Skocz do zawartości

e39 530d touring woda w kokpicie pasażera


pilot1

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

parę razy przejechałem ostro przez kałuże

i z tyłu prawa strona u pasażera jest zalana, dywanik kompletnie mokry, kapie z niego.

Drzwi raczej szczelne na 99%.

Woda jakby wydobywa się z otworu mocującego dywanik, spod spodu.

  • czy ktoś miał podobną usterkę?

  • czy są tam jakieś uszczelki?

  • jak się tam dostać?

będę wdzięczny za pomysły,

z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

parę razy przejechałem ostro przez kałuże

i z tyłu prawa strona u pasażera jest zalana, dywanik kompletnie mokry, kapie z niego.

Drzwi raczej szczelne na 99%.

Woda jakby wydobywa się z otworu mocującego dywanik, spod spodu.

  • czy ktoś miał podobną usterkę?

  • czy są tam jakieś uszczelki?

  • jak się tam dostać?

będę wdzięczny za pomysły,

z góry dzięki!

No to kolego się musisz zdecydować - bo albo drzwi są szczelne na 100% albo "raczej szczelne na 99%.

Pierwsze co to rozbierz boczek tych drzwi (prawe tylne) - nic nie kosztuje a może Ci na 100% wyjaśnić, ze drzwi SĄ SZCZELNE zamiast "raczej szczelne". Ja obstawiam, że jest to odklejona w którymś miejscu mata wygłuszająca w drzwiach lub ewentualnie uszczelki w dolnej części drzwi są odkształcone i nie trzymają (skoro po przejechaniu przez kałużę powstała powódź). Choć z drugiej strony biorąc pod uwagę to co dzieje się ostatnio w pogodzie powoduje, że nie masz pewności, że tam Ci już nie przeciekało przed wjazdem w kałużę. Ja u siebie kiedy rozszczelniła mi się mata wygłuszająca zauważyłem powódź na lewym tylnym dywaniku kiedy podniosłem zakupy i zaczęło kapać z reklamówki. Wcześniej nic nie zauważyłem niepokojącego. Możesz też sprawdzić czy po wizycie na myjni nie masz wody/kropel wody na progach wewnatrz auta - na tych listwach plastikowych ochronnych/ozdobnych. Jeśli tych kropel jest sporo to na 100% odklejoną masz matę wygłuszeniową w drzwiach. Możesz mieć też zapchane odpływy w drzwiach i zbiera się w nich woda która wlatuje między szybą a karoserią ale już z tych drzwi nie wylatuje. Jeśli szukasz tych odpływów to zajrzyj pod dolną krawędź otwartych drzwi. Od strony środkowego słupka (w przypadku tylnych drzwi) dostrzeżesz blachę drzwi rozwarstwioną na 2 płaty (otwór podłużny szerokości około 3mm i długi na jakieś 6-7mm).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i od spodu coś się dzieje choć - jeśli mam być szczery - to jeszcze nie czytałem tu na forum przypadku aby komuś od spodu coś przeciekało. Za to przypadków rozszczelnionej maty wygłuszeniowej, będącej powodem przeciekania wody do kabiny było multum i jest to jedna z bardzo typowych usterek BMW.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach motoryzacyjnych są różne specyfiki tego typu. Powiesz, że chcesz przykleić matę w drzwiach - połączenie ma być szczelne przed wodą ale plastyczne cały czas żebyś mógł w każdej chwili tą matę odkleić i potem do tego znów przykleić. Na pewno Ci coś doradzą. Ja kupowałem jakiś specyfik chyba w Castoramie - był to jakiś kit do uszczelnienia połączeń szyb z karoseriami - chyba to było to:

http://www.ekwasek.pl/index.php?products=product&prod_id=135

Jeśłi to mata Ci się odkleiła i będziesz to kleił na nową taką masą to nie żałuj tej masy - zrób porządną, szeroką spoinę i potem bardzo dokładnie ta matę centymetr po centymetrze wklejaj dociskając porządnie palcami. Jeśli odwalisz fuszerę to po niedługim czasie znów będziesz miał wodę w aucie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się leje całkiem od spodu.

z tego co zauważyłem jest uszkodzona okolica jakiegoś korka w podłodze, prawdopodobnie ktoś na coś najechał, lekko wygięło blachę w pobliżu korka i zrobiła się tam szczelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Szanowni,

To teraz mnie to trafiło... Generalnie wszystko przeczytałem i wiem co jak zrobić ale...

Ja mam poduszki boczne w drzwiach i się zastanawiam czy demontując boczki czegoś nie spieprzę?

