Skocz do zawartości

E36, M43, Lekko szarpie, dusi na benzynie


vego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem ostatnio dziwne objawy przy jeździe na benzynie...Mianowicie: na biegu jałowym czuć jak silnik nierówno chodzi, jakby drga; przy ruszaniu (zwłaszcza gdy redukuje z 4 na 3 i dodaje gazu) auto lekko muli, szarpie i dopiero po chwili się zbiera...Na gazie wszystko chodzi płynnie (II generacja)!Dodam jeszcze: z rok temu miałem wymieniany filtr paliwa; filtr powietrza wymieniam regularnie; zawsze jeżdzę przez kilka km po odpaleniu auta na benzynie (mam stale zalany środek do czyszczenia wtrysków); kilka razy w zeszłm roku miałem "wystrzały" i świece lub kable nie są najnowsze...nie wiem też, co z sondą lambda (możę być padnięta)...Gdzie więc szukać rozwiązania problemu z tą jazdą na benzynie...???? Dziękuję za wszelkie ukierunkowania:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podpisuję się pod pytaniem.

 

mam e36 320i, nei instalowalem gazu. wszystko chodzilo OK do czasu. ktoregos razu zaczal mi mulić na biegu jałowym. wydawało mi się że zatankowałem kiepską benzyną choć to był Orlen ale na jakimś zadupiu. nie udało mi się tego "przepalić". jak dodawałem gazu to nie chciał przyspieszać ale czasem jakby załapał no i odzyskiwał moc i zaraz znowu zmuła. ale za jakieś 100km odzyskał wigor i wydawało się że jest wszytko OK. ale nastepnego dnia jak odpaliłem to niestety znowu mulił. mechanik wymienił filtr paliwa. wracając od mechanika mulił jak cholera. teraz już prawie nie chce przyspieszać. jedzie tylko jak nerwowo naciska się delikatnie gaz. poza tym slyszalem jakieś delikatne strzały w silniku. co może być grane? pompa paliwa? sonda lamda? przepływomierz?

 

dziękuję z góry za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jakieś sugestie z Waszej strony?

bo doświadczenie mnie nauczyło że przy dobrym opisaniu objawów - forum praktycznie w 95% trafia w przyczyną

zaś co do mechaników - praktycznie jest jest fifty - fifty

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie...od 2 dni jeżdzę na benzynie...miałem tam jeszcze zalany środek do czyszczenia wtryskiwaczy z zimy...i jest powiedziałbym lepiej...choć wczoraj po redukacji na "1" i próbie wjechania pod górkę, autko po prostu zgasło na benzynie! Dzisiaj także zauważyłem, że na biegu jałowym chodzi bardziej równo, blisko 1000 obrotów trzyma (tak jak na gazie) a przedtem oscylowało wokół 500 i rzęziło tak, jakby zaraz miało zgasnąć...moc i przyśpieszenie również na benzynie odzyskuje. Zaleję dzisiaj do pełna + nowy środek do wtryskiwaczy i dam znać co potem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpowiedzialny za takie jazdy jest czujnik temperatury powietrza dolotowego? (mam nadzieje, ze nie przekrecilam) - silnik dostaje za duzo benzyny i sie dlawi. (wskazania z kompa)

Niestety - naprawa umowiona dopiero na 22 :cry2:

 

pzdr

GreenEvil

Dosiadales kiedys arabki? Idac stepa wsluchaj sie w nia, a zobaczysz jak kazdym drgieniem miesnia wyrywa sie do cwalu.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=126984

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury powietrza dolotowego??? To będzie się objawiać tylko na benzynie????? Czy na gazie także miałbym klopot....U mnie jeszcze to jest dziwne, że powyżej 2500 tyś obrotów auto na benzynie zachowuje się normalnie....Dziś natomiast u gazownika obstawiają mi sondę lambda....No ale przy padniętej lambdzie, na gazie także miałbym kłopot, prawda...?????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie autko "kicha" przy ok.1,5krmp i 2krpm potem jezdzi cacusno ;)

Gazu nie mam, wiec sie nie wypowiem.

