Skocz do zawartości

[E81 / E82 / E87 / E88] Grupowy chiptuning


oli222

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zrobiłem w zeszłym tygodniu w środę chip w vtechu , seria 122/280 wyszła 131/310 więc bardzo dobrze z bonusem bo chipie 160/375

 

damn aż taki duży bonus :worried: efekt końcowy też niczego sobie tyle niutków że hej!!! ,ładny wirus :clap:

 

Spalanie na trasie (pojechałem na trasę do wiednia) 6.0 (170-200 nonstop od austri do krakowa) to była droga powrotna w tamtą 120-150 4,8 .

Wczesniej 4,2 brał na odcinku krakow-rzeszów. miasto było 7,6-7,7 teraz 6,6 .

 

ale z tym to chyba trochę przesadziłeś, przy takiej prędkości 6 L ? a jakie było wskazanie komputera?

i te 4.8 L tym bardziej nierealne... czyżbyś robił jakąś kryptoreklamę czy co?, te wyniki są nie osiągalne przy silniku 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak ze wszystkim, ostatnio kumpel robił full service swojej Yamahy zapłacił 2 klocki (tys :D ) miał cały sezon jeździć bezawaryjnie, a jeździł do serwisu jeszcze 5 razy bo nie sprawdzili wszystkiego i co chwila motor w serwisie, już postraszył ich sądem (partaczy)

 

znam kilka osób które z usług vtechu są zadowolone w tym jeden z 320d 163PS w serii więc ten sam motor co mój

 

cena fakt jest niska, ale konkurencja na rynku teraz jest naprawdę spora więc nie ma siły ceny będą spadały jak w telefonii GSM, pamiętacie 3zł za min?? teraz jest 30gr a jakość w sumie lepsza :clap: ,

 

do leona 1.8T w 2001r płaciłem 2800zł a teraz max 1500zł

 

ja się umówiłem na 21-go maja,

 

jak będzie zrobiony to dam znać i wykres wrzucę,

do bubu05: wklej wykres chętnie oglądniemy,

 

pozdrawiam

[E87] 120d : 200KM i 432Nm :dance: http://images.spritmonitor.de/328501.png Yamaha R6 : 120KM http://images.spritmonitor.de/276839.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobiłem w zeszłym tygodniu w środę chip w vtechu , seria 122/280 wyszła 131/310 więc bardzo dobrze z bonusem bo chipie 160/375

 

damn aż taki duży bonus :worried: efekt końcowy też niczego sobie tyle niutków że hej!!! ,ładny wirus :clap:

 

Spalanie na trasie (pojechałem na trasę do wiednia) 6.0 (170-200 nonstop od austri do krakowa) to była droga powrotna w tamtą 120-150 4,8 .

Wczesniej 4,2 brał na odcinku krakow-rzeszów. miasto było 7,6-7,7 teraz 6,6 .

 

ale z tym to chyba trochę przesadziłeś, przy takiej prędkości 6 L ? a jakie było wskazanie komputera?

i te 4.8 L tym bardziej nierealne... czyżbyś robił jakąś kryptoreklamę czy co?, te wyniki są nie osiągalne przy silniku 2.0

 

 

Nie do końca nierealne. Jechałem w nocy Bielsko Biała - Gdańsk, komputer pokazywał 4.9 L/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobiłem w zeszłym tygodniu w środę chip w vtechu , seria 122/280 wyszła 131/310 więc bardzo dobrze z bonusem bo chipie 160/375

 

damn aż taki duży bonus :worried: efekt końcowy też niczego sobie tyle niutków że hej!!! ,ładny wirus :clap:

 

Spalanie na trasie (pojechałem na trasę do wiednia) 6.0 (170-200 nonstop od austri do krakowa) to była droga powrotna w tamtą 120-150 4,8 .

Wczesniej 4,2 brał na odcinku krakow-rzeszów. miasto było 7,6-7,7 teraz 6,6 .

 

ale z tym to chyba trochę przesadziłeś, przy takiej prędkości 6 L ? a jakie było wskazanie komputera?

i te 4.8 L tym bardziej nierealne... czyżbyś robił jakąś kryptoreklamę czy co?, te wyniki są nie osiągalne przy silniku 2.0

 

 

Nie do końca nierealne. Jechałem w nocy Bielsko Biała - Gdańsk, komputer pokazywał 4.9 L/100

 

ale czy miałeś na budziku 120-150 km/h ? nie sadzę, taki wynik da się uzyskac góra przy 110 km/h a najlepiej to przy 90 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisali mi na fakturze naprawa układu wtryskowego. Co do spalania to wartości podane z licznika i komputera ,predkosc licznikowa ,spalanie jak pisałem wcześniej.

tutaj mam jeden z kilku wykresów :

http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-04/9ff2ab47/skany%20041.jpg.html

