Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7,5x17 ET34 wejdzie. Na zime nie bralbym 18 bo po co ladowac sie bez sensu w tak drogie opony. Szczegolnie ze chcesz runflaty.

 


Dzięki za odp, ogólnie teraz posiadam na lato styling 380 17” (tez runflat, jest sztywno ale mi to nie przeszkadza) z f20 i niezłe to wyglada, tam jest et 40 i tył jest cofnięty przod wiadomo mniej i martwiłem się ze będzie aż za bardzo wystawać.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

od lipca jestem posiadaczem BMW E81 116i w kolorze czarnym. Zakupiłem ją ze srebrnymi, pięcioramiennymi felgami i oponami o wymiarze 205/55 16. Wtedy były to opony wielosezonowe runflat. Aktualnie na tych felgach znajdują się zimowe opony, a na lato chcę zakupić nowe, 18-sto calowe felgi i oczywiście opony. Od dłuższego czasu szukam w internecie różnych ciekawych felg które spodobałyby mi się a zarazem pasowały do czarnego lakieru w moje 1er. Po obszernych poszukiwaniach zdecydowałem się na zakup tych o to felg : https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/ats-evolution-grey-8-00x18-5x120-00-et43-00#30283884 i opon (model jeszcze do ustalenia) o wymiarze 215/40 18. Stąd moje pytanie i prośba do was o sprawdzenie czy wszystko będzie ze sobą pasować, zarówno felgi z oponami jak i całość z samochodem. Prowadziłem dużo różnych obliczeń, które miały na celu sprawdzenie czy felga wejdzie, wszystko będzie grało, ale chciałbym, aby zostało to zweryfikowane przez osoby, które znają się na tym o wiele lepiej niż ja.

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, planuje w najbliższym czasie kupić nowe felgi o wymiarach:


Styling 72

Przód: 8Jx18 ET47

Tył: 8,5Jx18 Et50

Średnica otworu centrującego: 72,6mm.

Rozstaw śrub: 5x120


Stąd też pytanie czy będą odpowiednie w moim E81? Jaki rozmiar opon najlepiej do nich dopasowac?


Dziękuje za kazda pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, planuje w najbliższym czasie kupić nowe felgi o wymiarach:


Styling 72

Przód: 8Jx18 ET47

Tył: 8,5Jx18 Et50

Średnica otworu centrującego: 72,6mm.

Rozstaw śrub: 5x120


Stąd też pytanie czy będą odpowiednie w moim E81? Jaki rozmiar opon najlepiej do nich dopasowac?


Dziękuje za kazda pomoc, pozdrawiam.

 

Zerknij tu


https://www.alloywheelsdirect.net/information/fitting_chart/bmw


pasuje 225/40/R18 przód i tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam obecnie lato przód 18x7.5-49 215/40R18, tył 18x8.5-52 245/35R18. Jest naprawdę super - tylko odpuściłem sobie RunFlat - w połączeniu z zawszeniem M było zdecydowanie za twardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Aktualnie posiadam opony 205/50R17 na felgach widocznych na zdjęciu https://imgur.com/KDmmGEs. Niestety nie znam dokładnych parametrów danych felg, wg internetu to powinny być 7x17 ET47. Czy mogę założyć na nie opony 205/50R17 przód i 225/45R17 tył? Opony chciałbym zamówić z Oponeo, nie chciałbym mieć problemów podczas montażu.


Dokładniej myślę o założeniu:

Przód - Bridgestone Turanza T005 DriveGuard 205/50 R17

W 93 RUN ON FLAT XL, FR

Tył - Bridgestone Turanza T005 DriveGuard 225/45 R17

Y 94 RUN ON FLAT XL, FR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na mój link z poprzedniej strony

był oryginalny set BMW przód 205/50 R17 i 225/45 R17 tył ale na felgach 7" przód i 7,5" tył


Dla felgi 7" nominalna szerokość opony to 205 i 215. 225 jest max'em jaki wchodzi na ta felgę


Tak jak sugeruje Ponta - kup przód i tył taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, 4x205/50/17.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W autku BMW E87 do tej pory miałem 7x16, ET 44, 195/55 R16. Teraz stałem się posiadaczem 8x17, ET30, 225/45 R17. Zastanawiam się czy wejdzie bez problemu? Jak będzie leżeć? Nie jest czasem zbyt małe ET? Dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No przymierz, ale według mnie może być ciężko. 8x17 ET34 z tymi oponami się mieści . Ale czy ET30 nie będzie obcierać to nie obiecuje. Wsadz je i sprawdz. Daj znac jak to siedzi i czy nie obciera no sam jestem ciekaw. Eewentualnie zmiana opon na 205/50R17?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tył wejdzie do środka 5 mm, jednocześnie na zew. 7 mm. Najwyżej dasz dystanse 5 mm na stronę. Wtedy tył wyjdzie na zew. 12 mm - nic się nie stanie.

Przód wyjdzie 1 cm na zew - nic się nie stanie.

Co do opon - nie dawaj 215/40 oraz 245/35, bo na tyle masz aż 9 cali teraz (na przodzie 8) - daj opony 225/40 oraz 255/35 - są to seryjnie montowane opony do serii 1 przy felgach 313M.

Te dystanse z tyłu raczej nie będą potrzebne, ale lepiej wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.