Skocz do zawartości

Carsoft 6.5


johnny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moze maly OT ale sobie pozwole bo wydaje mi sie ze wazne Very Happy

 

Udalo mi sie odpalic Carsoft'a 6.1 podlaczonego przez interface KKL (np taki do VAGow) zdiagnozowalem w ten sposob E39 520i '98, E39 530D '01, E38 jakis Diesel '98, czyli czyta zarowno auta ktore maja tylko OBD2 jak i te z 20pinowka pod maska (nie wazne czy jest pin 15 czy nie) Very Happy

 

Na E39 520i '98 udalo mi sie nawet zobaczyc Live Data z DME

 

W autach z samym OBD2 bez przerabiania wtyczki czyta tylko DME, ale po przelozeniu pinu 7 na 8 czyta reszte modolow.

mógłbyś naskrobac dokładniejszy opisy?(co kupić, gdzie podłączyć), a może zostałbyś "producentem" zestawu do diagnozowaniem BMW? :mrgreen:

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos napisac co jest nie tak z tymi zestawami z allegro opisuja ze mozna sprawdzic bledy, skasowac poduche itd czyli zdiagnozowac autko moje to 1,6 m40 i daja na to 2 lata gwarancji to jak to jest w koncu czy to wogole nie dziala czy mozna sie tym pobawic i sprawdzic bledy. 150 zl to nie jest w koncu tak duzo moze ktos opisze doswiadczenia z tym sprzetem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos napisac co jest nie tak z tymi zestawami z allegro opisuja ze mozna sprawdzic bledy, skasowac poduche itd czyli zdiagnozowac autko moje to 1,6 m40 i daja na to 2 lata gwarancji to jak to jest w koncu czy to wogole nie dziala czy mozna sie tym pobawic i sprawdzic bledy. 150 zl to nie jest w koncu tak duzo moze ktos opisze doswiadczenia z tym sprzetem.

 

Było już na forum, poszukaj, poczytaj.

Interfejsy być może a raczej napewno sobie poradzą z odczytem i kasowaniem błędów w aucie, niestety oprogramowanie które jest dołączane do nich nie daje sobie z tym rady.

No chyba że dają do tego interfejsu np. Carsoft 5, 6, co w takiej cenie jest niemożliwe i przy okazji jest PIRACTWEM :wink:

 

A wracając do interfejsu dla Carsofta to realne koszty zrobienia takiego interfejsu wliczając w to częsci i pracę to wg. mnie ok. 300 PLN i to w przypadku zrobienia fabrycznie płytek drukowanych z metalizacją otworów. W przypadku robienia płytek domowymi sposobami cena wzrasta do 400 PLN. Oczywiście mowa o kompletnym urządzeniu razem z kablami i wtyczka BMW, jeżeli potrzeba jeszcze kabel OBD2 to jakieś 50 PLN więcej.

Wtedy można by powiedzieć że opłaca się takie urządzonko zrobić, oczywiście tylko dla przyjaciół :wink:

Cena była by niższa gdyby ktoś poprostu nie miał nic innego do roboty czyli brak jakichkolwiek zajęć i obowiązków i zajął sie robieniem czegoś takiego. Ale z drugiej strony nikt tego za prawie darmo robił nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś naskrobac dokładniejszy opisy?(co kupić, gdzie podłączyć), a może zostałbyś "producentem" zestawu do diagnozowaniem BMW? :mrgreen:

1. zakupic interfejs OBDII z dwoma liniami K (KKL) (np. taki Allegro)

2. dokupic sobie ew. 20pin wtyk BMW (Allegro)

3. do wtyczki dokladamy 8 pin i mostkujemy go z 7 (dla aut od 2000 w gore)

4. pinout dla okraglego gniazda po maska:

pin 14 - zasilanie "+"

pin 15 - linia "L"

pin 17 i 20 - linia "K" (mostkujemy)

pin 19 - masa

5. sciagamy Carsoft'a 6.1 z witamina Carsoft

6. podlaczamy kable, odpalamy CS i dzialamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamowilem interfejs polecany przez kolege z allegro + kabel + wtyczka cena 187 zl z wysylka. Rozmawialem z czlowiekiem ktory to sprzedaje i potwierdzil ze bedzie dzialac z Carsoftem 6.1.Wedlug niego powinno wszystko dzialac Live Data rowniez.Bede mial ten interfejs za 2 - 3 dni wtedy napisze dokladniej czy dziala i jak dziala :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odebralem dzisiaj interfejsik :) i Dziala !!! :) Skasowalem sobie blad poduszki :) Odczytalem DDE itp , mialem problem z ABS/ASC niemoze sie skomunikowac z modulem :( niewiem dlaczego bo systemy dzialaja OK. Ciekawostka jest LiveData DME pokazuje temperature silnika , obroty i inne ciekawe zeczy. Niemoglem odczytac LiveData DDE pokazywalo mi same 0 :( tez niewiem dlaczego. Moze ktos zna was stronke z opisami systemow chodzi o te skroty DDE itp oraz czy mozna skasowac OIL Servic przez CarSoft.Moje autko to E-36 Coupe 1997 silnik M52.Program Carsoft 6.1 SP4

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ten 20 pinowy wtyk przeciez mozna po prostu podłączyć kabelki w miejsca w złączu diagnostycznym szkoda 50zl. Ciekawe czy u mnie tez bedzie dzialal ten zestaw mam m40 z 1993 roku. Jeszcze mam jeden problem mam laptopa ale nie mam portu com jestem cienki w tym temacie czy mozna uzyc przejsciówki z USB albo dokupić port COM??

naprzykład jakby użyć takiej przejściówki http://allegro.pl/show_item.php?item=83743717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam - podepne sie pod ten temat :)

mam wielka prośbe do wszytskich ktorzy przeprowadzaja sobie diagnostyke auta zeby podali mi informacje jaki kabel kupic jaki program itd.

posiadam bmw e36 316 m43 1993r.

z gory dzieki za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzisiaj interfejsik :) i Dziala !!! :)

 

Czy to ma być interfejsik OBDII VAG, do którego aukcji prowadzi link, czy interfejsik z przeznaczeniem do BMW?

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odebralem dzisiaj interfejsik :) i Dziala !!! :) Skasowalem sobie blad poduszki :) Odczytalem DDE itp , mialem problem z ABS/ASC niemoze sie skomunikowac z modulem :( niewiem dlaczego bo systemy dzialaja OK. Ciekawostka jest LiveData DME pokazuje temperature silnika , obroty i inne ciekawe zeczy. Niemoglem odczytac LiveData DDE pokazywalo mi same 0 :( tez niewiem dlaczego. Moze ktos zna was stronke z opisami systemow chodzi o te skroty DDE itp oraz czy mozna skasowac OIL Servic przez CarSoft.Moje autko to E-36 Coupe 1997 silnik M52.Program Carsoft 6.1 SP4

 

Pozdrawiam

1. Jak nie działa, to się spytaj sprzedawcy ;)

2. Łączysz się pewnie po złączu OBD, tak wynika mi z interface który kupiłeś i pewne rzeczy mogą nie chodzić, bo do nich jest dostęp tylko poprzez złącze BMW

3. http://www.mbmw.com/bmw_technical_acronyms.htm

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Klikasz na ten link : http://spidometrs.ru/index.php?option=com_docman&task=docclick&Itemid=65&bid=44&limitstart=0&limit=5 i zaznaczasz opcje "Я согласен" , domyślnie jest zaznaczona "Я не согласен" i potem klikasz na button z napisem "kliknitje dlja prodołżjeńja" i zaczyna Ci sie sciąganie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.