Jak myślicie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

To teraz mnie to trafiło... Generalnie wszystko przeczytałem i wiem co jak zrobić ale...

Ja mam poduszki boczne w drzwiach i się zastanawiam czy demontując boczki czegoś nie spieprzę?

Jak myślicie?

 

Pozdrawiam.

Nie spieprzysz. Rób powoli i dokładnie to wszystko będzie ok. Jeśli przy wyłączonym zapłonie odłączysz poduszki i je gdzieś odłożysz na bok (i nie będziesz włączał zapłonu) to nawet nie powinno Ci zarejestrowac żadnego błędu poduszek potem, że będzie Ci się świeciła kontrolka na kokpicie. Jak chcesz czuc się bezpieczniej możesz też odłączyc akumulator.

Tyle tylko, że do uszczelnienia maty ja np nawet nie demontowałem poduszek - one w niczym mi nie przeszkadzały. Owszem - gdy trzeba np szybę w uchwyty wsadzic na dole drzwi to tak - wtedy lepiej odłączyc/wyjąc poduchy. Ale do zabawy z uszczelnieniem maty to z tego co pamiętam nie ruszałem poduszek.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, reasumując.

Wszystko się udało, faktycznie dziecinnie prosta robota.

Boczków nie zdejmowałem całkowicie tylko odchyliłem.

Do klejenia użyłem kleju montażowego (w tubkach jak silikon ale lepiej klei) no i oczywiście niezastąpionej szarej taśmy.

Po zabiegu uszczelniania były dwie burze w tym ostatnie oberwanie chmury nad Warszawą, a w środku suchutko :)

 

Pozdrawiam, Greg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, reasumując.

Wszystko się udało, faktycznie dziecinnie prosta robota.

Boczków nie zdejmowałem całkowicie tylko odchyliłem.

Do klejenia użyłem kleju montażowego (w tubkach jak silikon ale lepiej klei) no i oczywiście niezastąpionej szarej taśmy.

Po zabiegu uszczelniania były dwie burze w tym ostatnie oberwanie chmury nad Warszawą, a w środku suchutko :)

 

Pozdrawiam, Greg.

Ja nie eksperymentowałem z klejami montażowymi itp tylko kleiłem czymś podobnym do fabrycznego kitu. A dlaczego? Dowiesz się jak przyjdzie Ci odkleic matę bo np będziesz musiał coś pogmerac przy mocowaniach szyby lub mechanizmie. Wtedy odklejenie maty od kleju montażowego itp będzie oznaczało jej zniszczenie a podejrzewam, że kupno takiej w ASO to trochę siana trzeba wydac. A przy takiej masie a'la kit odrywasz matę bez żadnych problemów i zniszczeń a potem ją na spokojnie znów zaklejasz.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

mam podobny problem, po ulewach mam kałużę na podłodze z tyłu po prawej stronie,

po przeczytaniu sugestii innych użytkowników zdjąłem boczek z drzwi,

okazało się, że na długości ok.10 cm mata jest odklejona, ale na wysokości ok. 30 cm,

sam spód trzyma mocno,

pytania:

1) czy w drzwiach rzeczywiście zbiera się aż tyle wody, że jest jej ponad 30 cm i się przelewa?

2) jeżeli to jest przyczyna to jak poprawić drożność kanałów odprowadzających wodę z drzwi?

3) jeżeli macie jakieś inne pomysły na przyczynę pojawienia się wody na podłodze to proszę pisać, dodam, że nie mam szyberdachu,

4) jakim sposobem udało się Wam usunąć wodę z podłogi? ja mam odkurzacz na wodę i nim wybieram wodę z otworu do montażu dywaników, ale jak przyświecę latarką, to jednak trochę wody zostaje między podłogą a blachą na spodzie i nie wiem jak się jej pozbyć całkowicie.

 

Chciałbym uniknąć sytuacji, której podłoga by mi zgniła od takiej głupoty... :(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam podobny problem, po ulewach mam kałużę na podłodze z tyłu po prawej stronie,

po przeczytaniu sugestii innych użytkowników zdjąłem boczek z drzwi,

okazało się, że na długości ok.10 cm mata jest odklejona, ale na wysokości ok. 30 cm,

sam spód trzyma mocno,

pytania:

1) czy w drzwiach rzeczywiście zbiera się aż tyle wody, że jest jej ponad 30 cm i się przelewa?

2) jeżeli to jest przyczyna to jak poprawić drożność kanałów odprowadzających wodę z drzwi?

