezsprzeczne :)

 

Ty, ja i wielu ludzi sprawdza ... ale jest też inna część społeczeństwa która na widok pieczątki z ASO sika w majtki i kupuje auto "bo pewne" - przecież ma wszystkie pieczątki ;) ..... a co napisałeś to prawda - jest to dziecinnie proste .... nawet prościej niż w VW czy MB

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.