Skocz do zawartości

e36 316i 97r problem z ogrzewaniem :(....


sobiech211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mianowicie taki problem że leci mi cały czas ciepłe powietrze z nawiewów moge rególować siłe nawiewu ale już jest problem jak mam zmienić kierunek nawiewu np na nogi poprostu wieje tylko górą i na przód a dodatkowo tylko ciepłe na zimne jak ustawie nic sie nie dzieje. I wychodze z takim pytaniem czy może być uszkodzona płytka simensa ta co jest zaraz za pokrętłami. z góry dziekuje za odpowiedzi i sory ze to kolejny temat o ogrzewaniu ale ciezko jest cos znaleźc za pomocą "szukaj" w tym serwisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

troche pogrzebalem w aucie jest to bez klimatyzacji i udało mi sie naprawic ze moge zmieniac kierunek nawiewu czyli np na nogi na podszybe ciegno poprostu od pokretla spadlo. ale nadal problem tkwi w tym ze:

-kierunek nawiewu na nogi: tylko ciepłe

-kierunek na podszybie: tylko ciepłe

-kierunek na przód czyli na tułów: tylko zimne

pokrętłem ustawienia temperatury nawiewu czyli cieple zimne mozna krecic od lewej do prawej lecz jest tak jak napisałem wyzej od myslników :( może ktoś miał podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img180.imageshack.us/img180/9233/123plv.jpg

rys 1 i 2 wszystko chyba jasne 3 opisze:

kolor niebiesko zielony zimne zielony ciepłe

ale jak wezme przekrece miedzy na tółow a na szybe to z nawiwu przedniego leci ciepłe hmm...

 

dzisiaj odkurzałem samochód i dostrzegłem mokra podłoge od starony przedniej pasażera czy tam nie idzie cos od nagrzewnicy czy czegos w tym typie bo kiedys cos tam czytalem na forum

jesli ktos napisze ze tak jest w be em kach to po co te srodkowe pokretło od temperatury nawiewu a i ten srodkowy nawiew na tołów no chyba z fabryki nie wychodziły tylko z zimnym nawiewem to dlaczego w compactach nie zrobili tego samego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 3 to wersja z klimą , a w wersji bez klimy jeśli ustawisz w pozycję między 'na szyby na twarz ' i pomiędzy na nogi na twarz to powietrze będzie lecieć lekko podgrzane jeśli weźmiesz tylko na twarz to będzie lecieć chłodne . A w wersji compact jest inna decha ale nie wiem czemu inaczej jest to rozwiązane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie gdzie sa te elektrozawory?! rozkrece wpizdu choćby pół samochodu!! na dworzu 20*C a w samochodzie +68*C prosze o jakies przykladowe fotki lub etra opis lub link posiadam 316i m43b16 bez klimy 1997 r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że o tego gada chodzi http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/E36-Valve-Cleaning/Pic1-01.jpg Może zanim zaczniesz go wydzierać niech ktoś się wypowie na temat tych elektrozaworów, było tu parę postów na ten temat ale nie bardzo pamiętam czy trzeba go wymienić czy może da cię przeczyścić itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkrece wpizdu choćby pół samochodu!! na dworzu 20*C a w samochodzie +68*C
He he :mrgreen: :twisted: Jak ja znam to uczucie jak coś człowieka wnerwia przy samochodzie. :8)

Zawór podobno jest rozbieralny, zaznaczam podobno, także gdzieś na forum o tym czytałem. Jest jakiś uszczelniacz, czy coś i może on puścił - albo ja już nie pamiętam dobrze. Ktoś kiedyś jeszcze pisał, że są rozbieralne.

 

Troszeczkę poszukałem i mam to na szybkiego:

viewtopic.php?f=68&t=119310&hilit=elektrozawory

 

viewtopic.php?f=72&t=120028&hilit=elektrozawory

 

Wpisz w szukajkę "elektrozawory". Powinno być. ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, tyle że zimne ni leciało tylko i wyłącznie. Pokrętła zmieniają położenie przepustnic za pomocą linek. Może któraś spadła?? Trzeba odkręcić schowek przy siedzeniu pasażera i wszystko będzie widać jak nie to z drugiej strony od kierowcy pod kierownicą jest taka płyta jak ją zdejmiesz to też widać linki. Trzeba pamiętać żeby je dobrze ustawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

1.czyli nie moge ustawic zimnego powietrza na szybe czołową?! tak

2.a nawet jak wezme nawiew na tółów czyli tam gdzie jest oznaczone niebieskie to na szybe i tak leci ciepłe-nawet b ciepłe czyli tak musi byc

3.Czyli be em ki bez klimy powinny jezdzic po krajach w których temp nie przekracza 0*C

 

Ja litry wypacam w tym samochodzie najlepiej jest jak nadmuch sie wyłączy bynajmniej z czerwonym pyskiem nie wychodze z samochodu :)

 

 

jeszcze jedno wazne pytanie do czego słuzy niby te pokretło ciepłe-zimne jezeli na tółow leci zawsze zimne a na szybe ciepłe to w moim rozumowaniu nie było sensu te pokretło wstawiac

 

"do kolegi wyzej" linke to mam przy regulacji na jaka strone ma wiać a pokretło od ustawien ciepło-zimno nie posiada linki tylko jest usadowione w ten "coś tam" simensa :)

 

kurde pomóż ktoś!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czasu nic nie pisałeś w tym temacie to może powiedz czy wyjąłeś/wymieniłeś ten elektrozawór?

