Skocz do zawartości

E46 320i 99r. co ile km wymiana oleju?


tommek261

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko,przy przekręceniu kluczyka wyskakuje mi OIL SERVIS 25000km

To oznacza ze wymiana za 25000km dopiero?

W mojej E36 wymiana według wskazania lampek jest co 10.000km a tu taki nagle przeskok?

Wierzyc mi sie nie chce?

Czy to jest normalne? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wszystko zalezy jaki olej zalejesz ja wymiane robie po20 tys w serisie pewnie ci powiedza za ile masz wymienic olej najlepiej taki ktory byl orginalnie zalany lecz nie koniecznie to zalezy od stanu silnika i rzecz jasna od twoich finase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 25000 oznacza kilometry do tak jakby głównego przeglądu,wymiany wszystkich filtrów itp,a oil serwis zapali ci się wcześniej to normalne w nowszych bmw.tak że jak zmienisz olej zresetuj kompa, jak przyjdzie znowu czas na wymianę zapali ci się kwadracik z zegarkiem oil serwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 25000 oznacza kilometry do tak jakby głównego przeglądu,wymiany wszystkich filtrów itp,a oil serwis zapali ci się wcześniej to normalne w nowszych bmw.tak że jak zmienisz olej zresetuj kompa, jak przyjdzie znowu czas na wymianę zapali ci się kwadracik z zegarkiem oil serwis

czyżby ????

tak jakby bzdury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki kwadracik z zegarkiem ?? w e46 ?? to nie jest od wymiany oleju. Jeżeli masz auto z DE to będzie pokazywał wymianę co 25 tysięcy. Sam sobie skraca lub wydłuża ten przebieg zależnie od stylu jazdy, ilości zapalania auta i wielu innych. Jeżeli jeździsz na 0w40, 0w30 to wymieniaj co ok 20 tysi.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem sobie Shell Helix 5W40 myślę że to dobry pomysł.

Tylko przeraża mnie ten długi przebieg między wymianami oleju 25000km...

A w e36 tylko 10000km i światełka znikały...

Czy da się przestawić w kompie?Czy jest to stałe?i koniec. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zalałem sobie Shell Helix 5W40 myślę że to dobry pomysł.

Tylko przeraża mnie ten długi przebieg między wymianami oleju 25000km...

A w e36 tylko 10000km i światełka znikały...

Czy da się przestawić w kompie?Czy jest to stałe?i koniec. :?:

 

Nie sugeruj sie tym 25 tys km. bo komputer przyspieszy odliczanie km. w zaleznosci od eksploatacji i warunków zew. i moze byc tak ze do 0 dojdzie po 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duzo jezdzisz po miescie, to ten przebieg z 25 tys km skróci Ci sie do realnych 14-17 tys km.

 

Ciekawostka z tej dziedziny: Grupa PSA (Peugeot/Citroen) w prawie wszystkich swoich samochodach od 2000 roku zaleca wymiane raz na 30 tys km lub raz na 2 lata. Także skoro Peugeot wytrzymuje, to czemu BMW miałoby nie wytrzymac....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec, ze jednak co dwa lata.

 

A jak jest z Mobilem1 5W50

 

Przez rok zrobiłem 6000 km, jazda spokojna i delikatna. Bez zadnego upalania.

 

Wymieniać po roku od poprzedniej zmiany? czy mozna poczekac az miną dwa lata?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam w takim razie za informacje.

Pewnie niedługo wprowadzą ze nie trzeba oleju wcale zmieniać tylko odrazu silnik bo przestanie wiara wymienić na zachodzie olej bo po co.

Ale to moja tylko dygresja do tego tematu.

Pozdrawiam

PS.Wiosna idzie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to juz jest o tym mowa jakis koles z jakiegos koncernu ,ktory zajmowal sie olejami napisal artykul ,jakas gruba szycha kasy w pip,ze oleju sie nie powinno wymieniac.heh
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 25 tys lub co dwa lata, a nie rok. Tyle tylko że Hellix 5w40 nie ma wysokiej normy Long Life więc musisz go wymienić wcześniej, np za 15 tys

 

Helix 5W-40 ma norme LL-01 czyli mozna wymieniac rzadziej (u mnie komp pokazuje zawsze 22tys do kolejnej wymiany). Co 15 tysiecy wymienia sie oleje, ktore nie maja w ogole normy LL. Poza tym norma LL-04 zostala stworzona dla bmw z filtrami czastek stałych (ACEA C3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.