Skocz do zawartości

320d czujnik deszczu


zyga1976

Rekomendowane odpowiedzi

witam i mam pytanie. kupiłem niedawno bmw 320d 2004r i w opisie było, że auto ma czujnik deszczu... minęło tydzień od mojego zakupu a ja nie wiem czy faktycznie ten czujnik jest, jak to sprawdzić, ostatnio padał deszcz ale wycieraczki się nie włączyły, wychodzi na toz enie ma czujnika, ale jak to najlepiej sprawdzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby czujnik działał wycieraczki muszą być włączone na pierwszej pozycji. Jak włączysz i nie bedą działać to znaczy że czujnik nie widzi deszczu i nie uruchamia wycieraczek. Jak przejedziesz palcem w miejscu gdzie zamontowane jest lusterko powinne zadziałać.
BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak bedzie w pozycji pierwszej to zawsze wycieraczki sie załączą... jak w każdym aucie.. nie rozumiem

 

Właśnie dlatego jest czujnik. Wycieraczki masz w pozycji 1 i jak nie ma deszczu to wycieraczki nie działają, jak zaczyna padać to wtedy czujnik "widzi" deszcz i włącza wycieraczki. Pozycja 0 wycieraczki wyłączone i nawet jak deszcz pada to sie nie włączą.

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
oczywiscie jak manetkę przestawisz w pozycje 1 wycieraczki sie rusza nawet gdy nie bedziesz miał czujnika. Dlatego tez przejedz palcem w miejscu gdzie lusterko łączy sie z szybą jeśli wycieraczki sie ruszą masz czujnik

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego ze manetka bedzie na pozycje 1 to czujnik będzie nieaktywny po kazdym uruchomieniu auta. Jak sie auto uruchomi, trzeba wycieraczki wyłączyc, a nastepnie znowu włączyc ;) A i czujnik jest jak na szybiej test takie fioletowe oczko pod lusterkiem, a czujnika nie ma jak lusterko jest zwykłe ;) czasami handlarze potrafią uspozażyć auta w rozne opcje, jakich auto nie ma (np e46 w klime dwustrefową, ktorej w e46 nie było!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz sobie na te szyby , piersze dwie są zwykłe , następne mają sensor deszczu i zmierzchu za fioletową osłoną http://moto.allegro.pl/item997435175_szyba_przod_przednia_bmw_iii_3_e46_limuzyna_kombi.html .Dioda w lusterku odpowiada za ściemnianie się lusterka :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.