 

BTW. dokladnie takie objawy w samochodzie mojej mamy daje lekko zajechane sprzeglo

 

swoja szosa gazownik ma szklana kule? Czemu lambda a nie np. krokowiec? ;)

 

pzdr

GreenEvil

Dosiadales kiedys arabki? Idac stepa wsluchaj sie w nia, a zobaczysz jak kazdym drgieniem miesnia wyrywa sie do cwalu.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=126984

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło, świece, kable WN, uszczelka pod głowicą, nieszczelność w przepływce odpada, ponieważ na gazie miałbym te same objawy, czyż nie??. Ta lambda mi się coś nie widzi...jak mechanik mówi, ze trzeba zostawić auto na cały dzień i nie wiadomo czy się da naprawić, to jak dla mnie coś kombinuje :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokowiec wg niego odpada, bo twierdzi, że źle trzymałby obroty też na gazie, tzn, że bardzo by falowały...a na gazie obroty równo stoją 1000 a na benzynie albo stoją ok 900 albo delikatnie falują między 500 - 900...

Doradzcie, co mogę sprawdzić we własnym zakresie, bym wykluczył choć kilka ewentualnośc...jak to jest z tym przepływomierzem np...no albo własnie z krokowcem...da się jakoś pompę paliwa sprawdzić "domowym sposobem" :) ...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, naprawde podjedz na kompa - on Ci prawde powie... a jak nie powie to bedzie mozna zaczac zgadywac ;)

 

pzdr

GreenEvil

Dosiadales kiedys arabki? Idac stepa wsluchaj sie w nia, a zobaczysz jak kazdym drgieniem miesnia wyrywa sie do cwalu.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=126984

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak zamierzam. Bo to podpięcie na komputer u gazownika niewiele dało... :| . Aha, jak dziśiaj odpiąłem przepływomierz, to chwilę wydawało się, że jest ok, ale potem ww objawy wróciły...Czyli przepływomierz jest chyba w porządku...?? Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinieneś sprawdzić wtryski gdyż przy jeździe na podtlenku-LPG po pewnym czasie z trzy punktowego wtrysku robi się jedno punktowiec, a ponadto jeżeli padła by ci przepływka ( przepływomierz powietrza ) to jest to proste do sprawdzenia - wystarczy podczas pracy silnika na biegu jałowym odkręcić kostrkę - jeżeli obroty silnika zaczną spadać lub silnik zgaśnie to znaczy że przepływka działa. - jeżeli obroty silnika nie wzrosną ani silnik nie podejmie żadnej reakcji tzn. przepływka padnięta, i komputer pracuje w systemie awaryjnym a awarię taką można odczytać jedynie z kompa. Pamiętaj iż całkiem innaczej będzie się zachowywał silnik na LPG a innaczej na benzynie. PZDR! BMw E36 1.6 po przeróbce na 1.8>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio odkręciłem przepływomierz na włączonym silniku i reakcja była taka, że na moment obroty gwałtownie spadły, po czym wróciły na swoje miejsce i ustabilozowały się na 1000; przez kilkaset metrów jazdy bez przepływki, auto jechało normalnie, ale potem męczące go objawy (szarpanie, duszenie, brak mocy), wróciły i to nawet ze zdwojoną siłą bym rzekł, ponieważ miałem problem by z miejsca ruszyć a tak, jak wciśne pedał gazu do końca, to wyczuwa się taki opór, ale auto rwie się do przodu po chwili, a gdy trzymam go wcisnięto lekko do połowy, to autem poszarpiem, podusi, coś tam postrzela delikatnie w tylniej rurze i też jedzie...W każdym razie, przepływka powinna wyjść na diagnostyce komputerowej....?? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kolego zle mowisz. Jesli odepniesz przeplywke samochod nie powinien zgasnac, tylko pracowac w trubie awaryjnym i jak mozna stwierdzic ze przeplywka jest uszkodzona jak na biegu jalowym nic sie nie zmieni po jej odpieciu? Ja odpinalem swoja przeplywke i nic sie nie dzialo a jest sprawna. A co do czujnika temp pow w dolocie, zazwyczaj wystarczy go wyczyscic i dziala, znajduje sie on na przeplywce.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

witajcie.

 

Chciałbym sprecyzować wypowiedzi.Objawy u mnie podobne.Do 2 tyś zamula szarpie strzela, na wolnych lekko kuleje jakby nie przepalał na jeden , powyżej 2 idzie normalnie.

 

Gdy odpinam przepływomierz na jałowych nic się nie dzieje . Na kompie żadnych błędów.

 

Jutro będę szukał nieszczelności w układzie dolotowym , trochę poczyszczę co się da i zobaczymy.

 

To jak z tą przepływką powinno tak być ?

 

Pozdrawiam

.....::: Zaczynaj każdy swój dzień jakby miał swój cel :::....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.