Skocz do zawartości

Fotoradar W Niemczech,czy zdjęcia przychodzą!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,2 dni temu jechałem z Holandi przez Niemcy w okolicach Magdeburga w nocy strzelił mi fotoradar zdjęcie!!

Czy zdjęcia z Niemiec przychodzą do Polski,może wie ktoś jakie są cenny mandatów??

Powiem szczerze że obawiam się o kwotę,gdyż na 80 miałem ok 140 zamyśliłem się :duh:

Z góry dzieki za odpowiedzi!!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z fotografią jest problematyczna z uwagi na spór począwszy o zasadności ścigania poza granicami swojego państwa poprzez kwestie windykacji nałożonej kary finansowej.

Najważniejsze pytanie powinno brzmieć: jak często podróżujesz do Niemiec? oraz czy stać Cię na uregulowanie żądanej kwoty (100-500 euro + ewentualny zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Niemiec - skrajnie stosowane ale przypadki się zdarzają)?

Zdjęcia co do zasady przychodzą, aczkolwiek istnieje szansa, że Ciebie pominą ( ocena organu występującego o ukaranie)

Po otrzymaniu pisma ze stwierdzeniem wykroczenia i ustalenia kierującego pojazdem w danej sytuacji - masz czas na odpowiedź z uzasadnieniem danego wykroczenia ( uzasadnienie może mieć REALNY wpływ na obniżenie wysokości mandatu). Następnie dostaniesz określoną kwotę wraz z nr konta na który we wskazanym terminie należy uregulować należność.

Jeśli często podróżujesz po sąsiedniej stronie radziłbym opłacić należność, jedną z konsekwencji może być zatrzymanie prawo jazdy/pojazdu etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z fotografią jest problematyczna z uwagi na spór począwszy o zasadności ścigania poza granicami swojego państwa poprzez kwestie windykacji nałożonej kary finansowej.

Najważniejsze pytanie powinno brzmieć: jak często podróżujesz do Niemiec? oraz czy stać Cię na uregulowanie żądanej kwoty (100-500 euro + ewentualny zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Niemiec - skrajnie stosowane ale przypadki się zdarzają)?

Zdjęcia co do zasady przychodzą, aczkolwiek istnieje szansa, że Ciebie pominą ( ocena organu występującego o ukaranie)

Po otrzymaniu pisma ze stwierdzeniem wykroczenia i ustalenia kierującego pojazdem w danej sytuacji - masz czas na odpowiedź z uzasadnieniem danego wykroczenia ( uzasadnienie może mieć REALNY wpływ na obniżenie wysokości mandatu). Następnie dostaniesz określoną kwotę wraz z nr konta na który we wskazanym terminie należy uregulować należność.

Jeśli często podróżujesz po sąsiedniej stronie radziłbym opłacić należność, jedną z konsekwencji może być zatrzymanie prawo jazdy/pojazdu etc.

 

dzięki kolego za szybką odpowiedz,więc nic innego mi nie pozostaje jak liczyc ze nie przyjdzie fotka!!!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię kolego mojemu bratu przyszło 100 euro mandatu z Niemiec :|

 

....przynajmniej punktów karnych nie dostaniesz

 

 

 

Łączę się w bólu

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię kolego mojemu bratu przyszło 100 euro mandatu z Niemiec :|

 

....przynajmniej punktów karnych nie dostaniesz

 

 

 

Łączę się w bólu

Niemirad

 

punktów karnych niedostanie nikt, to wynika z jurysdykcji. A co do kwestii wysłania powiadomienia to kwestia landu i podejścia do danego wykroczenia, może się okazać, że dane wykroczenie jest niewspółmierne z karą i odstąpią od ukarania, w co osobiście wątpie:/

w przypadku dostarczenia zawiadomienia o wykroczeniu proponuje konkretnie uzasadnić i starać się o najmniejszy wymiar kary - każdorazowe otrzymanie powiadomienia przerywa bieg przedawnienia na co uczulam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zdjecie na polskich blachach to raczej nie przyjdzie - pare juz mi sie 'przytrafilo' :norty: a jeszcze ani jedno nie przyszlo - co wiecej nawet jak mnie zatrzymali na granicy to nie wreczyli mi fotki (a slyszalem juz takie wersje)

