Skocz do zawartości

Elektrowentylator


Maciek79

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że było o tym wiele razy... ale tak sie zastanawiam czy wszystko u mnie jest prawidłowo z elektrowentylatorem chłodnicy. Wydaje mi się , że dość często sie załącza. nawet przy temperaturze na zewnątrz powyżej 10 stopni, przy jeździe w korku, na postoju. Wskaznik temperatury caly czas równo na środku. Elektrowentylator nowy oryginalny 3 pin z elektronicznym sterowaniem., Wisco nowe wymienione, pompa wodna nowa, termostat wymieniony, uklad odpowietrzony. Wydawaloby sie ze ten elektrowentylator powinien wspomagac chlodzenie tylko przy megaupałach, a tu u mnie nawet teraz na chwile sie zalacza jak troche postoje w korku... moze tak ma być..

Silnik M62B35

m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącza się przy włączonej klimie?

 

Załacza się zarówno bez klimy jak i z klimą. Tylko ze przy klimie częściej się załacza, a bez klimy, tylko jak już mocno rozgrzany silnik.

m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewny jesteś, że to wentylator klimy się załącza a nie ten na wiskozie?

 

pewny, ma charakterystyczny dźwięk, zreszta jest on przeciez widoczny za atrapa na zewnatrz auta. i tak charakterystycznie zalacza sie takim "impulsem".

m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewny jesteś, że to wentylator klimy się załącza a nie ten na wiskozie?

 

pewny, ma charakterystyczny dźwięk, zreszta jest on przeciez widoczny za atrapa na zewnatrz auta. i tak charakterystycznie zalacza sie takim "impulsem".

 

Do Macka79:

przecież ten wiatrak na wiskozie kręci się zawsze, nawet jak masz wiskozę "zajeżdżoną"... A co do elektrowentylatora to on nie jest tylko od klimy, a jako wentylator wspomagający dla wiatraka napędzanego sprzęgłem wiskotycznym i uruchamia się w zależności od "decyzji" sterownika silnika DME/DDE po analizie danych z czujników temperatury w układzie chłodzenia (na dolnym wężu pod zbiornikiem wyrównawczym) i ciśnienia w układzie klimatyzacji...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

= co do elektrowentylatora to on nie jest tylko od klimy, a jako wentylator wspomagający dla wiatraka napędzanego sprzęgłem wiskotycznym i uruchamia się w zależności od "decyzji" sterownika silnika DME/DDE po analizie danych z czujników temperatury w układzie chłodzenia (na dolnym wężu pod zbiornikiem wyrównawczym) i ciśnienia w układzie klimatyzacji...

 

Zatem pewnie mam zwalony ten czujnik na dolnym wężu i stad nawet przy obecnych temperaturach elektrowentylator u mnie sie zalacza...

m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat; mam bmw 530d; raz na jakiś czas nie chce zapalić; po podłączeniu pod komputer wyskakuje błąd:"elektrowentylator" bądż :"p0480" (zależnie od programu); nie da się go wykasować, silnik kręci a nie odpala; dopiero pokilkunastu próbach zapala na komputerze błędów brak;czy to może być wina czujnika ? jeśli tak to w którym miejscu go znaleźć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wentylatora to jedna sprawa - pewnie wentylator nie działa.

Odpalanie to druga sprawa - wentylator nie ma żadnego wpływu na odpalanie silnika. Prawdopodobnie pada Ci pompa progowa.

Poszukaj na forum, bo było już o tym dużo pisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator działa; ale jak nie chce zapalić to na kompie wyskakuje błąd "elektrowentylator" lub "p0480" (obwód kontroli wentylatora chłodzącego), a jak po kilkunastu próbach zapali to na kompie już tego błędu nie ma, czyli jedno z drugim musi mieć coś wspólnego; może to czujnik temperatury cieczy chłodzącej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.