Skocz do zawartości

Automatyczne składanie lusterek podczas zamknięcia auta


126tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Mam opcję automatycznego składania lusterek,aby to zrobić za każdym razem przed wyjściem z auta muszę nacisnąć przycisk na drzwiach. Czy istnieje możliwość,aby podczas zamykania auta pilotem lusterka same się składały? Czy można ustawić takie coś za pomocą komputera? Proszę o pomoc w temacie:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie trzeba wciskać przycisku zamykania lusterek. Przy zamykaniu auta z pilota (znaczek BMW) należy przytrzymać przycisk na 3 sek lub dłużej. Powinny się złożyc lusterka, zamknąć szyby i szyberdach. Jest toz. funkcja komfortu . :-) . Powinno działać :cool2:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:) Bez sensu to jest,że samemu trzeba pamiętać aby nacisnąć przycisk i wtedy się złożą. Więc czekamy na propozycję:)
Podczepiam się pod pytanie - bezużyteczna funkcja dla mnie na razie te składane lusterka, a gdyby to robił automat byłoby cacy.

odp.otrzymaliscie (na przyszlosc patrz instrukcja obslugi auta :cool2: ) a co do "bezsensownosci" skladania lusterek guzikiem to jedynie moge dac ikonke :duh: :duh: ...na "guzik" idealnie sprawadza sie: myjnia aut., "waska" mijanka, "kto szybszy do nastepnych swiatel/kto wiecej pojedzie Vmax"....,parking bez opuszczania auta np. czekajac na kogos...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obawiam się, że konstruktor planował że składanie lusterek będzie odbywało sie raczaj w "razie potrzeby". Nagminne może spowodować szybkie zuzycie mechanizmu - szczególnie u nas gdy wszechobecny syf na drogach nie sprzyja precyzyjnym mechanizmom - a zatem we wszystkim wskazany jest umiar i zdrowy rozsądek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że konstruktor planował że składanie lusterek będzie odbywało sie raczaj w "razie potrzeby". Nagminne może spowodować szybkie zuzycie mechanizmu - szczególnie u nas gdy wszechobecny syf na drogach nie sprzyja precyzyjnym mechanizmom - a zatem we wszystkim wskazany jest umiar i zdrowy rozsądek.

 

 

Ja składam już je ponad rok i wszystko działa, w mrozy, w śniegi.. nic się nie działo niepokojącego. Pewnie to 'bawarscy inżynieeeryy' testowali ;), ale fakt faktem. Ciekawe ile te silniczki mogą wytrzymać..

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... u mnie nie działa zamykanie z kluczyka :(. Testowałem i o ile szyby się domykają (ale też bez sensu bo muszę cały czas trzymać przycisk - gdy go puszczam to szyby się zatrzymują) to lusterka ani drgną. W iDrive nie znalazłem żadnego przełącznika stricte do tego (czy źle szukałem?)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... u mnie nie działa zamykanie z kluczyka :(. Testowałem i o ile szyby się domykają (ale też bez sensu bo muszę cały czas trzymać przycisk - gdy go puszczam to szyby się zatrzymują) to lusterka ani drgną. W iDrive nie znalazłem żadnego przełącznika stricte do tego (czy źle szukałem?)?

 

Trzeba zakodowac ta opcje jezeli nie masz jej wlaczonej, a masz elektrycznie skladane lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz miec moduł (panel) sterowania szyb i lusterek przystosowany do skladania (musi być guzik recznego skladania przy przelaczniku lusterek). Lusterka na 3 piny. Lusterko z 5 pinami u mnie nie chodzilo. Sprawdzalem to przy wymianie tapicerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
U mnie to działa ale może to jest w jakimś pakiecie.., który może nazywa się jak kiedyś - komfort. U mnie jeszcze jest funkcja (po przesunięciu przełącznika regulacji lusterek w prawo) taka że, po wrzuceniu wstecznego ,prawe lusterko opuszcza się pokazując np. krawężnik przy aucie. Właściwie tego nie używam ale mi się przypomniało :idea: . Więc może to w połączeniu z takim rozwiązaniem działa. Widzę w vin,że mam coś takiego: S313A EXTERIOR MIRROR PACKAGE Lusterko zewn. z funkcją składania

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:

- funkcję składania lusterek guzikiem,

- funkcję pochylania lusterka prawego przy wstecznym (gdy mamy przełącznik regulacji lusterek ustawiony bodajże na kierowcę)

- 7RS COMFORT PACKAGE pakiet comfort - w ramach wyposażenia auta...

 

i nic - nie gaduli :-)

 

Nie wiem tylko o co z tymi pinami chodzi - jakaś wtyczka wkładu czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lusterko też się pochyla jak wrzucę wsteczny i mam ten guzik no i oczywiście jak go nacisnę sam to się złożą,więc mamy ten sam pakiet:) Przed chwila próbowałem pilotem i nic-brak składania przy zamykaniu pilotem myślę,że poprostu jest coś nie zakodowane:) Pytanie tylko co i jak to ustawić:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziala :mrgreen: , "dlugo" wcisniety "guzior BMW" zamyka szyby, dach i sklada lusterka...nic nie zmienialem/wgrywalem mam jednak auto z 2010roku...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
U mnie lusterko też się pochyla jak wrzucę wsteczny i mam ten guzik no i oczywiście jak go nacisnę sam to się złożą,więc mamy ten sam pakiet:) Przed chwila próbowałem pilotem i nic-brak składania przy zamykaniu pilotem myślę,że poprostu jest coś nie zakodowane:) Pytanie tylko co i jak to ustawić:)

 

Dziwne :shock: ale to można w razie czego wprogramować . Tu znalazłem info: http://www.bmwtis.com/tsb/bulletins/bulletin_graphic_temp/b512808g.htm

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce uscislic moja wypowiedz, odnosnie tych pinów. Mam opcje składania i pochylania prawego lusterka. Kiedys żona wyjechała z garażu "częściowo". Kupilem prawe lusterko pod kolor ale z 5 pin i nie działało. Dopiero przy nastepnej wymianie na 3 pin. wszystko wrócilo do normy. Przy wymianie tapicerki dostałem boczek od kierowcy z panelem bez przycisku. Niestety składanie nie zadziałało. Wymieniłem panel sterowania na stary z guzikiem i wszystko działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.