A moze po prostu mialem farta ;)

Na zoltych blachach mandaty przychodzily w 2 z 3 przypadkow

Wydaje mi sie ze sporo moze zalezec tez od landu a nawet miejscowosci gdzie zdjecie zostalo zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię kolego mojemu bratu przyszło 100 euro mandatu z Niemiec :|

 

....przynajmniej punktów karnych nie dostaniesz

 

 

 

Łączę się w bólu

Niemirad

 

100 euro bym jeszcze przebolał ale jak znalazłem w necie cennik mandatów w Niemczech to mi włosy na głowie staneły!!!

Wyszło mi za moją prędkość 500euro!!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja też kilka razy zostałem zastrzelony żółtym światłem. w 2004 roku Frankfurt nad Menem, później 2x w Bawarii, 1x koło Magdeburga, 1x koło Hannovera i chyba kiedyś jeszcze 2x w Austrii na odcinku kilku kilometrów niestety. Minęło już sporo czasu i nigdy nic nie dostałem. Słyszałem natomiast, że jeśli jeszcze raz pojadę na tych blachach do danego kraju gdzie dostałem mandat i policja rutynowo mnie zatrzyma to wtedy sprawdzą i będę musiał zapłacić wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kilka razy zostałem zastrzelony żółtym światłem. w 2004 roku Frankfurt nad Menem, później 2x w Bawarii, 1x koło Magdeburga, 1x koło Hannovera i chyba kiedyś jeszcze 2x w Austrii na odcinku kilku kilometrów niestety. Minęło już sporo czasu i nigdy nic nie dostałem. Słyszałem natomiast, że jeśli jeszcze raz pojadę na tych blachach do danego kraju gdzie dostałem mandat i policja rutynowo mnie zatrzyma to wtedy sprawdzą i będę musiał zapłacić wszystko.

 

Hmm ciekawe ... a jak sprzedasz auto komuś z tego samego powiatu i bidulek nie zmieni numerów rejestracyjnych ? Przecież załamie się za taki "gratis" do autka :norty:

 

 

EDIT : Znajomy dostał strzała w plecy we Francji i też nic nie dostał :norty:

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mandat jest niski to Niemcy raczej nie wysylaja zdjec, bo po prostu im sie nie oplaca (tu chyba wyjatek stanowi Baden-Württemberg, ktory znajomemu przyslal mandat na 30 euro). Jak ktos wczesniej napisal masz prawo do uzasadnienia wykroczenia - jesli jest dobre i prawdopodobne ma ono odbicie w kwocie mandatu (chociaz nie redukuje go do 0!). Nie slyszalem jeszcze, aby od kogos windykowali naleznosc na odleglosc - problem w przypadku niezaplacenia zaczyna sie podczas kontroli drogowej na niemieckiej drodze. Rowniez jesli zdjecie nie zostalo wyslane, a wykroczenie zostalo popelnione i odnotowane - mozesz dowiedziec sie nagle, ze z powodu przekroczenia predkosci wtedy a wtedy o tyle i tyle masz miesieczny Fahrverbot i XXX Euro do zaplaty.

