Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Chiny aż boli. Każda szanująca się firma makowych felg umieszcza logo, nazwe firmy od środka. Jeśli nie masz nic i do tego takie głupoty na felach popisane to są to chiny. Przy ET98 miałbyś te koła w bagażniku :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Takie felgi >> https://allegro.pl/oferta/oryginalne-alufelgi-bmw-16-seria-3-e90-e91-e92-e93-9550282576 będą pasować do E87? Kompletnie sie na tym nie znam, nie wiem czy ich osadzenie spowoduje, że będą głębiej w nadkolu czy wychodzić poza obrys. Z góry dziękuje za rozwianie wątliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdą na zew. 16 mm względem serii 7.0x17 ET 47.

 

Aktualnie mam 7.5x17 ET 47. Wg kalkulatora dochodzi 9,6mm > https://www.willtheyfit.com/index.php?width=205&aspect=50&diameter=17&wheelwidth=7.5&offset=47&width2=205&aspect2=55&wheel_size=16&wheel_width=7&offset2=31 Myśle że to i tak sporo. Zawsze im niższy ET tym bardziej opona jest wyciskana na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wyjdą na zew. 16 mm względem serii 7.0x17 ET 47.

 

Aktualnie mam 7.5x17 ET 47. Wg kalkulatora dochodzi 9,6mm > https://www.willtheyfit.com/index.php?width=205&aspect=50&diameter=17&wheelwidth=7.5&offset=47&width2=205&aspect2=55&wheel_size=16&wheel_width=7&offset2=31 Myśle że to i tak sporo. Zawsze im niższy ET tym bardziej opona jest wyciskana na zewnątrz?

No widać jest tam zapas w nadkolu przód, także ten 1 cm wysunięcie nic nie stoi na przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ponta, jakby vip chciał robić po twojemu, czyli z naklejek w aucie to by nie wsadzał felg z E90, tylko z E87 i pewnie by się nie pytał jak to będzie wyglądało. Myslę, że ten dział nie jest po to, żeby pytać się, jaką oponę wsadzać na zalecaną felgę do danego auta, tylko czy felga, która vipowi się podoba podejdzie do auta. Tabela miała pokazać jak ma się szerokość felgi do laczka, jaki można wsadzić.

Vip z felgami od E90 jest zawsze problem w e87, bo mają niższe ET, czyli będą bardziej wysunięty. Napisz co chcesz konkretnie wsadzić, bo myślę, że bez naciągu kompletnie nie podejdą i będą trzeć o błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ponta, jakby vip chciał robić po twojemu, czyli z naklejek w aucie to by nie wsadzał felg z E90, tylko z E87 i pewnie by się nie pytał jak to będzie wyglądało. Myslę, że ten dział nie jest po to, żeby pytać się, jaką oponę wsadzać na zalecaną felgę do danego auta, tylko czy felga, która vipowi się podoba podejdzie do auta. Tabela miała pokazać jak ma się szerokość felgi do laczka, jaki można wsadzić.

Vip z felgami od E90 jest zawsze problem w e87, bo mają niższe ET, czyli będą bardziej wysunięty. Napisz co chcesz konkretnie wsadzić, bo myślę, że bez naciągu kompletnie nie podejdą i będą trzeć o błotnik.

No i co ma do rzeczy w temacie opon to, że on chce felgi od e90? Od kiedy e90 dostawała 235 na 8 calową felgę?

Kapeć 235 będzie tarł aż miło, ze względu na ET samej felgi. Felga przód wyjdzie na zew. 18 mm względem OE 7,5x18 ET 49.

attachment.php?attachmentid=433958&stc=1&d=1285277217

Tu masz coś na czym można się bardziej wzorować na przyszłość.

yZFfgNR.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie chciałem te s216. A pomysł z e90 ze względu na to że ludziki i tak dystans pchają około tych 15-20 mm do e87. Musiałbym wlasnie 225 wrzucić ale te et+ 8 cali może wyglądać za ciężko do e87. Potencjalne obcieranie też jest niewiadomą. Et od e90 i 8 cali to ze 25mm wylezie na zewnątrz. Musiałbym zobaczyć i pogadać z kimś kto tak ma. Obcierania być nie może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ponta dyskusje z tobą na temat felg i opon to czysta przyjemność :D

Od kiedy e90 dostawała 235 na 8 calową felgę?

Nigdzie nie napisałem, że E90 jeździło na takim setupie. Kolega vip zapytał:

215/40 18 na 8 calowej feldze będzie jakoś wyglądał czy jakiś naciąg wyjdzie?

To mu odpowiedziałem, dokładnie to samo co ty zresztą. Aby miał obraz sytuacji wstawiłem piękną tabeleczkę, żeby miał mniej więcej podgląd jaka opona na jaką felgę.

Zgodziłam się z tobą w 100 procentach. Jedyne w czym sie różnimy to że ty lubisz koła dedykowane do danego modelu wsadzać, a dla mnie to jest tylko sugestia. Jakbym miał tak schowanymi w nadkole kapciami jeździć, to bym ze łzami w oczach ze smutku do tego auta wsiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.willtheyfit.com/index.php?width=205&aspect=50&diameter=17&wheelwidth=7&offset=47&width2=225&aspect2=40&wheel_size=18&wheel_width=8&offset2=34


Tutaj pisze że wyjdzie więcej = 25,6mm. Czyli mam Was rozumieć że 225/40 18 IS34 wejdzie na przód do e87 bez niespodzianek?

Co wtedy na tył? 255/35 8,5 cala IS37 też będzie bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.