 

musiałbym doszukać gdzies ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to ja się też pochwalę dzisiejszym wirusem :)

 

120d przed modem miała o 13Nm więcej niż fabryka podaje, PS idealna seria

 

a tak wygląda wykres:

 

http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-05/ace4f323/wykres.jpg.html

 

 

pozdrawiam

[E87] 120d : 200KM i 432Nm :dance: http://images.spritmonitor.de/328501.png Yamaha R6 : 120KM http://images.spritmonitor.de/276839.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niutonów dużo :norty: ja nawet 300 nie mam :| , wirus jak widać taki standardowy tzn coś koło 200 Km ( no właśnie masz w sygnaturce wpisane 200 a na wykresie jest 198,6 :D :wink: wiem wiem 200 zawsze już lepiej wygląda :twisted:

 

zdaj relacje po jakimś czasie jak Ci autko się sprawuje z tym modem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 200 KM :8) to była wysoka temp. czyli 26,6oC i trochę samochód się 'zgrzał', temperatura ma wpływ na moc, na drodze przy temp 20oC spokojnie będzie 200 szalonych kucyków :twisted2:

 

 

powiem dzisiaj po zrobieniu 400KM, stanął na światłach golf GTI 2009 (210KM) nie odszedł nawet na metr ! nawet miałem wrażenie że przy wyższych prędkościach (koło 180km/h) podjeżdżałem do niego bliżej

 

zupełnie innnnnna fura :)

 

będę na bieżąco informował czy się coś dzieje ... oby nie

 

pozdrawiam :dance:

[E87] 120d : 200KM i 432Nm :dance: http://images.spritmonitor.de/328501.png Yamaha R6 : 120KM http://images.spritmonitor.de/276839.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam!

 

Zbliża się wiosna, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś oprócz mnie planuje zrobienie chipa (optymalizacja programu) do turbodoładowanego BMW?

Chodzi o auta typu: 116d,118d, 120d i 123d.

 

http://www.cmdelectronics.com/shop/images/uploads/winols-kl-e.gif

 

Wiadomo, że jak uzbierałaby się jakaś grupa, można by za ok. 1 miesiąc podjechać do wybranego tunera i liczyć na dobrą cenę.

Można oczywiście dołożyć inne turbodoładowane BMW np. Seria 3 itd.

Na razie traktujmy ten temat jako "sondę", jeżeli coś się wykluje, będą tu oferty.

Fajnie byłoby też określić miejsce gdzie, mnie generalnie pasuje Małopolska i Śląsk.

 

Nic wcześniej takiego nie widziałem na tym forum, a na innych są często organizowane podobne akcje.

 

:arrow: Jak myślicie jest w ogóle sens robienia takiej akcji? Czy tu już wszyscy mają "wirusa":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o tym... Jeśli już bym się zdecydował to na coś lekkiego, czyli w granicach 180-185 KM bez zbytniego wysilania silnika. Z drugiej strony z przebiegiem ponad 125 tyś, trochę chłodniej do tego podchodzę. Auto jeździ zajebiście.. nic tylko leje oleik, więc nie chciałbym się wpakować w jakieś bezsensowne remonty silnika w dłuższej perspektywie.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że zainteresowanie zerowe. Więc watek do zamknięcia.

Ja już jestem zapisany na termin chipowania do Aligatora z Dynosoft.

Jak zrobię za miesiąc, wrzucę wykres z hamowni MAHA z Gliwic.

Za tą cenę co znalazłem, myślę że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Niestety u nas w 3-er i w 1-er słabo z grupowym Chipem. Jesli ktoś chce taniej i w miare logiczny termin zapraszam na forum Golfa czy Audi - koszt spada do około 1000zł, czasmi nawet 900zł sie udaje. Indywidualnie około 1300-1500zł a wiec na waciki jest :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u nas w 3-er i w 1-er słabo z grupowym Chipem. Jesli ktoś chce taniej i w miare logiczny termin zapraszam na forum Golfa czy Audi

Zgadza się, ale jest jedno "ale".

Nie zawsze dany tuner zgodzi się Cie przyjąć razem z "volkswagenami". Dobrze jest najpierw zadzwonić i dogadać się czy można przyjechać BMW na taką imprezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarówno Rogal jak i Witek z Dyno nie robia problemów. Pozostaje czasami kwestia ceny - czasami doliczają 100-200zł za auto z poza VAG.

Poki co na forum Audi i Octavi zbiorówka zamknieta.

Na forum Golfa jest otwarta na koniec maja u Rogala - możecie sie zapisywać, inny kolega był z 3 122KM - wyszło ze ma serie ok 135 km a podniesli mu na 168 km i 350Nm :mrgreen: :mrgreen:

Dla mnie Rogal to ostatecznosc gdyz w jedna strone mam 340KM wiec póki co szukam grupowego w Dyno u Witka. Jeśli znajde dam linka jak nie zapomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.