3) jeżeli macie jakieś inne pomysły na przyczynę pojawienia się wody na podłodze to proszę pisać, dodam, że nie mam szyberdachu,

4) jakim sposobem udało się Wam usunąć wodę z podłogi? ja mam odkurzacz na wodę i nim wybieram wodę z otworu do montażu dywaników, ale jak przyświecę latarką, to jednak trochę wody zostaje między podłogą a blachą na spodzie i nie wiem jak się jej pozbyć całkowicie.

 

Chciałbym uniknąć sytuacji, której podłoga by mi zgniła od takiej głupoty... :(

pozdrawiam

1) Wody nie musi być aż ponad 30cm - woda deszczowa spływa po całej macie wiec jeśli gdzieś jest nieszczelność to woda tam przeniknie.

2) niektórzy wiercili w spodzie drzwi dodatkowy otwór - ponoć jest tam od spodu jakiś korek/zaślepka i w niej robili otwór (ale szczerze mówiąc nie zaglądałem tam i nie wiem czy jest ten korek/zaślepka czy nie.

3) w 99% przypadków woda na podłodze pojawia się w skutek nieszczelnej maty

4) ja wodę zbierałem szmatą mocno przyciskając szmatę do wykładziny aby ją wycisnąć (zebrałem na maxa ile się da) - potem po przesuszeniu suszarką jeździłem jakiś czas bez dywanika aby wilgoć sobie na spokojnie bez krępacji odparowała/wyschła - po 2 tygodniach było ok (ale było to w sezonie wiosenno letnim)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem już silikon, który służy min. do uszczelniania łodzi, szyb itp., mam nadzieję, że będzie dobry...

muszę to zrobić puki dobra pogoda i potem sprawdzian w pierwszą ulewę

 

dzięki za pomoc

Byle tylko ten silikon nie sklejał tych powierzchni na trwałe bo będziesz przeklinał dzień, w którym go kupiłeś kiedy przyjdzie Ci np naprawic mechanizm podnoszenia szyby lub szyba Ci z łap wypadnie - wtedy będziesz musiał zniszczyc tą matę żeby się dobrac do wnętrza. A podejrzewam, że taką matę niełatwo dorwac a w ASO pewnie policzą sobie jak za zboże.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakim sposobem udało się Wam usunąć wodę z podłogi? ja mam odkurzacz na wodę i nim wybieram wodę z otworu do montażu dywaników, ale jak przyświecę latarką, to jednak trochę wody zostaje między podłogą a blachą na spodzie i nie wiem jak się jej pozbyć całkowicie...

usuwałem wodę namaczając ręcznik, a później go wykręcałem,

potem wsuwałem do otworów mocujących pipetę plastikową i usuwałem wodę pracowicie po 3ml :?

można też użyć gruszki do lewatywy z odpowiednio długą rurką :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ostatnio wode w pod tylnym dywanikem, tyle ze u mnie dostala sie przodem przez źle uszczelnioną dziurę nawierconą aby przeprowadzic kabelek do alarmu. Pewnie nic by sie nie stalo , gdyby nie fakt ze mialem niedrozny kanalik splywu wody z szyby. Znajduje sie on w rogu pod filtrem przeciwpyłkowym, warto tam zajrzeć, bo inaczej woda sie zbiera i zdarza sie ze przelewa sie pod filtr, allbo zalewa mechanizm wycieraczki.

Ogolnie mialem tam okolo 5litrów wody. Aby dobrze to osuszyć, trzebabyło całą mate wyjąc, czyli odchylic kanapę i wyjąć siedzenie. Ta mata jest bardzo gruba i ciagnie sie od pedałów gazu aż po kanape z tylu. Jak ktos ma tam duzo wody to takie wyciskanie pipetą czy suszarką nic nie da.

Na dole pod progiem jest specjalna zaślepka, mozna ja smialo srubokrętem wcisnąc do środka bo oprócz maty tam nic nie ma a potem najwyzej zaszpachlować. U mnie jak ją podnioslem to woda leciala ciurkiem i gdy naciskalem na mate równiez przez nia leciala woda.

Takze znalazlem sie w tym 1%, gdzie przyczyna byla inna :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

zrobiłem w weekend porządek z matą w tylnich drzwiach, przyszły pierwsze ulewy i...