Dla ulatwienia: w DE latwiej dostac ostra kare za brak odleglosci miedzy pojazdem poprzedzajacym a toba niz za predkosc (uwaga - na A9, R. München, ilekroc jade to stoja Blitze). Za to polecam uważać znacznie na strefach "30":)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Przepraszam za odgrzebywanie tematu ale nic innego nie mogę znaleźć a przegrzebałem chyba wszystkie fora. Mam podobną sytuacje tylko już dostałem 'informacje o wykroczeniu' ,tzn nie ja ale do firmy przyszło. Wszędzie jest o niskich wykroczeniach a nie ma o zakazie poruszanie sie po terenie Niemiec.... Na zdjęciu można odczytać ze to ja a nie np. kobieta. Wykroczenie na autostradzie o 81km/h. Auto na holenderskich blachach ( dla tego pewnie przyszło ). Co radzicie? Czy można podać kogoś innego, tzn kobietę, gdzie ewidentnie widać ze to mężczyzna jedzie, lub mężczyznę ale starszego? Nie chodzi tu o mandat, 600 euro trudno ,ale o te 3 miesiące zakazu jazdy, co dla mnie jest praktycznie nierealne. Przy jakich okolicznościach dostaje się to ograniczenie, czy zawsze? Wg. taryfikatora wygląda za za każde przekroczenie prędkości o 70km.... W jaki sposób najlepiej uzasadnić wykroczenie aby nie dostać tego zakazu? Jest to moja pierwsza fotka w DE..... Bardzo proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim zacznij od skonkretyzowania opisywanego powiadomienia, jaką ma formę tj. na kogo jest zaadresowane, kogo wskazuje, do czego i na jakiej podstawie zobowiązuje? Okres kiedy miało zdarzenie owe wykroczenie jest również istotny. Jednocześnie po analizie tj. odpowiedzi na w/w pytania trzeba usiąść i pomyśleć na treścią odpowiedzi:)

życzę powodzenia, w razie wątpliwości służę pomocą, pod warunkiem znalezienia chwili czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko. Mam podobny problem, tj. fotoradar zrobił mi fotke na jakiejś niemieckiej wsi (ok 300km od granicy z PL). Predkosc byla ok 80/50. Jakie jest prawdopodobieństwo ze przyjdzie fotka? Jak wysoki jest mandat za takie przekroczenie i czy nie znudzi niemca dochodzenie kto jest wlascicielem pojazdu (auto kupione w PL jeszcze nie przerejestrowane :) ). Po przyslaniu poprzedniemu wlascicielowi informacji, pozniejszym wyjasnieniu ze sprzedal auto itp nie znudzi im sie? beda dochodzic do konca?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

We wrześniu 2008 roku za przekroczenie dozwolonej prędkości "uwiecznił" mnie fotoradar we Francji. Do tej pory nie otrzymałem żadnego mandatu. Rozumiem, że wykroczenia podlegają ściganiu na terytorium kraju, w którym zostały popełnione i przy kolejnej wizycie we Francji, nawet przy rutynowej kontroli, zostanę obciążony mandatem.

Ale patrząc z drugiej strony, to czytałem w Internecie wypowiedź dotyczącą właśnie takiej sytuacji jak moja. Otóż we Francji nie ma przedawnienia wykroczenia, ale jest zaprzestanie ścigania, które jeśli nie ustalono sprawcy następuje po 2 latach od momentu popełnienia wykroczenia, natomiast w sytuacji w której w celu ustalenia sprawcy wdrożono postępowanie sadowe i było ono bezskuteczne, zaprzestanie ścigania następuje po 3 latach (czy to prawda?).

Jak sprawdzić, czy prowadzone było postępowanie sądowe i kiedy bezpiecznie mogę jechać do Francji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co prawda czasu dosyć odległe, ale wjechałem służbowym samochodem kumpla *zarejestrowany na firmę, on był też tylko pracownikiem, który go użytkował) do Frankfurtu nad Odrą (ja akurat nie miałem dodatkowego ubezpieczenia, a on miał)-aby być dobrze zrozumianym były to czasy gdy jeszcze kontrola graniczna była. Zagapiłem się i dostałem fotkę na 30 zaraz za przejściem. We Frankfurcie byłem około 30 minut i spokojnie wróciłem do Polski. Do firmy nic nie przyszło. Totalna cisza. Ja w międzyczasie zakończyłem tam pracę, ale koleś po około 6 miesiącach od zdarzenie miał kontrolę w Niemczech tym właśnie samochodem i mu przykleili wykroczenie... Ale o tym dowiedziałem się po chyba 3 latach, że tak było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.