Skocz do zawartości

Opony


Ignitarius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Koledzy a czy mogą być w przedliftowym e53 opony z przodu innego producenta a z tyłu innego, o tym samym rozmiarze? Bo czytałem na jakiejś stronie, że pomimo takiego samego rozmiaru, opony innych producentów mogą się różnić średnicą. I czy w związku z tym mogą być kłopoty ze stałym napędem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pomimo, ze masz stały napęd w swojej przedliftowej X5, montowałbym 4 jednakowe opony.

W Audi, jeszcze z klasycznym napędem quattro 50/50 też tak kazano.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

hejka,

nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym jakie muszę mieć ciśnienie w oponach...


mam ori 19 styling 132 oraz nowe opony założone przez poprzedniego właściciela 255/50/19 na obu osiach


wiem ze powinno być 285/45 z tyłu ale jeżeli są jednakowe to nic nie powinno sie dziać ... bynajmniej w x3 tak było ze musiałybyć 4 identyczne


ktoś pomoże jakie cisnienie trzymać w oponach by jak najmnie dostał xdrive?


pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 4 takie same felgi to masz 4 takie same opony. Jeżeli masz różną szerokość felgi czyli inne felgi i takie same opony to masz inny obwód z przodu i z tyłu czyli najprostszy sposób żeby rozwalić reduktor. Kup opony jakie mają być lub zmień felgi z tyłu na identyczne jak masz z przodu.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic nie poradzę tak już auto kupiłem z nowymi oponami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeździj i odkładaj na remonty x-drive. Albo zmień opony. Inaczej nie obejdziesz.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
hejka,


wiem ze powinno być 285/45 z tyłu ale jeżeli są jednakowe to nic nie powinno sie dziać ... bynajmniej w x3 tak było ze musiałybyć 4 identyczne

 

Nie muszą być identyczne, producent przy xDrive też daje ogumienie mieszane przy niektórych felgach.

Gdyby właściciel kupił 215/65 19" to też byś jeździł? Koledzy dobrze piszą, masz złe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W rozmiarach opon odnośnie BMW ogumienie mieszane czyli węższy szerszy tył oraz niższy profil wyższy profil dotyczy to głównie samochodów z napędem na cztery koła x Drive jeśli ktoś prze kombinuje w tym momencie z wysokością profilu a szerokość opon nie biorąc pod uwagę zaleceń BMW po kilku tysiącach lub kilkunastu tysięcy km dochodzi do rozpada się skrzynki x-drive i wtedy mamy koszty jeżeli macie napędy tylko tył A macie ogumienie mieszane lub 4 takie same to nic się nie stanie natomiast przy napędzie x-drive jestem wręcz przekonany że jeśli zaczniecie kombinować nie zgodnie z instrukcją obsługi odnośnie rozmiary i wysokości profili to zmieniają wam się obwody kół Czyli jednak kręci się szybciej druga oś kręci się wolniej pomyślcie co się dzieje wtedy z napędem na cztery koła który reaguje w ułamku sekund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na lato mam 19 uni i na zimę 17 uni. Dlaczego nie dostanie? Przestali produkować?

Które lepsze? Najlepsze to chyba goodyeary/micheliny. Poczytaj opinie i też te cena/jakość. O swoich złego słowa nie dam powiedzieć. Letnie były nawet na Zielonym Piekle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Miałem w polo vikingi z dziurami po kolcach, opony były tak stare ze przy naprawie pękała guma na obręczy ale na śniegu połówka szła jak dzik. Po zmianie na nowe Dębice Frigo...nastąpiła zdecydowana poprawa prowadzenia szczególnie w deszczu czy na breji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.