Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Wchodzi, ludzie wkładają 9,5 na offsecie 45 i laczkach 255 i nic nie trze.

Seria ma 8,5 ET 52, a 9,5 ET 45 to wychodzi 2,5 cm nawet na zew., więc 20 mm można wrzucać.

EDIT: ja mówię o e82, ale nie sądze, aby e81 miało inne nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam małe pytanie odnośnie felg 18 calowych w E87, ponieważ rozglądam się za nowymi 18 lub 17, teraz jeżdżę na 16 i zastanawiam się jak wygląda komfort i dynamika jazdy? 120i 150km. I czy nie zostać przy 17, bo 18 na nasze drogi mogą być kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czemu wszyscy tak się boją o dynamikę? Przecież to nie jest auto o mocy 20KM i to że wsadzisz szeroki laczek nic nie zmieni. Sam jeżdżę na 245 z tyłu na lato a na zime 205 i niema kompletnie różnicy. Nawet nie pomyślałem o tym, że będzie jakaś różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jako że to mój pierwszy post chciałem wszystkich przywitać i jednocześnie prosić o poradę. Otóż posiadam E87 i chcę do niego założyć felgi 17", dokładnie styling 194


przód jest 8x17 ET 34

tył 8,5x17 ET 37


Na wszystkich felgach byłyby opony 225/45 R17 (wiem, że powinny być szersze na tyle, ale takie akurat mam)


Felgi są szersze niż fabryka w tym modelu przykazała, stąd moje pytanie, czy ktoś z was korzystał z takich rozmiarów felg i opon w swoich E87 i jak to się sprawdziło, czy weszło bez problemu, czy jednak obcierało.


Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jako że to mój pierwszy post chciałem wszystkich przywitać i jednocześnie prosić o poradę. Otóż posiadam E87 i chcę do niego założyć felgi 17", dokładnie styling 194


przód jest 8x17 ET 34

tył 8,5x17 ET 37


Na wszystkich felgach byłyby opony 225/45 R17 (wiem, że powinny być szersze na tyle, ale takie akurat mam)


Felgi są szersze niż fabryka w tym modelu przykazała, stąd moje pytanie, czy ktoś z was korzystał z takich rozmiarów felg i opon w swoich E87 i jak to się sprawdziło, czy weszło bez problemu, czy jednak obcierało.


Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

Na stronie 143 masz zdjecia z moimi felgami. Tył powinien ci wejść, bo wysunie się na zewnątrz 4 mm bardziej niż u mnie, ale ty będziesz miał węższą oponę. Przód sama felga też, ale nie jestem pewien czy z oponą 225 nie będzie tarło. Może będziesz musiał węższą wsadzić. Ale według mnie powinno dać radę. Tak jak ponta napisał, nie będzie to tak jak zaleca BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 143 masz zdjecia z moimi felgami. Tył powinien ci wejść, bo wysunie się na zewnątrz 4 mm bardziej niż u mnie, ale ty będziesz miał węższą oponę. Przód sama felga też, ale nie jestem pewien czy z oponą 225 nie będzie tarło. Może będziesz musiał węższą wsadzić. Ale według mnie powinno dać radę. Tak jak ponta napisał, nie będzie to tak jak zaleca BMW.

 

Przymierzone, weszło i nic nie trze, tył ładnie równo z nadkolem, niestety przód wystaje lekko poza obrys nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Będzie schowana w nadkole. Ja mam 7,5x17 ET41 Zz przodu i jest mocno w nadkolu schowana. Z tyłu jeszcze bardziej. Ale są to parametry, na ktorych E87 wyjeżdżało standardowo z fabryki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.