 

To że u Ciebie coś nie gra nie znaczy że trzeba wszystkie BMW na Syberię od razu zsyłać :mrgreen: Jak na szybę ustawiasz zimne to ma lecieć zimne, chyba że jest bardzo upał to ciągnie już cieplejsze (bo raczej nie ma skąd wziąć zimnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.czyli nie moge ustawic zimnego powietrza na szybe czołową?! tak

Możesz, ale pod warunkiem, że zamkniesz ogrzewanie. Wtedy leci zimne powietrze na szybę.

2.a nawet jak wezme nawiew na tółów czyli tam gdzie jest oznaczone niebieskie to na szybe i tak leci ciepłe-nawet b ciepłe czyli tak musi byc

Jeśli bierzesz nawiew tylko na tułów to całe powietrze leci z tych paneli na ciebie i nigdzie więcej, oczywiście jest ono zimne.

3.Czyli be em ki bez klimy powinny jezdzic po krajach w których temp nie przekracza 0*C

Myślę, że masz uszkodzone sterowanie nawiewami - posprawdzaj, czy nigdzie nie pospadały/połamały się linki/cięgna (nie pamiętam któro jest montowane ;) ).

 

jeszcze jedno wazne pytanie do czego słuzy niby te pokretło ciepłe-zimne jezeli na tółow leci zawsze zimne a na szybe ciepłe to w moim rozumowaniu nie było sensu te pokretło wstawiac

Jeśli masz wszystko OK przy sterowaniu nawiewami, to jest dobrze i latem i zimą.

 

linke to mam przy regulacji na jaka strone ma wiać a pokretło od ustawien ciepło-zimno nie posiada linki tylko jest usadowione w ten "coś tam" simensa :)

Albo padł Ci elektrozawór albo samo sterowanie nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za motywacje był to elektrozawór. Poprostu ten trzpień co sie znajduje w srodku sie zacioł i trzeba było elektozawór rozkrecic i młotkiem go odblokowac. dawno sie tak nie cieszyłem :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie drobna rzecz, a cieszy. :) :cool2:

Jak jest +30 za zewnątrz to nie jest to taka drobna rzecz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sprawa życia i śmierci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: wiem bo sąsiad w seacie toledo miał cały czas grzanie i trasa 40km rujnowała człowieka całkowicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. ;)

Ale okazało się, że w zasadzie bzdet był do naprawy, a wychodziły teorie o betach i prawie Syberii. ;) :mrgreen:

A z ogrzewaniem w lecie także i ja miałem problem. Jak w uniaku ładnych parę lat temu był piekarnik a na dworze spiekota, co ciekawe to samo uno miało zbyt słabe ogrzewanie na zimę. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec jak niektórzy pisza na forach ze tak ten model ma ze grzeje to niestety sa w błedzie:

 

przez saanchez » Czw Lut 18, 2010 1:06 pm

Te modele tak maja.... NA szybe i nogi ciepłe a na tułów zimne.. Nie zmienisz tego choć by nie wiem co..

Pozdrawiam!!

 

przez seba e36 » Czw Lut 18, 2010 10:44 pm

sqnix napisał(a):

"jak zimne??? mi zawsze daje ciepłe,prawdziwy zar jak sie nagrzeje "

"Ztego co wiem to w e36 compact jest inna decha więc niewiem jak to w nich jest rozwiązane. A w e36 coupe, cabrio, sedan, kombi jesli nie ma klimy to już tak jest i nic się z tym nie zrobi"

 

ale mi sie udało wiec na nogi i szybke moge sobie zimne puscic :)

pozdrawiam kolegów co tak pisali wyzej i niech wezma sie po robienia chyba ze zamierzaja zrzucic wage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zawór podobno jest rozbieralny, zaznaczam podobno, także gdzieś na forum o tym czytałem. J...

 

Jakby ktoś w przyszłości miał z tym problem służę pomocą. Sam je rozbierałem.

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

...podczepię się pod temat, ponieważ mój problem jest podobny. Silnik M50 2,0 Vanos klimatyzacja manualna dwustrefowa. Klima sprawna dodam. Włączam ogrzewanie i ciepłe powietrze leci w kratkach tylko po stronie kierowcy, przez centralną kratkę oraz po stronie kierowcy na przedniej szybie. Po stronie pasażera (obie kratki koło schowka) oraz szyba powietrze zimne, jak pisałem po stronie kierowcy upalnie... Zauważyłem również, że podczas zimnego nadmuchu (przy wyłączonej klimie) leci zimne powietrze przez wszystkie kratki, a na szybę gorące...

gdzie może tkwić problem? Zapadki? Regulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.