...woda z tyłu z prawej strony nadal jest :cry2: , po 2 dniach jest jej jeszcze więcej - jak przyspieszam to zakrywa 1/2 tylniej części podłogi, na zakrętach słychać charakterystyczne przelewanie się wody z jednej strony na drugą,

więc przyczynę w postaci maty należy wykluczyć-drzwi są suche zarówno boczek jak i blacha od spodu,

 

sprawdzę ten kanalik, o którym wspomina kolega wyżej:

mialem niedrozny kanalik splywu wody z szyby. Znajduje sie on w rogu pod filtrem przeciwpyłkowym, warto tam zajrzeć

mam instalację gazową, może "magicy" ciągnąc kabel do środka samochodu też poczynili jakieś nawierty i to jej powód, chociaż zagazowałem ok. 1,5 roku temu i do tej pory nic się nie działo,

 

jeżeli macie jakieś inne pomysły bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

zrobiłem w weekend porządek z matą w tylnich drzwiach, przyszły pierwsze ulewy i...

...woda z tyłu z prawej strony nadal jest :cry2: , po 2 dniach jest jej jeszcze więcej - jak przyspieszam to zakrywa 1/2 tylniej części podłogi, na zakrętach słychać charakterystyczne przelewanie się wody z jednej strony na drugą,

więc przyczynę w postaci maty należy wykluczyć-drzwi są suche zarówno boczek jak i blacha od spodu,

 

sprawdzę ten kanalik, o którym wspomina kolega wyżej:

mialem niedrozny kanalik splywu wody z szyby. Znajduje sie on w rogu pod filtrem przeciwpyłkowym, warto tam zajrzeć

mam instalację gazową, może "magicy" ciągnąc kabel do środka samochodu też poczynili jakieś nawierty i to jej powód, chociaż zagazowałem ok. 1,5 roku temu i do tej pory nic się nie działo,

 

jeżeli macie jakieś inne pomysły bardzo proszę o pomoc

to jeśli magicy ciągnęli druta do środka to przyczyną może tez być to, że uszczelnili to jakimś tandetnym kitem i z upływem czasu stracił on swoje właściwości elastyczno-uszczelniające i stąd Twoje kłopoty. Co do mat to może na wszelki wypadek sprawdź jeszcze maty w przednich drzwiach żeby się nie okazało, że przekopiesz całą grodź żeby sprawdzić jak jest uszczelniony ten drut od gazowników a się okaże, że to w przednich drzwiach jest coś nieszczelne - zwłaszcza, że odpięcie boczków to dość szybka robota i odrazu widzisz czy mata jest szczelna, czy gdzieś się odkleiła.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem wczoraj pod maskę, było trochę liści, ale woda spływa bez problemu, kanaliki drożne,

 

maty przednich drzwi nie sprawdzałem, ponieważ mam teraz zawalony garaż i jak wjadę to nie otworzę drzwi z lewej strony..., muszę poczekać jak skończą się ulewy,

 

sprawdzałem metodą "macaj" cały środek i mokra jest jedynie podłoga - prawy tył,

lewy tył i przód - wszystko suche, również boki między podłogą a drzwiami, więc woda z drzwi na pewno nie spływa do środka, bo wtedy te boczki byłyby mokre,

nie mam pojęcia jaka może być przyczyna, będę musiał chyba zdjąć osłony podwozia i sprawdzić czy nie ma dziury od spodu, chociaż teoretycznie woda powinna wtedy swobodnie wypłynąć, już sam nie wiem :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mój problem dotyczy również zalewania podłogi z tyłu wymieniłem uszczelkę w drzwiach a mimo tego woda ciągle się dostaje do auta maty w drzwiach jeszcze nie sprawdzałem. Mogę tylko dodać, że cały czas jeżdżę z niedokręconą tylną kanapą, dzięki czemu mogę w każdej chwili dźwigną dywanik z wygłuszeniem, pod którym mam porozkładane szmaty powciskane w każde możliwe miejsce. Problemem u mnie jest to, że może padać dzień dwa mogę jeździć autem po kałużach i nic się nie dzieje auta nie zalewa wiem, bo zaraz po takich opadach dźwigam podłogę i jest sucho a innym razem, kiedy myślałem już ze jest ok. auto dłużej stało niejeżdżone byłem na myjni a tu nagle pojawia się woda, dzięki szmata, które tam włożyłem widać wyraźnie ze najbardziej mokra jest szmata, która leży pod wygłuszeniem na wysokości słupka tak jak pas bezpieczeństwa idzie tak jak by woda właśnie po tym słupku spływała aż do samej podłogi wyraźnie tez widać ze wygłuszenie jest wilgotne od dołu ku górze a nie od góry. Moje pytanie czy jest możliwe, aby po tym słupku się woda dostawała a jak tak to, z czego słyszałem ze to mogą być zatkane odpływy z szyberdachu, który u mnie jest, panowie, u których problem była mata w drzwiach, po czym ta woda spływała wam na dywanik od góry czy od spodu. Po muście proszę, bo już nie mam pomysłów, co tu zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.